Serie A: könnyedén nyert a Genoa, a Lecce az utolsó kieső

B. A.B. A.
2020.08.02. 22:58
A Genoa ünnepelheti a bennmaradást
A Genoa 3–0-ra legyőzte a Hellas Veronát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2019–2020-as kiírásának utolsó játéknapján, s ezzel kiharcolta a bennmaradást.

A 38. forduló utolsó, vasárnap esti mérkőzései előtt egyetlen kérdés maradt: ki búcsúzik az élvonaltól a SPAL és a Brescia társaságában.

Nos, a Genoa nem húzta sokáig a döntést a Verona ellen: Davide Nicola együttese abban a tudatban lépett pályára, hogy győzelem esetén nem kell számolgatnia, és ennek szellemében már a szünet előtt eldöntötte a lényeges kérdéseket. Krzysztof Piatek (2018. szeptember) óta Antonio Sanabria lett az első olyan Genoa-játékos, aki duplázni tudott, rajta kívül Cristian Romero is betalált, eldöntve a meccs és a bennmaradás sorsát (3–0). A második félidőben csak a piros lapok röpködtek, újabb gól már nem született, a Genoa a következő idényben is a Serie A-ban szerepelhet.

A Lecce gyorsan kétgólos hátrányba került a Parma ellen, s bár a szünet előtti öt percben összejött az egyenlítés, a második játékrészben beszedett két gólra már csak eggyel válaszolt a gárda (3–4) – apró szépségtapasz, hogy a Genoa győzelme miatt egyébként is a 18., kiesést jelentő helyen végzett volna a csapat. A Parmában Balogh Botond és Kosznovszky Márk ezúttal is a kispadról nézte végig a mérkőzést.

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ
Bologna–Torino 1–1
(Svanberg 18., ill. Zaza 66.)
Genoa–Hellas Verona 3–0 (Sanabria 13., 25., C. Romero 44.)
Kiállítva: C. Romero (62.), Cassata (92.), ill. Amrabat (91.)

Lecce–Parma 3–4 (Barák 40., Meccariello 45., Lapadula 69., ill. Lucioni 11. – öngól, Caprari 24., Cornelius 52., Inglese 67.)
Sassuolo–Udinese 0–1 (Okaka 53.)
Korábban
SPAL–Fiorentina 1–3
(D’Alessandro 39., ill. Duncan 30., Kouamé 89., Pulgar 94. – 11-esből)
Szombat
Napoli–Lazio 3–1 (Fabián Ruiz 9., Insigne 52. – 11-esből, Politano 93., ill. Immobile 22.)
Atalanta–Inter 0–2 (D'Ambrosio 1., Young 20.)
Juventus–Roma 1–3 (Higuaín 5., ill. Kalinic 23., Perotti 43., 52. – az elsőt 11-esből)
Milan–Cagliari 3–0 (Klavan 10. – öngól, Ibrahimovic 55., Castillejo 57.)
Brescia–Sampdoria 1–1 (Torregrossa 49. – 11-esből, ill. Léris 41.)

20. SPAL 38 5 5 28 27–77–50 20

A bajnok Juventus, az Inter, az Atalanta és a Lazio a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepel a 2020–2021-es idényben, a Roma és a kupagyőztes Napoli az Európa-liga csoportkörébe jutott, míg a Milan az El második selejtezőkörében csatlakozik a küzdelmekhez. A Lecce, a Brescia és a SPAL búcsúzik az élvonaltól.