Serie A: két perc alatt elrendezte a Torino elleni meccset a Napoli

2021.04.26. 20:45
Insigne szép jubileumhoz érkezett (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli bajnokság 33. fordulójának hétfő esti első mérkőzésén a Napoli 2–0-ra nyert a Torino otthonában, s ezzel felugrott a bajnoki tabella 4. helyére, megelőzve a címvédő Juventust.

Nem mondhatni, hogy rosszul kezdte a Torino elleni összecsapást a Napoli, hiszen az első negyedórát átlépve máris 2–0-s vendégvezetést mutatott az eredményjelző.

Előbb a 11. percben Tiemoue Bakayoko rövid labdavezetés után 20 méterről a kapu jobb oldalába ágyúzott.

Alig másfél perccel később egy hazai beadást hatástalanított a nápolyi védelem, a messzire kivágott labdát Nicolas N'Koulou a felezővonalnál rárontó Victor Osimhennel szemben elvesztette, aki köszönte szépen és egészen a tizenhatos vonaláig nyargalt, s nem is hibázta el a ziccert.

Ezzel a Napoli 2017 februárja óta először szerzett idegenben két gólt az első negyedórában – akkor a Bologna otthonában Marek Hamsík és Lorenzo Insigne volt eredményes a 4. és a 6. percben, a vége 1–7 lett...

Ezúttal nem folytatódott olyan olyan ütemben a gólgyártás mint akkor, sőt, egyáltalán nem folytatódott a góltermelés, a végeredmény ugyanis már a 13. percre kialakult.

S ha már az előbb Insigne szóba került: a 40-szeres olasz válogatott szélsőnek ez volt a 300. bajnoki meccse a Napoli színeiben, amivel az ötödik helyen áll a klub szereplési örökranglistáján.