Serie A: győzött az Atalanta a fordulatok meccsén Nápolyban

2021.12.04. 22:46
Fontos meccset nyert meg az Atalanta (Fotó: Getty Images)
Az Atalanta 3–2-re legyőzte a Napolit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának szombati játéknapján.

A Milan és az Inter is nyert szombaton, így győzelmi „kényszerben” lépett pályára otthon a Napoli az élbolyt üldöző Atalanta ellen. A vezetést a vendégek szerezték meg, ráadásul elég korán, már a 7. percben. Ezt követően mindkét csapat előtt adódott jó néhány lehetőség, de inkább a nápolyiak játszottak mezőnyfölényben – Piotr Zielinski góljával egyenlítettek is a 40. percben.

A második félidőből kevesebb, mint másfél perc telt el, amikor egy remek kiugratást követően Dries Mertens választott higgadt befejezést a kapu előtt, s ezzel már a Napoli vezetett (2–1). Az Atalanta azonban nem adta fel, és egyre több támadást vezetett. A 66. percben Merih Demiral lépett ki a nápolyi védők gyűrűjéből, majd éles szögből kilőtte a rövid felsőt (2–2).

A 71. percben aztán Ilicic centerezett külsővel a lendületből érkező Remo Freuler elé, aki 16 méterről elképesztő pontossággal lőtte ki a hosszút (2–3). A hajrában voltak lehetőségei a Napolinak az egyenlítésre, de egyikből sem lett gól, így az Atalanta megszerezte mind a három pontot.

A GYŐZTES GÓLT IDE KATTINTVA TEKINTHETI MEG!

A Napoli így jelenleg 3. a tabellán, az Atalanta pedig ott van a 4. helyen – csupán két ponttal lemaradva mai ellenfelétől.