Serie A: buta piros lap miatt bűnhődött a Torino

Cs. B.Cs. B.
2021.12.02. 20:30
Singo utolsó emberként szabálytalankodott, mehetett zuhanyozni (Fotó: AFP)
A 15. percben már 2–0-ra vezetett hazai pályán a Torino az Empoli ellen az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában, végül azonban – részben Wilfried Singo 32. percben összehozott kiállítása miatt – 2–2-vel zártak a csapatok.

Már majdnem mindenki elkönyvelte a 15. percben – amikor 2–0 volt az állás – a Torino sima győzelmét. Azonban Wilfried Singo buta szabálytalanságáért kapott piros lapjával tett róla, hogy ne legyen lefutott a mérkőzés. Csőstül jött a baj ráadásul, hiszen két percre rá a Milan csapatkapitányának, Alessio Romagnolinak a testvére, Simone szépített fejes góllal. Legjobban a hazaiak második góljának szerzője, Marko Pjaca itta meg a levét a kiállításnak, hiszen Singo pótlásának érdekében őt hozta le Ivan Juric vezetőedző.

A vártnak megfelelően az Empoli a második játékrészben nekifeszült a torinóiaknak, az egyenlítés össze is jött neki, 2–2.

Torino–Empoli 2–2
(Pobega 10., Pjaca 15., ill. S. Romagnoli 34., La Mantia 72.)
Kiállítva:
Singo (32., Torino)
KÉSŐBB

20.45: Lazio–Udinese (Tv: Sport2)

KORÁBBAN
Genoa–Milan 0–3
(Ibrahimovic 10., Junior Messias 45+2., 61.)
Sassuolo–Napoli 2–2 (Scamacca 72., Ferrari 89., ill. Fabián Ruiz 51., Mertens 59.)
Internazionale–Spezia 2–0 (Gagliardini 36., Lautaro Martínez 58. – 11-esből)
Bologna–Roma 1–0 (Svanberg 35.)

Salernitana–Juventus 0–2 (Dybala 21., Á. Morata 70.)
Verona–Cagliari 0–0
Atalanta–Venezia 4–0 (Pasalic 7., 12., 67., Koopmeiners 57.)
Fiorentina–Sampdoria 3–1 (José Callejón 23., Vlahovics 32., Sottil 45., ill. Gabbiadini 15.)