nemzetisport.hu 2019.03.03 17:03 Frissítve: 2019.03.03 19:32

Serie A: argentin csúcstalálkozó Udinében, kikaptak Nagyék

Az Udinese Nagy Ádám együttesét, a Bolognát, míg a Sampdoria a SPAL-t győzte le 2–1-re az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A Genoa hiába futballozott majd' egy órán át emberelőnyben, nem tudott gólt szerezni a Frosinone ellen (0–0). Schäfer András nem került be a genovai csapatba.

Quagliarella már 19 gólnál jár (Fotó: AFP)

A Sampdoria Fabio Quagliarella duplájával 2–1-re nyert a SPAL otthonában. A 36 esztendős támadó ezzel már 19 gólnál jár a Serie A jelenlegi kiírásában, és a második olyan játékos lett a genovai együttes történetében, aki egymás után két idényben képesnek bizonyult legalább ennyi találatot szerezni. A másik Vincenzo Montella volt az 1996–1997-es, illetve az 1997–1998-as évadokban.

A hazaiaktól Jasmin Kurtic szépített a 94. percben, majd Thiago Cionek a 97. minutumban kiállíttatta magát...

A Genoa hazai pályán 0–0-s döntetlent ért el a 34. perctől emberhátrányban futballozó Frosinonéval szemben. A télen igazolt Schäfer András ezúttal sem került be a találkozóra nevezett keretbe.

Nagy Ádám viszont ott volt az Udinében vendégeskedő Bolognáéban – igaz, a találkozó 76. percéig csak a kispadról szoríthatott társainak. Ekkor már két gólon is túl voltak a felek: a 26. minutumban Rodrigo De Paul értékesített büntetőjével került előnybe az Udinese, majd a 39. percben egy másik argentin, a 38. életévét taposó Rodrigo Palacio egyenlített.

A győztes találatot a 79. percben szintén egy argentin, Ignacio Pussetto szerezte meg az udineieknek, akik ezzel hét ponttal elléptek a 18., azaz kieső helyen álló Bolognától.

OLASZ SERIE A
26. FORDULÓ

Udinese–Bologna 2–1 (De Paul 25. – tizenegyesből, Pussetto 79., ill. Palacio 39.)
Genoa–Frosinone 0–0
SPAL–Sampdoria  1–2 (Kurtic 94., ill. Quagliarella 4., 11.)

Olasz labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Immobile és a duplázó Luis Alberto vezérletével győzött az összeszedettebb Lazio a sokat hibázó Roma ellen.

2021.01.10 11:42:51

Sorozatban hatodik alkalommal is döntetlent játszottak egymással, most az Internek volt több helyzete.

2021.01.06 20:38:04

Olasz labdarúgás B. L.

Chiesa első góljára még felelt Calabria, de a hajrában még McKennie is bevette az éllovas kapuját.

2020.12.23 19:41:46

A Lazio felállt kétgólos hátrányából, de a 92. percben már nem bírtak Theo Hernandezzel.

2020.12.22 20:16:02

Olasz labdarúgás V. J.

Cuadradót hamar kiállították • A firenzeiek nyolc nyeretlen meccset követően tudtak nyerni.