Serie A: újra kikapott, egyre közelebb a kieséshez a Parma

CS. M.CS. M.
2021.04.24. 20:01
Hétgólos meccsen kapott ki a Parma (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójának szombati játéknapján a Genoa 2–0-ra legyőzte a Speziát hazai pályán, míg a Parma 4–3-ra kikapott otthon a seregajtó Crotonétól. A Sassuolo 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Sampdoriát.

Genoa–Spezia 2–0

A hazaiak már az első félidőben megszerezték a vezetést Goran Pandev révén, ám a játékvezető a videobíró segítségével érvénytelenítette a találatot. A második játékrészben aztán Gianluca Scamacca és Eldor Shomurodov is betalált a Genoánál, amely így 2–0-ra legyőzte a Speziát, s négy nyeretlen meccs után tudott ismét három pontot szerezni.

A mérkőzésen gólt szerző 22 esztendős Scamacca a legfiatalabb olasz játékos idén a Serie A-ban azok közül, akik már legalább hat gólnál járnak.

Parma–Crotone 3–4

A vezetést a sereghajtó Crotone szerezte meg Lisandro Magallan gólja révén a 14. percben, majd Hernani góljával egyenlített a tabella 19. helyén álló Parma. A félidő vége a vendégeknek sikerült jobban: a 42. percben Simy, négy perccel később pedig Adam Ounas talált be (1–3).

A második játékrész elején a hazaiak kettőt is cseréltek, s nekiestek ellenfelüknek. Gervinho találatával szépített a Parma, kisvártatva pedig egyenlített is – Valentin Mihaila volt eredményes (3–3). A fordítás azonban nem jött össze, sőt, Simy a második gólját is megszerezte a 69. percben – büntetőből volt eredményes –, így a Crotone nyert 4–3-ra.

Sassuolo–Sampdoria 1–0

Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, a második játékrészben azonban szinte végig a Sassuolo játszott mezőnyfölényben, és a 69. percben meg is szereztea vezetést Domenico Berardi révén. A hazaiak győzelmükkel tapadnak a tabellán hetedik rómaiakra.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ
(Scamacca 62., Shomurodov 86.)
Parma–Crotone 3–4 (Hernani 29., Gervinho 49., Mihaila 54., ill. Magallan 14., Simy 42., 69. – a másodikat 11-esből, Ounas 45+1.)
Sassuolo–Sampdoria 1–0 (Berardi 69.)

1. Internazionale 32 23 7 2 71–29 +42 76
2. Milan 32 20 6 6 60–38 +22 66
3. Juventus 32 19 8 5 64–29 +35 65
4. Atalanta 32 19 8 5 73–39 +34 65
5. Napoli 32 20 3 9 71–37 +34 63
6. Lazio 31 18 4 9 53–46 +7 58
7. Roma 32 16 7 9 56–48 +8 55