Serie A: a Roma és az Inter is simán győzött otthon

R. P.R. P.
2022.08.30. 22:54
Dybala megcsókolja Mourinho kezét (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában a Roma 3–0-ra legyőzte otthon a Monzát, míg az Internazionale 3–1-ra nyert hazai környezetben a Cremonese ellen.

A 12. percben megszerezte a vezetést az Inter. A Cremonese végezhetett el szögletet, de a középre gurított labdára lecsaptak a hazaiak, akik klasszikus kontra végén találtak be. Edin Dzeko lövését még védte Andrei Radu, de a kipattanót Joaquín Correa értékesítette. Az első félidőben gyönyörű kapáslövéssel még Nicolo Barella is eredményes volt a hazaiaknál.

A második félidőben Lautaro Martínez végleg eldöntött minden nyitott kérdést. A hajrában David Okereke még betalált, de ez csak a szépítésre volt jó. 3–1

A Roma is nagyszerű ellentámadás végén szerezte meg a vezetést a Monza ellen Paulo Dybala révén. A 28 éves argentin támadó 14 perccel később a második találatát is megszerezte – ezek voltak az első góljai a „farkasok” színeiben.

A második játékrészben Roger Ibanez biztosította be a hazai győzelmet. 3–0

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ
Roma–Monza 3–0
(Dybala 18., 32., Ibanez 60.)
Internazionale–Cremonese 3–1 (J. Correa 12., Barella 38., L. Martínez 76., ill. Okereke 90.)