Serie A: a Milan 18 perc alatt döntött a Salernitana ellen

V. Á.V. Á.
2021.12.04. 16:53
Saelemaekers szerezte a Milan második gólját (Fotó: AFP)
Az AC Milan 2–0-ra legyőzte a Salernitánát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójának nyitó meccsén.

Hamar eldöntötte a három pont sorsát a hazai pályán játszó Milan. Az 5. percben Rafael Leao indult meg a szélen, majd középre passzolt, sFranck Kessiénem hibázott. A milánóiak 20 éves támadója, Pietro Pellegri 2017 novembere óta először volt a kezdőcsapat tagja olasz bajnokin, de csupán 15 percet volt a pályán, majd sérülés miatt le kellett cserélni. Nem sokkal később már kétgólos volt a házigazda előnye, a 18. percben Alexis Saelemaekers kapott labdát a tizenhatoson belül, majd szép mozdulattal lőtte ki a hosszú sarkot. Ezt követően már nem esett több gól, magbiztosan tartotta otthon a pontokat a Milan(2–0).

Egy kis stat: Saelemaekers a Milan 14. gólszerzője a 2021–2022-es bajnoki idényben, a topligákat figyelembe véve csak a Chelsea-nek (16) jobb ez a mutatója. (Opta)

A Milan – riválisainál egy mérkőzéssel többet játszva – sikerével átvette a vezetést a tabellán.