Találatok a Tamira Paszek címkére

Találatok száma: 11

Tenisz: a címvédő és az első kiemelt fájdalmas 1. fordulója

2013-06-18 20:00:12

A címvédő és az első kiemelt számára is gyors véget érta az Eastbourne-ben zajló füves pályás női tenisztorna. Az első helyen rangsorolt Agnieszka Radwanska az amerikai Jamie Hampton ellen szenvedett és kapott ki két játszmában, míg az előző évi győztes Tamira Paszek a tornát 2009-ben megnyerő Caroline Wozniacki ellen adta fel a mérkőzését combsérülés miatt.

tenisz WTA Eastbourne Tamira Paszek Caroline Wozniacki Agnieszka Radwanska

Tenisz: Paszek és U. Radwanska is kiesett a nagyágyúk közül

2013-06-11 21:13:35

A negyedik helyen kiemelt Tamira Paszek és a nyolcadik helyen rangsorolt Urszula Radwanska is kiesett a birminghami női tenisztorna második fordulójában: az osztrák játékos az amerikai Alison Riskétől kapott ki, míg a lengyel a horvát Donna Vekiccsel nem bírt.

tenisz Urszula Radwanska Tamira Paszek

Tenisz: az első két kiemelt kiesett Strasbourgban

2013-05-21 15:21:33

A Strasbourgban zajló salakpályás női tenisztorna első fordulójában az első helyen kiemelt Marion Bartoli és a másodikként rangsorolt Tamira Paszek is búcsúzott a további küzdelmektől. A francia versenyzőt Camila Giorgi, míg az osztrák hölgyet Virginie Razzano ejtette ki két sima szettben.

tenisz WTA-Strasbourg Tamira Paszek Marion Bartoli

Wimbledon: Azarenka továbbra is menetel, S. Williams vár rá

2012-07-03 22:25:52

A második helyen kiemelt fehérorosz Viktorija Azarenka két szoros játszmában legyőzte az osztrák Tamira Paszeket a wimbledoni tenisztorna női egyesének negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé.

tenisz Wimbledon Viktorija Azarenka Tamira Paszek

Tenisz: Tamira Paszek a hét nyertese a női top 100-ban

2012-06-25 07:31:11

Az eastbourne-i tornán aratott győzelme után nem meglepő, hogy Tamira Paszek lépett előre a legtöbbet a női világranglista legjobb 100 teniszezője között. Az osztrák lány 22 helyet javított eddigi pozíciójához képest, és jelenleg a 37. A magyarok közül továbbra is Babos Tímeáé a legmagasabb helyezés, ő a 69. Czink Melinda is a top 100-ban van (98.), míg Arn Grétának (104.) nem sok hiányzik, hogy visszakerüljön oda.

tenisz női világranglista Tamira Paszek

Tenisz: Paszek és Petrova diadallal hangolt Wimbledonra

2012-06-23 17:02:01

Az osztrák Tamira Paszek nyerte meg szombaton az eastbourne-i tenisztorna női versenyét, míg a s'Hertogenbosch-i füves pályás viadalon az orosz Nagyja Petrova diadalmaskodott.

Nagyja Petrova Tamira Paszek

Tenisz: Paszek feladta az Arn elleni pekingit selejtezőmérkőzést

2010-10-01 13:51:56

Az osztrák Tamira Paszek 6:4, 5:1-es állásnál feladta az Arn Gréta elleni találkozóját a pekingi női tenisztorna selejtezőjében, így a magyar játékos jutott tovább a következő körbe. Arn a főtáblára kerülésért az új-zélandi Sacha Jonest 6:2, 6:2-re felülmúló orosz Vera Dusevinával mérkőzik majd.

tenisz Tamira Paszek Arn Gréta

Tenisz: Schnyder jubileumi győzelmével nyert tornát Balin

2008-09-21 04:00:24

Patty Schnyder sikerével ért véget a Balin megrendezett női tenisztorna. A svájci játékos pályafutása 500. győzelmét aratta a döntőben az osztrák tinédzser, Tamira Paszek ellen.

Tamira Paszek Patty Schnyder

Nem bírt tizenhét éves ellenfelével Czink Melinda Montrealban

2008-08-03 04:00:25

Czink Melinda szoros mérkőzésen, 6:4, 7:5-re kikapott az osztrák Tamira Paszektől a montreali tenisztorna 2. fordulójában. Az első körben az amerikai Ditty Julie-t búcsúztató magyar teniszező másfél órán keresztül csatázott Paszekkel, aki végül, ha nehezen is, de legyőzte a nála hátrébb rangsorolt Czinket. A 17 éves, nagy ígéretnek számító osztrák a következő fordulóban a világelső Ana Ivanoviccsal játszhat.

Tamira Paszek Czink_Melinda

Henin simán, Jankovics óriási csatában jutott tovább az első körből

2008-01-18 00:00:28

Elkezdődtek az első forduló küzdelmei az Australian Openen. Jelena Jankovics közel állt a kieséshez az osztrák Tamira Paszek ellen, ám végül maratoni csatában kiharcolta a továbbjutást a szerb klasszis. A férfiaknál a kilencedik helyen kiemelt Andy Murray számára befejeződött a torna.

Australian Open Jelena Jankovics

Justine Henin már a legjobb nyolc közé jutott, Gyementyjeva kiesett

2007-07-06 00:00:12

A legjobb nyolc közé jutott az első helyen kiemelt Justine Henin az angol nyílt teniszbajnokságon, Wimbledonban. Meglepetésre az osztrák Tamira Peszek három játszmában búcsúztatta a tizenkettedikként rangsorolt Jelena Gyementyjevát a harmadik fordulóban. A háromszoros bajnok, Venus Williams nagy csatában jutott a nyolcaddöntőbe.