Találatok a Dafne Schippers címkére

Találatok száma: 9

Rio 2016: Thompson legyőzte Schipperst a 200 döntőjében

2016-08-18 03:37:33

Elaine Thompson legyőzte a holland Dafne Schipperst a női 200 méteres síkfutás döntőjében a riói olimpia szerdai versenynapján, a szám aranyérme Jamaicába került.

olimpia 2016 atlétika Rio 2016 Elaine Thompson Dafne Schippers

Gyémánt Liga: Schippers remek idővel győzött 200 méteren

2016-06-15 10:46:12

A holland Dafne Schippers a világ idei legjobbjával, egyben versenycsúccsal nyerte meg a nők 200 méteres síkfutását az oslói Gyémánt Liga-versenyen (Bislett Games).

atlétika Gyémánt Liga Dafne Schippers

Atlétika: paralimpiai bajnok nyerte a távolt Glasgow-ban

2016-02-20 23:08:36

Három brit győzelemnek örülhetett a glasgow-i közönség a Nemzetközi Atlétikai Szövetség idén debütáló fedett pályás versenysorozatának (IAAF World Indoor Tour) utolsó, szombati állomásán. Az olimpiai bajnok Mo Farah 3000 méteren, Sean Safo-Antwi 60-on, míg Lorraine Ugen női távolugrásban győzött – utóbbi az összetett pontversenyt is megnyerte. A férfi távolugrásban a paralimpiai bajnok Markus Rehm diadalmaskodott.

atlétika Portland 2016 Mo Farah Mike Rodgers Markus Rehm Kim Collins

AIPS: Serena Williams megelőzte Hosszú Katinkát

2016-02-15 09:46:34

Az ötödik helyen végzett a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) év sportolója szavazásán Hosszú Katinka.

Serena Williams Hosszú Katinka Genzebe Dibaba Dafne Schippers Anna Fenninger

Atlétika: 17 éve nem futott európai nő ilyen gyors 60-at

2016-02-13 19:39:34

Dafne Schippers kerek hét másodperc alatt futotta le a 60 métert a szombati berlini fedett pályás atlétikai versenyen.

atlétika Dafne Schippers

Atlétika: női és férfi 60-on a világ idei legjobbját futották

2016-02-06 22:52:34

Férfi és női 60 méteren, valamint 60 női gáton is a világ idei legjobb eredményét hozta a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) szombat esti karlsruhei versenye.

atlétika Portland 2016 Mike Rodgers Kendra Harrison Dafne Schippers Axumawit Embaye

Atlétikai vb: fantasztikus döntő 200-on, Schippers nyert

2015-08-28 16:01:06

A holland Dafne Schippers parádés futással megnyerte a női 200 métert, s 21.63 másodperces eredményével megdöntötte a keletnémet Marita Koch 36 éves Európa-csúcsát a pekingi atlétikai világbajnokság pénteki versenynapján.

atlétikai vb atlétika Tianna Bartoletta Szergej Subenkov Madarász Viktória Hung Liu

Atlétikai vb: jamaicai arany, holland ezüst női 100-on

2015-08-24 15:48:25

A szám kétszeres olimpiai bajnoka, a címvédő és 2009-es győztes Shelly-Ann Fraser-Pryce nyerte meg a pekingi atlétikai világbajnokság női 100 méteres síkfutó számát. A 10.76 másodperccel célba érő jamaicai mögött a második helyen az óriásit futó holland Dafne Schippers (10.81, holland országos csúcs), a harmadik helyen az amerikai Tori Bowie ért célba.

atlétikai vb atlétika Shelly-Ann Fraser-Pryce Shawnacy Barber Ezekiel Kemboi Dafne Schippers

Atlétikai Eb: 22 esztendős holland lett a 100 királynője

2014-08-13 21:19:38

A zürichi atlétikai Európa-bajnokságon a nők 100 méteres sprintjében a holland Dafne Schippers futott be elsőként, így begyűjtve élete első felnőtt Eb-aranyát.