NFL: a Dallas 24, a Philadelphia 20 pontos előnyből kapott ki

2011.10.02. 22:34
Brenden Ayanbadejo és a Ravens megkeserítette Mark Sanchez irányító életét (Fotó: Reuters)
A 1980 óta először négy meccs után veretlen Detroit Lions megőrizte hibátlan mérlegét az NFL 2011–2012-es évadjában. A múlt héten a Minnesota ellen fordító detroitiak ezúttal mínusz 24-ről győztek Dallasban, és a Cincinnatiben elbukó Buffalo veresége után a Denvert simán legyőző Green Bayhez hasonlóan veretlenek. A Philadelphia a Cowboyshoz hasonlóan nagy előnyt herdált el, Michael Vick és csapata 23–3-ról kapott ki 24–23-ra.

A 2.20-KOR KEZDŐDŐ VASÁRNAP ESTI RANGADÓ

A 4. forduló vasárnap esti rangadóján a Baltimore Ravens egy igazi védelmi összecsapáson 34–17-re legyőzte a New York Jetset. Bár a pontszám soknak tűnik, mindössze egy TD-t engedtek a védelmek, ötször is a védők, illetve a speciális egység szerzett hatpontos.

A vendégek az Oakland Raiders elleni idegenbeli zakót kívánták feledtetni, míg a hazaiak a Pittsburgh Steelers veresége után azért küzdöttek, hogy mérkőzéselőnybe kerüljenek legnagyobb riválisukkal szemben. A találkozó pikantériája, hogy a Jets vezetőedzője, Rex Ryan korábban a Ravens védelmét irányította, majd csábított onnan el kinevezésekor pár korábbi játékost (például Bart Scottot), így parázs mérkőzésre lehetett számítani – amit a sok apróbb kakaskodással tarkított összecsapás végül szállított is.

Bár a Jets gyorsan megfogta a hazai támadókat, az örökifjú Ed Reed fantasztikus egyéni megmozdulása (sack és labdaszerzés – fumble) Jameel McClain közelről hordta vissza a labdát (7–0), megszerezve a vezetést. Fél perc sem telt el, amikor jött az egyenlítés, de ezúttal sem a támadók villogtak, Joe McKnight 107 yardos kirúgás utáni visszahordott touchdownja után egyenlítettek a New York-iak (7–7).

A hazaiak azonban mintha vért ittak volna, –4 yardon tartották a vendégek támadóit, miközben a túl oldalon 165 yard mellett egy Billy Cundiff-mezőnygólt és egy Ray Rice-TD-t is bemutattak, így egy perccel a negyed vége előtt 17–7-re vezettek.

A második játékrész kezdetén folytatta vesszőfutását a Jets támadósora, Mark Sanchez ejtette el a snapet követően a labdát, amelyre Paul Kruger csapott le elsőként, így rendkívül kedvező helyről, a vendég end zone-tól 23 yardra jöhettek a Hollók. A vendégek védelme csak mezőnygólt engedélyezett, ám egy vitatható esetet követően Ngata fumble-t harcolt ki, Jarret Johnson pedig 21 yardon keresztül hordta vissza touchdownig (27–7).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő            partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Bár a Jets támadói továbbra sem találták meg a Ravens védekezésének gyengepontját, a speciális egység után ezúttal a védők értek el touchdownt, David Harris csípte el Joe Flacco passzát, és futott vele vissza 36 yardot (27–14).

Megjegyzendő, hogy a második negyedben a Ravens támadók sem éppen villogtak, –2 yarddal zárták ezt a 15 perces időszakot, az éledező vendégek pedig egy Nick Folk-mezőnygóllal tíz pontra zárkóztak a szünetig (27–17).

A két csapat támadóinak ámokfutása a fordulás után sem akart visszaesni, Flaccót Aaron Maybin szabadította meg a labdától, pazar mezőnypozícióhoz juttatva a Jetset, majd Sanchez az első lehetőségből 73 yardos TD-passzt adott Lardarius Webbnek, a Ravens cornerbackjének… (34–17) Ez volt az ötödik visszahordott hatpontos a mérkőzésen, szemben az offense-ek által bemutatott eggyel… Mellesleg az első adat NFL-rekord egy mérkőzésen.

A harmadik negyed közepétől a Ravens csak nem 7 és fél percen keresztül araszolt a Jets célzónája felé, ezalatt azonban csak a 37 yardosig jutottak, innen pedig még mezőnygólt sem tudtak megpróbálni, így punt jöhetett.

A negyedik negyed negyedik percében Flaccónak összejött az, ami az első játékrész végétől kezdve egyszer sem, saját csapattársához passzolt egyet (…), de cserébe Ricky Williams kezéből gyorsan kiverte Calvin Pace a labdát, amit Sione Pouha szerzett meg, így továbbra sem kellett attól tartanunk, hogy valamelyik támadóegység véletlenül TD-t szerez.

A hátralévő időben is inkább az volt a kérdés, hogy valamelyik védelem, vagy speciális egység szerez-e újabb pontot, sem az, hogy legalább field goal-pozícióig eljut-e valamelyik csapat, végül mindkettőre nem volt a válasz, így a Ravens végül magabiztosnak nevezhető sikert aratott a vasárnap esti rangadón.

10. Joe Montana 273

A múlt héten a Buffalo ellen megégő New England győzelme az Oakland jó kezdése ellenére sem forgott veszélyben. Tom Brady az első, Wes Welkernek adott TD-passzával 273-mal utolérte, a második, Deion Branchnek passzolt touchdownjával pedig meg is előzte az örökranglistán Joe Montanát az összes TD-passz tekintetében. (A következő célpont 2006-os idénybeli cseréje, Vinny Testaverde 275-nél, ráadásul őt a jövő héten éppen a Jets ellen hagyhatja le, amelynél Testaverde karrierje legjobb idényét töltötte 1998-ban.)

Brady emellett zsinórban a 13. meccsén adott legalább két gólpasszt, amivel beállította Peyton Manning rekordját. A New England pedig egymás után a 12. összecsapásán jutott el legalább 31 pontig, amivel már csak két meccsre van a Rams NFL-rekordjától.

A Detroithoz hasonlóan százszázalékos Green Bay igazi fesztivállal köszöntötte az októbert a Lambeau Fielden, Aaron Rogders adott TD-passzt Jordy Nelsonnak, Greg Jenningsnek, James Joneswnak és Donald Drivernek is, s maga is befutott kétszer a denveriek célterületére. A bajnoki címvédő 49–23-ra nyert, és továbbra is megingathatatlannak tűnik.

Magabiztosan kezdett az Atlanta Seattle-ben, Michael Turner két futott touchdownjának is köszönhetően a második félidő elején már 27–7-re vezettek, de Tarvaris Jackson két passzolt és Marshawn Lynch futott „céljával" a Seahawks felállt a padlóról.

Az Arizona Beanie Wells remek játékának köszönhetően a hajráig szorongatta a New York Giantset, a futó összesen négy yardról futott három touchdownt az NFC Nyugat–Kelet összecsapásán. A végén azonban az utolsó 3:37 percben két touchdownt is elérő New York-iak nevettek, Eli Manning és csapata 31–27-re nyert és 3–1-es mérlegével tartja a lépést a Washingtonnal csoportjában.

Az AFC-ben is rendeztek egy Nyugat–Kelet meccset, s San Diegóban is a hazaiak nyertek, az első negyedben Vincent Jacksonnak 55 yardos TD-passzal kezdő Philip Rivers és csapata 23–16-ra legyőzte a támadójátékát továbbra is fejlesztgető Miamit. A továbbra is nyeretlen floridaiak gondjait tetézi, hogy Chad Henne irányító a meccs elején vállsérülést szenvedett.

19 ÓRAI MÉRKŐZÉSEK

A Detroit kiváló idényrajtja a dallasi összecsapáson felülmúlta az eddigi magaslatokat is. Pedig a három győzelemmel kezdő Lions eleinte nem tudott mit kezdeni a Tony Romo, Dez Bryant párossal. Romo Bryant két kiszolgálása után Jason Wittennek is adott egy TD-passzt, s a 33. percben 27–3-nál lefutottnak tűnt a meccs.

Calvin Johnson meccset eldöntő elkapása Dallasban (Fotó:  Reuters)
Calvin Johnson meccset eldöntő elkapása Dallasban (Fotó: Reuters)

Csakhogy Romo a következő hét percben a detroiti védelemnek is adott két TD-passzt, és a múlt héten a Minnesota ellen 0–20-as félidei állásról fordító Lions hirtelen ismét meccsben volt. A Dallasnak ezután csak egy field goal jött össze Dan Bailey révén, s Matthew Stafford 4. negyed elején Calvin Johnsonnak passzolt TD-je után már csak hat pont volt a különbség (30–24). Jason Hanson 4:22 perccel a vége előtt 51 yardos mezőnygólt szerzett, ezzel már csak három volt a különbség.

Romo 3. eladott labdája után pedig Stafford 1:39 perccel a vége előtt megtalálta Calvin Johnsont, és 34–30-ra már a Lions vezetett. A Cowboysnak TD kellett volna, de ez a nagy rohanásban nem jött össze.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Philadelphiában a héten kézsérüléssel bajlódó Michael Vick a várakozásoknak megfelelően ott is volt a kezdőcsapatban a San Francisco ellen, és ki is tett magáért: az első negyedben a passzolni készülő irányítót már majdnem levitték a földre, de két védő karmaiból kiszabadulva megtalálta a célterület sarkában helyezkedő Clay Harbort.

Vick az első félidő végén LeSean McCoynak is adott egy TD-passzt, és Alex Henery 3. mezőnygóljával a Philly a 3. negyed elején már 20 ponttal, 23–3-ra vezetett. Csakhogy Alex Smith két nagy játéka után gyorsan felzárkózott a 49ers, és nyílt maradt a 4. negyedre a meccs.

Sőt, Grank Gore futott TD-jével a San Francisco 24–23-as vezetést szerzett! Jeremy Maclin elejtett labdája után meg is kapta a labdát a 49ers, amely kihúzta a meccs végéig, és meglepetésre legyőzte az Eaglest.

Az AFC Déli csoportjában szintén jól álló Houston hazai pályán nagyon bekezdett a Pittsburgh ellen, az első félidőben 10–0-s vezetést szerzett, de a menetelés vezéráldozattal járt: Andre Johnson a 4. elkapásakor, senkitől sem zavartatva rosszul lépett, és súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett. A Pittsburgh az első félidő hajrájában mezőnygóllal próbálkozott, de blokkolták.

A nagyszünet után azonban a megtáltosodó vendégek Rashard Mendenhall futott TD-jével szépítettek, és a negyedik negyed elején Shaun Suisham sikeres mezőnygóljával kiegyenlítettek. Ám itt el is fogyott a vendégek lendülete, s újabb TD-t csak az idén először megvillanó Arian Foster jegyzett, az összesen 155 yardot futó játékos állította be a 17–10-es végeredményt.

Tartja a lépést a Houstonnal a Tennessee, amely az AFC másik Észak–Dél párosításában a Cleveland otthonában magabiztos győzelmet aratott. A Titans támadójátéka a múlt héten súlyosan megsérülő Kenny Britt nélkül is kiválóan működött, Matt Hasselbeck irányító Craig Stevensnek, Jared Cooknak és Damian Williamsnek is TD-passz adott.

Az eddig nagy meglepetésre hibátlan Buffalo Cincinnatiben 17–3-as vezetést szerzett, de nem tudta megtartani, és az utolsó percben 20–20-nál a Bengals támadhatott. A döntés Mike Nugent lábában volt, és 43 yardról nem is hibázott. A Bengals az AFC északi csoportjában ugyanúgy 2–2-vel áll, mint a Pittsburgh.

A Chicago minden fronton remekelt, az első 20 percben D. J. Moore révén szerzett egy interception-visszafutásos, Matt Forténak köszönhetően egy futott, Devin Hester jóvoltából pedig egy punt-visszahordós TD-t. Cam Newton, a Carolina újonc irányítója nem esett kétségbe, két futott touchdownnal tartotta versenyben a Pantherst. Ám a rutin a Chicago mellett szólt, s végül öttel nyertek a Medvék.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat marad legtovább veretlen az NFL 2011-es szezonjában?

A New Orleans a végletekig kidolgozott támadások végén egyyardos touchdownokkal lógott meg a Jacksonville-től, előbb J. Collins futott be a célterületre, majd Drew Brees passzolt Jimmy Grahamnek az end zone-ba. Ezzel a Szentek meg is alapozták sima győzelmüket a Jaguars ellen.

A Washington is 3–1-re javította mérlegét, igaz, a jó kezdés után Rex Grossman 17–0 után pályafutása sokadik összeomlásával hozta vissza a St. Louis reményeit. A Redskins 7 sacket bemutató védelme azonban kihúzta a slamasztikából az irányítót.

Kansas Cityben két nyeretlen csapat találkozott egymással, s bár az első lés az utolsó TD-t a Minnesota jegyezte, a Chiefs 22–17–re nyert.