A német labdarúgó Bundesliga 24. fordulójában a Werder Bremen 3–2-re kikapott a hamarosan Budapestre utazó Bayer Leverkusentől.

Werder Bremen–Bayer Leverkusen 2–3 (1–1)
Wohninvest-Weserstadion, 41 000 néző. V: Aytekin
Bremen:
Pavlenka – Pieper, Stark, Veljkovics – Weiser, Gruev (Dinkci, 77.), A. Jung (L. Buchanan, 84.), N. Schmidt, Stage (Philipp, 69.) – Füllkrug, Ducksch. Vezetőedző: Ole Werner
Bayer 04 Leverkusen: Hrádecky – Kossounou, Tah, Hincapié – Frimpong (Tapsoba, 62.), Andrich, Ex. Palacios, Bakker – M. Diaby, Hlozek (Azmun, 88.), A. Adli (Sinkgraven, 88.). Vezetőedző: Xabi Alonso
Gólszerző: Ducksch (30.), Füllkrug (85. – 11-esből), ill. Bakker (34.), Frimpong (56.), Hlozek (83.)

A Ferencváros El-nyolcaddöntője miatt fokozott figyelem övezi nálunk a Leverkusen teljesítményét a német élvonalban. Nos, a Bayer vasárnap este nehéz meccset nyert meg idegenben a Werder Bremen ellen.

Xavi Alonso együttese kitűnőre vizsgázott küzdőképességből, ráadásul a szerencsével sem állt hadilábon, lásd Jeremie Frimpong „iszonyú” mázlis lövését a második vendéggólnál.

A Leverkusen 3–1-re is vezetett, végül 3–2-re nyert. Ne tévesszen meg senkit, hogy a Bayer csak a kilencedik helyet foglalja el a tabellán. Nem olyan rég még sokkal rosszabb helyzetben volt, de a legutóbbi három bajnokin két győzelmet aratott egy döntetlen mellett, tehát remek formába lendült.

Nem meglepő, de nagyon nehéz dolga lesz a Fradinak hazai pályán…

Összefoglaló

KORÁBBAN
Freiburg–Hoffenheim (Eggestein 5., Doan 89., ill. Stiller 50.)
Köln–Bochum 0–2

Hertha BSC–Mainz 1–1
RB Leipzig–Borussia Mönchengladbach 3–0
Schalke–Borussia Dortmund 2–2
Eintracht Frankfurt–VfB Stuttgart 1–1
Bayern München–Augsburg 5–3

Wolfsburg–Union Berlin 1–1 (Wimmer 84., ill. Juranovic 72. – 11-esből)

18. Hoffenheim24541530–44–1419

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+1. perc Azmun az ötös jobb sarka elől jobbal kétszer is egy-egy hazai védőbe lő. A kornert elbohóckodja a Leverkusen...

Négy perc a ráadás.

89. perc Odilon Kossounou kap sárga lapot Ducksch ellökéséért.

88. perc Szerdar Azmun és Daley Sinkgraven be, Hlozek és Adli le. Ék helyett ék, szélső helyett szélsővédő.

Füllkrug: 23 bajnoki, 15 góllal.

86. PERC NIKLAS FÜLLKRUG jobbal a jobb alsóba lő, a kapus balra el. 2–3!

85. perc BÜNTETŐ, egy kósza jobb oldali beadásba belekap bal kézzel Hincapié!
Nagy lökdösődés a 11-es előtt, Andrich a negatív főszereplő.

84. perc Lee Buchanan be, Anthony Jung le.

83. PERC ELDŐLT? ADAM HLOZEK az ötös elől, középről, nyolc méterről a bal alsóba fejeli a labdát. 1–3! Adli adta jobbról a gólpasszt, a jobblábas beadás megpattant előtte Weiseren.

82. perc Wieser elől bátran hazafejeli a labdát Tah, éppen csak nem éri el azt Ducksch...

Az SV Werder Bremen a legutóbbi mérkőzésén a Weserstadionban legyőzte a Bochumot, ez volt az ötödik hazai győzelme ebben a szezonban. Az előző két élvonalbeli idényükben összesen nyertek ötször odahaza! A hazai pálya előnye, persze.

79. perc Niklas Schmidt kap sárga lapot Amiri megrúgásáért.

A 7 gólos Frimpongnál csak Diaby (8) lőtt több gólt ebben az idényben a Bayerben.

77. perc Eren Dinkci váltja a bolgár szűrőt, Grujevet. Újabb ék a pályán, 4 csatárral a Werder!

76. perc Niklas Stark kap sárga lapot Amiri ellökéséért.

A Bayer 04 Leverkusen négy pontot szerzett a legutóbbi két Bundesliga-mérkőzésén, eggyel többet, mint a szezon második felében játszott első négy meccsén összesen. Utolsó öt idegenbeli meccsükből csak egyet veszítettek el, sorozatban a 3. alkalommal nem kaphatnak ki idegenben. Idényrekordjuk lenne.

A Werder Bremen a legutóbbi 10 Bundesliga-mérkőzésből hetet elveszített, csak a Hoffenheim veszített gyakrabban ebben az időben (9-szer). A 14. forduló óta csak a Dortmund (8) nyert többször, mint a Leverkusen (6, a Bayernnel és a Lipcsével egyetemben).

69. perc Maximilian Philipp be, Stage le, középpályás helyett ék.

65. perc
Füllkrug helyzetben, kissé balról, kilencről ballal kapura lő, Hrádecky vetődve kiüti a labdát a jobb alsó sarok elől! A korner után két hazai játékos a földön, de nincs 11-es.

64. perc Schmidt lő a kapus ölébe középről, 20-ról.

63. perc Bakker passzát kissé balról, tízről Andrich az oldalhálóba vágja.

62. perc Frimpong le, Edmond Tapsoba be a vendégeknél.

62. perc Frimpong nem mer lőni a 16-os jobb sarkáról, Andrich elé gurít, aki jobbal 22-ről feladja a labdát a kapusnak.

59. perc Kissé balról, tízről jobbal a kapust találja el Ducksch.

57. perc Stage fejese után Jung lő jobbal kapura 12-ről, középről, de balra vetődve fogja a labdát Hrádecky.

56. PERC EZ MÁR BENT VAN, JEREMIE FRIMPONG! Hlozek jobbra passzol a 16-os elől, Frimpong egy csel után kissé jobbról, 13-ról kapura lő, az ötösön álló Starkról a jobb alsóba pattan a labda. 1–2!

53. perc Diaby elcsíp egy rossz hazai passzt, de szereli őt nagy nehezen a 16-oson belül Stark. Pieper azonnal indítja Füllkrugot... de les.

51. perc
Hincapié kornere után kissé balról Bakker a kapus ölébe rúgja a labdát, a 16-os elől, kissé balról.

47. perc A leverkuseni védelem még az öltözőben lehet fejben, mert jobbról középre emel akadálytalanul Weiser, de jobbal 13-ról, kissé balról nagyon a léc fölé töri a labdát a felfutó, egyedül álló Stage.

46. PERC FOLYTATJUK!

A Werder nem szerzett több pontot a Bundesliga egyik másik csapata ellen sem, mint a Bayer ellen az 1979-es élvonalba való feljutás óta (115-öt, éppen ennyit a Bochum ellen is). Csak a VfB Stuttgart ellen (144) szereztek több gólt az élvonalban 1979 óra, mint a Leverkusen ellen (126).

E párharc legjobb góllövői:
Ulf Kirsten 14
Claudio Pizarro 10
Christian Schreier 8
Marco Bode 8
Aílton 6

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

42. perc
Diaby passzát a Stark mellett elfutó Andrich a 16-osra belépve a léc fölé rúgja. Nem sokkal.

39. perc Weiser ad be jobbról, tízről Füllkrug az elé álló Frimpongba lő.

36. perc
Ducksch 16-os előtti szabadrúgása nem az igazi.

37. perc A most bizonytalan Hincapié nagyot lök a 16-oson belül Weiseren, de tovább. A VAR sem jelez.

34. PERC BAKKER, MEKKORA GÓL! MITCHEL BAKKER megmutatja, hogyan kell onnan kapura lőni, ballal szétlövi a hazai kapu jobb felső sarkát! Diaby nem érte el ballal középen Frimpong jobbról jövő, jobblábas beadását, de éppen így lett jó a PSG korábbi védőjének: 1–1! Differencia II.

33. perc Ugyanilyen helyzetből, csak balról és a másik kapu előtt a kapuskirúgással meginduló Hlozek jobbal a bal alsó mellé lő. Differencia.

30. PERC EZ MÁR BENT VAN! Füllkrug passzol az ötös elől, középről MARVIN DUCKSCH elé, aki kissé jobbról, hatról a léc alá bombázza a labdát. 1–0!

28. perc
Üzemzavar a leverkuseni védelemben, de Ducksch jobbal a jobb alsó mellé lő 14-ről, középről. Mellette üresen érkezett csatártársa, de nem vette észre.

25. perc Stark zseniális becsúszással szereli a 16-os jobb sarka előtt a kapura törő, Palacios indította Diabyt.

Ducksch: 23 bajnoki az idényben, 11 kanadai ponttal.

21. perc Ez igen, Hincapié szereli az ötös előtt Füllkrugot, majd ad egy kötőt a rátámadó Duckschnak!

Az SV Werder Bremen legutóbbi 11 meccséből csak egyet nyert meg a Bayer Leverkusen ellen: 3–1-re a 2018–19-es bajnokság 26. fordulójában. A Werder legutóbbi hazai győzelme a "Werkself" ellen 2016 októberére datálható (2–1), míg a legutóbbi négy meccsüket sem sikerült megnyerniük hazai pályán a B04 ellen (de legalább kétszer ikszeltek).

17. perc Veljkovicsot kell ápolni a pályán, önveszélyesen mászta meg a felezőnél a bíró orra előtt ellenfelét. Hlozeket.

15. perc Szép támadás, Stage balról ballal középre ad, Ducksch egy csel után jobbal 14-ről Tah-ba lő.

15. perc
A 22 éves francia szélső, Adli most az ötös jobb sarkáról lő kapura, de a rövid sarok mellé talál, jobbal. Adli: 23 meccs az idényben, 6 kanadai ponttal. 1020 perc alatt.

11. perc
És majdnem egy gól, de a Diaby indította Hlozek passzát az ötös jobb sarka elől jobbal a léc fölé vágja Adli. Milliméterekkel!

A stadionban telt ház, kiváló hangulat.

8. perc Jobbal a kapust találja el 17-ről, középről Schmidt, de kezezett előtte Füllkrug.

7. perc Mezőnyharc, hazai fölénnyel.

3. perc Palacios megy hátra, hogy szerelje az előretörő balbekket, Jungot, közben jól a lábára lép Ducksch, repült a cipő is.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak zöld-fehér mezben és zöld nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

Egy kis örökmérleg: 96 mérkőzés, 34 brémai és 25 leverkuseni sikerrel, 145-145 rúgott góllal.