Továbbra sem megy a Herthának, kikaptak a Bayertől Dárdaiék

2016.04.30. 18:25
A Leverkusen is profitált a Hertha rossz sorozatából (Fotó: AFP)
Továbbra sem megy Dárdai Pál csapatának, a Hertha BSC-nek, a berliniek vereséget szenvedett a jó formában lévő, zsinórban hetedszer győző Bayer Leverkusen otthonában a német labdarúgó Bundesliga 32. fordulójában. A hazaiak ezzel bebiztosították bajnoki bronzérmüket és helyüket a következő idényben a Bajnokok Ligája-csoportkörben.

NÉMET BUNDESLIGA
32. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–Hertha BSC 2–1 (Brandt 2., L. Bender 16., ill. Ibisevic 21.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKA, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

A pocsék formát futó Herthának nem sok esélyt adtak a pontszerzésre az egyre markánsabban futballozó Bayer Leverkusen otthonában, és a gyógyszergyáriak nem is cáfoltak rá a várakozásokra az első percekben – igaz, a bombaformában futballozó tini, Julian Brandt (1–0) és sokszoros német válogatott Lars Bender (2–0) találatát is egy-egy Hertha-védő készítette elő.

A kétgólos előny túlságosan is megnyugtatta a hazaiakat, ezt, valamint a Bender, André Ramalho páros hibáját a harcos Vedad Ibisevic góllal büntette (2–1).

Feléledtek a hazaiak, kellett pár Rune Jarstein-bravúr, hogy ne kapjon újabb gólt a berlini csapat, de jól mutatja a berliniek erejét, hogy egy szavuk sem lehetett volna a bayereseknek, ha kapnak két gólt.

Jellemző az erőviszonyokra, hogy az eltiltás és sérülések miatt tartalékos Leverkusen kispadján 41 millió euró összértékű cseresor várt bevetésre, köztük Stefan Kiessling, Tin Jedvaj, Ömer Toprak és Admir Mehmedi. Ha már erő: jobban bírták szusszal a fekete-pirosak a hajrát, de Karim Bellarabi ma nem futballozott válogatott formában, sorra kihagyta ziccereit, miközben egyre kevesebbszer jutott el a Hertha az ellenfél 16-osáig.

A Leverkusen győzelmével megerősítette harmadik helyét a Bundesliga tavaszi tabelláján, míg a Hertha utóbbi hat bajnokiján csak egyetlen pontot szerzett, ezért csak álom maradt számára a dobogó – de még meglehet neki a BL-selejtezőt érő negyedik hely.

1. Bayern München 32 26 4 2 75–15 +60 82
2. Borussia Dortmund 32 24 5 3 80–31 +49 77
3. Bayer Leverkusen 32 17 6 9 52–36 +16 57
4. Mönchengladbach 32 15 4 13 63–49 +14 49
5. Hertha 32 14 7 11 41–40 +1 49
6. Schalke 32 14 6 12 46–47 –1 48
7. Mainz 32 13 7 12 43–41 +2 46
8. 1. FC Köln 32 10 11 11 36–40 –4 41