D. Á.
2022.01.15 00:45 Frissítve: 2022.01.15 23:58

Szombati sportműsor: Man. City–Chelsea; férfi kézi Eb

Szombaton az angol Premier League-ben a Manchester City és a Chelsea találkozik a forduló rangadóján. Este a Manchester United is pályára lép. A német Bundesligában láthatjuk a Bayern Münchent és az RB Leipziget. Folytatódik a férfi kézi Európa-bajnokság is, négy meccset is élőben követhetünk a televízióban. Este indul az NFL rájátszása, a New England Patriots a Buffalo Billsszel játszik.

JANUÁR 15., SZOMBAT

FUTBALLPROGRAM

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
13.00: Honvéd–ZTE
14.00: Paks–Sabah FK (azeri)
14.30: Sturm Graz (osztrák)–Mol Fehérvár FC
16.00: Paks–Botosani (román)

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA, KAMERUN
2. FORDULÓ
D-CSOPORT
17.00:
Nigéria–Szudán, Garoua
20.00: Bissau-Guinea–Egyiptom, Garoua 

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
13.30:
Manchester City–Chelsea (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
16.00: Newcastle United–Watford
16.00: Norwich–Everton
16.00: Wolverhampton–Southampton
18.30: Aston Villa–Manchester United (Tv: Spíler1)
Burnley–Leicester – elhalasztva

FRANCIA LIGUE 1
21. FORDULÓ
17.00:
Saint-Étienne–Lens (Tv: Digi Sport1)
21.00: PSG–Brest (Tv: Digi Sport1)

NÉMET BUNDESLIGA
19. FORDULÓ
15.30:
Köln–Bayern München (Tv: Arena4)
15.30: Mainz–Bochum
15.30: Union Berlin–Hoffenheim
15.30: VfB Stuttgart–RB Leipzig (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
15.30: Wolfsburg–Hertha BSC
18.30: Mönchengladbach–Leverkusen (Tv: Arena4)

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ
15.00:
Sampdoria–Torino (Tv: Sport2)
18.00: Salernitana–Lazio (Tv: Sport2)
20.45: Juventus–Udinese (Tv: Sport2)

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
16.00:
Mallorca–Espanyol
18.30: Girona–Rayo Vallecano
18.30: Sporting Gijón–Cádiz
21.30: Betis–Sevilla (Tv: Sport1)

TOVÁBBI ÉLŐ KÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ALPESI SÍ
Világkupa
10.45:
női lesiklás, Zauchensee (Tv: Eurosport1)
12.30: férfi lesiklás, Wengen (Tv: Eurosport1)

AMERIKAI FUTBALL
NFL, RÁJÁTSZÁS
WILD CARD

22.30: Cincinnati Bengals (4.)–Las Vegas Raiders (5.) (Tv: Arena4)
Vasárnap, 2.15: Buffalo Bills (3.)–New England Patriots (6.) (Tv: Arena4)

ASZTALITENISZ
Női Európa-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés
18.00:
SH-ITB Budaörsi SC–ASD Quattro Mori (olasz)

GOLF
Vasárnap, 1.00:
PGA Tour (Tv: Eurosport2)

HÓDESZKA
9.05:
világkupa, Simonhöhe (Tv: Eurosport2) 

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
17.00:
Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC
17.30: SC Csíkszereda (romániai)–Titánok
17.30: Gyergyói HK (romániai)–FTC-Telekom
17.30: Brasov Wolves (romániai)–DVTK Jegesmedvék

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
A-CSOPORT (Debrecen, Főnix Aréna)
18.00:
Észak-Macedónia–Montenegró (Tv: M4 Sport+)
20.30: Dánia–Szlovénia (Tv: M4 Sport+)
C-CSOPORT (Szeged, Pick Aréna)
18.00:
Franciaország–Ukrajna (Tv: M4 Sport)
20.30: Horvátország–Szerbia (Tv: M4 Sport)
E-CSOPORT (Pozsony, Ondrej Nepela Aréna)
18.00:
Csehország–Bosznia-Hercegovina
20.30: Spanyolország–Svédország
F-CSOPORT (Kassa, Steel Aréna)
18.00:
Szlovákia–Litvánia
20.30: Norvégia–Orosz csapat
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ
B-CSOPORT
16.00:
Győri Audi ETO KC–Metz HB (francia) (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
NŐI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ
 A-CSOPORT
18.00:
Lokomotiva Zagreb (horvát)–Motherson-Mosonmagyaróvári KC (Tv: Sport1)
NŐI NB I
17.00:
Vasas SC–Dunaújvárosi Kohász KA
18.00: Kisvárda Master Good SE–Érd
18.00: Siófok KC–DVSC Schaeffler

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
15.30:
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Egis Körmend (Tv: M4 Sport+)
18.00: Naturtex-SZTE-Szedeák–Zalakerámia ZTE KK
18.00: MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Atomerőmű SE–Kaposvári KK
19.00: Sopron KC–DEAC-Tungsram
NŐI NB I
16.30: Sopron Basket–Ludovika-FCSM Csata
17.00: ELTE BEAC Újbuda–PINKK Pécsi 424
18.00: Vasas Akadémia–VBW CEKK Cegléd
NBA, ALAPSZAKASZ
Vasárnap, 0.30:
Milwaukee Bucks–Toronto Raptors (Tv: Sport1)

MŰKORCSOLYA
Európa-bajnokság, Tallinn
12.35:
jégtánc, kűr (Tv: M4 Sport, Eurosport2)
17.30: nők, kűr (Tv: Eurosport2) 

RÖPLABDA
MVM Férfi Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés
18.00:
Kecskeméti RC–Pénzügyőr SE
MVM Női Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés
17.00: Vasas Óbuda–Swietelsky-Békéscsaba

SÍLÖVÉSZET
14.15:
világkupa, férfiak, Ruhpolding (Tv: Eurosport1)

SÍUGRÁS
16.00:
világkupa, Zakopane, csapatverseny

SZNÚKER
19.45:
London Masters, elődöntő (Tv: Eurosport1)
16.15: London Masters, elődöntő (Tv: Eurosport2)

TENISZ
6.30: WTA-torna, Adelaide (Tv: Digi Sport2)
7.00: WTA-torna, Sydney (Tv: Digi Sport1)
8.30: ATP-torna, Sydney (Tv: Eurosport1)
11.30: ATP-torna, Adelaide (Tv: Eurosport1)

UFC
FIGHT NIGHT, LAS VEGAS
23.00:
Calvin Kattar–Giga Csikadze (Tv: Sport2)

VÍZILABDA
FÉRFI OB I, ALAPSZAKASZ
15. FORDULÓ
12.30:
UVSE Hunguest Hotels–Budapesti Honvéd SE
16.00: Szolnoki Dózsa–Szegedi VE
16.00: Debreceni VSE-Master Good–Kaposvári VK
16.00: Metalcom Szentes–Genesys OSC Újbuda
17.00: FTC-Telekom Waterpolo–PVSK-Mecsek Füszért
18.00: PannErgy-Miskolci VLC–BVSC-Zugló
18.00: A-Híd VasasPlaket–Tigra-ZF-Eger
NŐI OB I, ALAPSZAKASZ
11.00: Dunaújvárosi FVE–GYVSE-Uni Győr
14.00: FTC–UVSE (Tv: M4 Sport+)
15.15: BVSC-Zugló–Tatabányai VSE
17.00: Tigra-ZF-Eger–III. Kerületi TVE
18.00: Valdor-Szentes–Szeged-SZTE

2022.09.29 22:11:04

Minden más foci nemzetisport.hu

ALAPVONAL. A teljesítménysportban persze előbb-utóbb az eredmény kerül előtérbe, de ez így is van jól, mint ahogy az is, hogy egyelőre jár a már-már életszerűtlenül józan szurkolói türelem egy valóban sokra érdemes csapatnak. A folyamatos sikerközeliséghez szokott nagy futballhatalmak esetében persze korántsem ennyire megengedő a közeg.

2022.09.28 22:40:17

Minden más foci nemzetisport.hu

A Marco Rossi vezette magyar válogatott szerezte a legnagyobb meglepetést.

2022.09.28 23:55:21

Minden más foci nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Ott a zászló, adják át, utána egy jatt, esetleg némi mosoly.