NL: Lewandowski góljára hatszor válaszoltak a belgák

2022.06.08. 22:48
Igazi gólgálát rendeztek a belgák (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligája A-ligájának 4. csoportjának szerda esti meccsein Belgium 6–1-re kiütötte Lengyelországot, míg Hollandia drámai meccsen 2˜–1-re megverte Walest.

Belgium–Lengyelország

A meccs elején a belgák nagyon közel álltak a vezetéshez, de Michy Batshuayi a kapufát, Eden Hazard pedig teljesen üresen állva középen néhány méterről a kaput sem találta el. Hiába támadtak folyamatosan a belgák, nem tudták bevenni a kaput, Robert Lewandowski viszont nem hibázta el a ziccerét a 28. percben, így a lengyelek szerezték meg a vezetést.

A 42. percben góllá érett a belga mezőnyfölény, Axel Witsel 17 méterről a kapuba bombázott.

A második félidőben Kevin De Bruyne szépen kihasználta ziccerét, egyben megszerezte a vezetést Belgiumnak.

A gólok többsége még csak ezután következett…

A 73. percben a belgák eldöntötték a mérkőzést, a csereként beálló Laurent Trossard lőtte kapuba a labdát szép csel után.

Hét perccel később Trossard duplázott, nem akármilyen góllal:

Három perccel később Leander Dendoncker is feliratkozott a gólszerzők listájára.

És még nem volt vége! A hajrában beálló Lois Openda bepörgette a hatodikat is.

A belgák szépen javítottak az első fordulóban elszenvedett vereség után. 6–1

Wales–Hollandia

Nem lehetett panaszkodni az első félidőre, noha gólt nem láthattak a nézők. Összesen 32 támadást vezettek a csapatok, és mindkét együttes négyszer vette célba a kaput.

Öt perc telt el a második félidőből, amikor Teun Koopmeiners bevette a walesi kaput.

Wales mindent bevetett az egyenlítés érdekében, és a 92. percben siker koronázta erőfeszítését Rhys Norrington-Davies révén. Talán túlságosan is megkönnyebbültek a hazaiak, mivel két perccel később Wout Weghorst belőtte a győzelmet jelentő gólt a walesi kapuba.

A hollandok két győzelemmel vezetik a csoportot. 1–2

NEMZETEK LIGÁJA
2. FORDULÓ
A-LIGA
4. CSOPORT

Belgium–Lengyelország 6–1 (Witsel 42., De Bruyne 59., Trossard 73., 80., Dendoncker 83., Openda 90+3., ill. Lewandowski 28.)
Wales–Hollandia 1–2 (Norrington-Davies 90+2., ill. T. Koopmeiners 50., Weghorst 90+4.)

1. Hollandia 2 2 6–2 +4 6
2. Belgium 2 1 1 7–5 +2 3
3. Lengyelország 2 1 1 3–7 –4 3
4. Wales 2 2 2–4 –2 0