Lokomotiv Moszkva: Marko Nikolics csapata megnyerte az Orosz Kupát

2021.05.12. 23:51
Így ünnepelt a Lokomotiv Moszkva: a játékosok Marko Nikolicsot dobálták a levegőbe (Fotó: AFP)
A Marko Nikolics vezette Lokomotiv Moszkva elhódította az Orosz Kupát, mivel a döntőben 3–1-re legyőzte a Krilja Szovjetov Szamara csapatát. A Mol Fehérvár FC-t 2017–2019-ig irányító szakember az első trófeáját ünnepelhette Oroszországban.

A Nyizsnyij Novgorod Stadionban rendezett finálé az első félidőben 1–1-es döntetlennel ért véget: a Lokomotiv Moszkva Francois Kamano révén a 15. percben megszerezte a vezetést, ám a válasz hamarosan érkezett Vladiszlav Szarvelijtől.

A második félidő harmadik percében Fjodor Szmolov büntetőből volt eredményes (2–1), míg a találkozó végeredményét Murilo Cerqueira döntötte el a végjátékban: 3–1.

Marko Nikolics először nyert trófeát a Lokomotiv Moszkvával, a bajnokság vége előtt egy fordulóval a harmadik helyen áll – három ponttal lemaradva a második pozícióban tanyázó Szpartak Moszvától.