Neymar sérülés miatt kikerült a brazil keretből

Vágólapra másolva!
2025.03.15. 11:03
Neymar (Fotó: Getty Images)
Sérülés miatt kikerült a brazil labdarúgó-válogatott keretéből Neymar, aki így másfél év szünet után nem a soron következő világbajnoki selejtezőkön fog visszatérni a nemzeti együttesbe.

A 33 éves támadó a bal combját fájlalja, ezért nem állhat Dorival Júnior szövetségi kapitány rendelkezésére.

„Hosszasan mérlegeltük a lehetőségeket, és mindannyian tudjátok, mennyire szerettem volna visszatérni – írta közösségi oldalán Neymar. – De végül arra a megegyezésre jutottunk, hogy nem kockáztatunk, én pedig megpróbálok teljesen felépülni ebből a sérülésből.”

A futballista éppen sérülései miatt nem játszhatott az elmúlt közel másfél évben a válogatottban, a Kolumbia és Argentína elleni világbajnoki selejtezőkre azonban újra meghívást kapott. A kialakult helyzet miatt a helyére a Real Madrid 18 éves játékosát, Endricket hívta be a szakvezető.

Neymar – aki február óta ismét hazájában, a Santosban játszik – legutóbb 2023 októberében, az Uruguay elleni vb-selejtezőn lépett pályára a selecaóban, de azon meccsen keresztszalag-szakadást szenvedett.

A brazilok csütörtökön fogadják a kolumbiaiakat, majd öt nappal később a világbajnok argentinok vendégei lesznek Buenos Airesben. A dél-amerikai selejtezőcsoportot az argentinok vezetik, a brazilok jelenleg – 12 forduló után – csupán az ötödik helyen állnak. A legjobb hat automatikusan kijut a jövő évi, amerikai-mexikói-kanadai közös rendezésű világbajnokságra.

 

Legfrissebb hírek

Nuno Mendes hiányzik a portugál válogatott keretéből

Foci vb 2026
14 órája

Nagy Zsolt: Jó lenne jövőre Messivel mezt cserélni

Magyar válogatott
2025.11.06. 17:41

Keretet hirdettek az írek a mieink és a portugálok elleni vb-selejtezőre

Foci vb 2026
2025.11.06. 11:33

Meg kell műteni Tóth Balázst, kihagyja a vb-selejtezőket

Légiósok
2025.11.05. 18:46

„Teljesen máshogy viszonyulok hozzá, mint a klubcsapatomnál lévőhöz” – Szoboszlai a válogatott új mezéről

Magyar válogatott
2025.11.05. 16:47

Bemutatták a magyar válogatott új hazai mezét

Magyar válogatott
2025.11.05. 15:54

Bernd Storck biztos benne, hogy pótselejtezős lesz a magyar válogatott

Magyar válogatott
2025.11.03. 21:22

Megsérült a Real Madrid argentin középpályása, kihagyja a Liverpool elleni csörtét

Spanyol labdarúgás
2025.11.03. 14:28
Ezek is érdekelhetik