A nyolcaddöntőben hatalmas meglepetésre a rekordbajnok Brazíliát legyőző iráni futsalválogatott bejutott a kolumbiai világbajnokság legjobb négy csapata közé, miután a negyeddöntőben hosszabbítást követően legyőzte Paraguayt.
Az iráni válogatott kétszer is hátrányba került a meccs elején, de a rendes játékidő utolsó perceiben már közel állt a továbbjutáshoz, René Villalba viszont szabadrúgásból a 39. percben egyenlített. A ráadásban viszont felülkerekedett Irán: a korábban duplázó Mahdi Dzsavid után Ahmad Eszmaeilpur is megszerezte második gólját, Paraguaynak pedig kevésnek bizonyult a fennmaradó 23 másodperc.
Irán 1992 után másodszor jutott be a legjobb négy közé világbajnokságon. Az elődöntőben Oroszország vagy Spanyolország lesz a perzsák ellenfele.
FUTSAL-VILÁGBAJNOKSÁG
NEGYEDDÖNTŐ
Paraguay–Iran 3–4 – hosszabbítás után
KÉSŐBB
Oroszország–Spanyolország
Argentína–Egyiptom
Azerbajdzsán–Portugália
Legfrissebb hírek

Ibériai csatát rendeznek a futsal Eb döntőjében
Minden más foci
2026.02.04. 22:29

NOB: először választottak be iráni nőt a tagságba
Egyéb egyéni
2026.02.04. 19:57

Tíz évre eltiltott az MLSZ egy 14 éves labdarúgót
Minden más foci
2026.01.31. 13:39
Ezek is érdekelhetik




