Premier League: Londonban, sej, volt számos transzfer!

Vágólapra másolva!
2011.09.02. 18:34
Címkék
Augusztus legutolsó napján már csak szép emlék volt másoknak az a pár fesztivál, ahová mi idén sem jutottunk el, lekonyultak a tanár- és diákorrok, a fináncok készülődtek a szüretre, dübörgött a nyaralószezon hajrája – és még hét ágra sütött a transzferidény.


Nasri átigazolása nagy port kavart Angliában (Fotók: Action Images)
Nasri átigazolása nagy port kavart Angliában (Fotók: Action Images)

ANGLIÁBAN természetesen az Arsenalra összpontosult a figyelem, és nem is hiába. Arsene Wenger sok sebből vérző „ágyúsai" közül elvitte „végre" Samir Nasrit a Manchester City; de a nagy hajrában érkezett a dél-koreai támadó, Pak Csu Jung (Sir Alex Ferguson után Wenger is Pakot kapott – írnánk, ha mernénk), a brazil balhátvéd, André Santos, két középpályás, a spanyol irányító Mikel Arteta és az izraeli szélső, Joszi Benajun, valamint a védelembe a megbízható német bekkek prototípusa, Per Mertesacker. Rájuk azért többet költött a londoni klub, mint amennyit Nasriért kapott, de a bérkeret csökkent jó néhány kölcsönadásnak hála – lásd összefoglaló táblázatunkat.

Hasonlóan kölcsönadogatta létszámfölötti „kenyérpusztítóit" a Manchester City és a Chelsea, de előbbihez érkezett az „angol beteg", az igen sérülékeny Owen Hargreaves, akit a tavasszal a Manchester United engedett el szolgálatából, míg utóbbihoz a mexikói balszélső, a Vitesse-hez gyorsan kölcsön is adott Ulises Dávila, valamint óriási meglepetésre a portugál középső középpályás, Raul Meireles. A futógépet tavaly 13 millió euróért vette meg a Liverpool a Portótól, most félmillióval többért adta tovább a „kékeknek", akik 2015-ig kötöttek vele szerződést. Az ügy hátterében Meireles egykori portói mesterét, a jelenlegi Chelsea-menedzser André Villas-Boas személyét keresse a kedves olvasó.

Ha már Liverpool: a „vörösök" szokásuk szerint ügyesen adogattak az utolsó napokban is, hiszen az uruguayi védő, a 20 éves Sebastián Coatesnak minden adottsága megvan ahhoz, hogy hamarosan klasszissá váljon, a Manchester Citytől kölcsönbe érkező egykori Pool-játékos, Craig Bellamy pedig garancia arra, hogy a támadók ébersége megmaradjon – már csak azért is, mert a balhés játékos bármikor megdádázhatja őket egy golfütővel. Szokása.

Az igazán ütős csatár jövetelével távozhatott pár fiatal támadó, mindemellett nem kevés meglepetésre a Joe Cole, Christian Poulsen kettős a Ligue 1-be tette át a székhelyét. Előbbi tavaly a Chelsea-től érkezett, ingyen, utóbbi pedig a Juventustól, 5.5 millió euróért – most mindketten ellenszolgáltatás nélkül mehettek (Joe Cole csak kölcsönbe).

Nagy forgalmat bonyolított le a Tottenham Hotspur, ahol elképesztő volt a jövés-menés az utolsó nap; estére a holtfáradt menedzser, Harry Redknapp liszteszsákként dőlt a volánra a parkolóban, miután beszédült a kocsijába. A mester két legnagyobb fogása a több hetes huzavona után a Citytől kölcsönkapott támadó, Emmanuel Adebayor és a WHU-tól elcsábított válogatott középpályás, Scott Parker volt, ugyanakkor nem kevesebb mint öt válogatott játékostól is megvált: Jermaine Jenas, Alan Hutton, Peter Crouch, Wilson Palacios és David Bentley alkotta ezt a különítményt.

Úgy látszik, a nagy londoni sajnálatos éjszakai zsákmányszerző események nem maradtak követők nélkül, lásd a Queens Park együttesét, ahol új fiú lett az angol válogatottban is megfordult jobbhátvéd, Luke Young, a kőkemény harcos, Joey Barton, a bizonyítási vággyal teli szélső, Shaun Wright-Phillips és a jó felépítésű (valamint „vérvonalú", lásd Rio és Les nevű bátyját, illetve unokatestvérét) középső védő, Anton Ferdinand.

Ahol szorul a hurok, azaz szemmel láthatóan erősítésekre van szükség, nem takarékoskodtak: a Stoke City például Crouch és Palacios mellett megvette a fiatal középcsatárt, Cameron Jerome-ot is, összesen 25 millió eurót költve az utolsó napon. A Wigan és a Swansea is foltozgatta a keretét, a Fulham szerzett egy portugál (Orlando Sá) és egy Costa Rica-i (Bryan Ruiz) támadót , valamit megkapta a Juventustól a még jó erőben lévő cseh védőmindenest, Zdenek Grygerát.

Royston Drenthe kölcsönvétele ide vagy oda, tovább gyengült az Everton, míg tízmillió fölött költött a Blackburn: a stabil bekk, Scott Dann mellett érkezett az afrikai őserő ék, Yakubu Aiyegbeni, az angol U19-es válogatott csatára, Jordan Slew, a középpályára pedig két balkáni játékos, a montenegrói Szimon Vukcsevics és a szerb Radoszav Petrovics.

Ide kattintva megtekintheti az angol bajnokság transzfertábláját.

Az Inter Forlánnal pótolta Eto'ót
Az Inter Forlánnal pótolta Eto'ót

OLASZORSZÁGBAN Milánóra szegeződtek a tekintetek. Megvan a kedves olvasóknak az Osztály vigyázz! egyik legendás jelenete, amikor a végsőkig összekavarodott tanár, Richard Clark Mister A-ről, Mister B-ről és Mister C-ről hadovál a kábítószer-kereskedőknek? Nos, aligha derül már ki, kit álmodtak meg a Milan vezetői az Európa-klasszis Mister X-nek, a középpálya új urának, mindenesetre a Liverpooltól kölcsönkért Alberto Aquilani lett az. Jött mellé a Palermótól Antonio Nocerino is. Az Inter nagyobbat ugrott, hiszen érkezett a paraguayi üstökös, Rodrigo Alborno, az edző kifejezett kérésére a középső középpályás Andrea Poli, az argentin szélső, Mauro Zárate és mindenekelőtt az uruguayi gólvágó, Diego Forlán. Maradt Wesley Sneijder is, távozott viszont az Anzsihoz Samuel Eto'o, de a csalódást okozó Goran Pandev és még jó néhány fiatal is útilaput kapott.

Eto'o  Dzsudzsák társa lett
Eto'o Dzsudzsák társa lett

Hosszas harcok után az Öreg Hölgy meghódította a hamburgi szélsőt, Eljero Eliát (hiába no, kilencmillió euró ütős érv bármilyen csábítás során), bár a sikerben nem nagyon bízhatott, hiszen a holland előtt ugyancsak a bal oldalra érkezett a paraguayi Copa-felfedezett, Marcelo Estigarribia is. Hét játékostól azonban megszabadult a Juventus, amely sokunk őszinte megdöbbenésére képes volt hárommillió eurót adni a 26 éves jobbszélsőért, Emanuele Giaccheriniért a Cesenának.

Megfigyelhettük, hogy tucatjával, mondhatni pánikszerűen adták kölcsön a keretek 25-ös sorszámnál nagyobbal rendelkező játékosait a másod- és harmadvonalbeli egyesületeknek a Serie A-ból, és sok klubnak eszébe jutott, hogy Dél-Amerikából még nem hoztak át mindenkit, akiben szikrázik némi tehetség. A Chievo Verona ügyesen belehomorított az utolsó napokban, visszafogott volt önmagához képest a Rudolf Gergelyt kölcsönadó Genoa, vett egy veterán argentin támadót a Fiorentina, egy argentin középhátvédet és balszélsőt a Napoli, illetve máris edzőt váltott a Palermo.

Emeljük ki a végére a Romát, amely negyedszáz millió eurót költött el a végére. A védekezőspecialista Fernando Gago és a dán bekk, Simon Kjaer is jutányos áron került az Örök Városba, de a bosnyák támadó középpályás, Miralem Pjanic is megéri a pénzét. Az olasz-argentin szépfiúnak, a középcsatár Pablo Osvaldónak viszont igencsak csipkednie kell magát, lévén érte 15 milliót fizettek a „farkasok" az Espanyolnak. A barcelonai gárda tavaly harmadennyiért vette a Bolognától, és Osvaldo náluk 24 bajnokin 13 alkalommal volt eredményes.

Zárult tehát a Mercato, de még mielőtt túlságosan is megnyugodnánk, ne feledjük: télen újra vár minket a transzferőrület, talján módra.

Ide kattintva megtekintheti az olasz bajnokság transzfertábláját.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik