Fotó: Imago, Action Images (archív)
Juhász és Tóth most egymás ellen küzdhet
Fotó: Imago, Action Images (archív)
Juhász és Tóth most egymás ellen küzdhet
MEDDIG JUTHAT EL JUHÁSZ ROLAND?
Tóth Balázs Juhász Rolandról: „Azt mondhatnám, hogy a Premier League rá van írva a játékára. Erős, magas, és termetéhez képest rendkívül gyors. Akár egy Chelsea szintű csapatba is beférne.”
Tőzsér Dániel Juhász Rolandról: „Ha nem magyar lenne, már rég az angol élvonalban játszana. Sajnos a magyar futballnak még mindig nem jó a megítélése Európában, ez megnehezíti, hogy a játékosok igazán jó csapatokhoz kerüljenek”
Barátok, de péntek este ellenfelek is: a belga labdarúgó-bajnokság nagy érdeklődéssel várt rangadóján egymás ellen készülhet Juhász Roland, illetve Tőzsér Dániel és Tóth Balázs. A három légiós az Anderlecht–Genk mérkőzés előtt a SportWereld belga lapnak nyilatkozott – egyszerre.
„Nagyon jóban vagyunk egymással, de ha este bármit megpróbálnak, abban a pillanatban szétcsapok közöttük” – mondta Juhász Roland, az Anderlecht kiválósága, amelyre persze a kontra sem maradt el Tóth Balázstól.
„Tökéletesen ismerjük Juhász gyengéit, és meg is próbáljuk kihasználni őket. A bal lába nem olyan jó, igyekeznünk kell megzavarni, mikor megpróbál hátulról építkezni az Anderlecht.”
A Genk és az Anderlecht három magyar légiósa természetesen nem csak az esti meccsről, illetve korábbi találkozóikról ejtett szót (Tőzsér még a BL-ben is szembenézhetett Juhásszal, az AEK–Anderlecht meccseken), de egymásról, a válogatottról és a magyar közegről is.
„Juhásszal még csatárként csaptam először össze a pályán, mikor épp bekerült az MTK-ba. Nehéz dolgom volt ellene, remekül fejelt, és a kaput is jól érezte. Ennek ellenére azt mondom: képességei védőként teljesedtek ki. Szerintem Belgiumban a legjobbak közé tartozik” – dicsérte Tóth Balázs válogatottbeli „kollégáját”, aki szerint hátvédként sokkal nehezebb egy játékosnak elismertetnie magát.
„Vérbeli csatár voltam, és Gabriel Batistuta volt gyerekként a példaképem. Számomra ő a tökéletes támadó. Amikor átkerültem a védősorba, rá kellett jönnöm, hogy sokkal nehezebb így a dolgom. Egy támadó nem csinál semmit egy óráig, aztán betalál, és ő a hős. Viszont ha nekem van tíz jó szerelésem, a tizenegyediket elrontom, és abból gólt kapunk, akkor már meg is van a bűnbak” – mondta Juhász.
Mind Juhász, mind Tóth Balázs rendszeresen tagja Erwin Koeman válogatottjának, és mindketten úgy érzik, a holland szakember nagyon jó hatással van a magyar nemzeti csapatra.
„Koeman kitűnő szakember, aki a taktikát a játékosai képességeihez igazítja, és mindenkinek megadja a lehetőséget, hogy ott játsszon, ahol a legjobb teljesítményt tudja nyújtani. Fegyelmezett és pontos futballt követel, jól kommunikál, elfogadtatja magát a játékosokkal” – mondta Juhász.
„Az is segíti, hogy nem a magyar közegből jött. Rajta nincs az a nyomás, hogy Puskással és az Aranycsapattal hasonlítgatják össze. Ez számára nem érdekes, csak a jelen számít neki” – tette hozzá Tőzsér, aki a magyar futball árnyoldalairól is beszélt.
„Kevés a befektető, és a saját tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy borzalmasak a körülmények a fiatal játékosok számára. Ifiként rettenetes állapotú pályákon játszottam, sokszor nem volt öltöző, vagy zuhanyzó. Sok kis pálya helyett bevásárlóközpontokat, vagy más üzleteket létesítettek. Szerencsére egyre több a jól megszervezett akadémia és műfüves pálya.”
„A hangulat sem jó a futball körül. Játszottam olyan meccsen, ahol rendkívül kevés néző lézengett, de a nagy derbik hangulata se sokkal jobb. A Ferencváros–Újpest rangadókon például sok nézőt nem érdekel egyáltalán a meccs, csak a balhéért jönnek. Remélem, hogy a futball egyre nagyobb szerepet kap, és nem egymással törődnek a szurkolók, mert az igazat megvallva borzalmas volt hallani néhány rigmust.”