Bár az Olympiakosz elleni három nullás végeredmény fényében egy szavunk sem lehet a Chelsea teljesítményére, azért azt halkan tegyük hozzá, hogy a játék képe alapján akár négy-öt gólt is rúghattak volna.
Azzal, hogy két nagyszerű találatunk révén már az első félidőben egyértelmű előnybe kerültünk, rendkívül megkönnyítettük a saját dolgunkat: a találkozót mindvégig kézben tartottuk, egy pillanatig sem éreztem úgy, hogy veszélyben forogna a győzelmünk. Elismerem, a második félidőben talán jobban is megszorongathattuk volna a görögöket, mégis inkább úgy értékelném ezt, hogy nyerő helyzetben sem kezdtük el ölni a játékot, hanem sorra alakítottuk ki a helyzeteinket – fejtegette a szerda esti Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő után Didier Drogba, a Chelsea elefántcsontparti támadója a Vodafone jóvoltából a helyszínről tudósító munkatársunknak.
A csapat rendkívül egységesnek, kiegyensúlyozottnak tűnt, önbizalom sugárzott a Chelsea játékosaiból. Mi volt a magabiztosság titka?
Erőt adott nekünk, hogy úgy kezdtük a mérkőzést, ahogyan szerettük volna. És amikor egy csapatnak sikerül folyamatosan nyomás alatt tartania ellenfelét, csak idő kérdése, hogy a különbség mikor mutatkozik meg gólokban is. Úgy láttam, az Olympiakosznak ezen az estén nem volt esélye megúszni a vereséget.
Az elmúlt hét végén négy gólt lőttek a West Ham Unitednek, most hármat a görögöknek: mondhatjuk, hogy elindult a szekér?
Remélem… Az biztos, hogy az efféle, nagy különbségű győzelmek tartást és hitet adnak a gárdának, növelik a futballisták önbecsülését. Ebből a szempontból különös jelentőséggel bírnak a Bajnokok Ligája-mérkőzések, hiszen ebben a sorozatban győzni és továbbjutni mindig óriási eredmény.
Ha már a BLről beszélünk: a nagy nemzetközi riválisok közül sokan bizonyították, képesek eljutni Európa csúcsára, a Chelsea-nek azonban még nem sikerült az áttörés. Összejöhet-e az idén a régóta várt bravúr? Ez csak rajtunk múlik. A klub rangja, a játékosállomány és az eredmények alapján van esélyünk megnyerni a Bajnokok Ligáját, de ehhez túl kell lépni a nehéz pillanatokon. Ott van például a Tottenhammel szemben elbukott Ligakupa-döntő: nem játszottunk jól, de a következő héten lábra álltunk, és könnyedén megvertük a West Hamet.
A BL-ben az Olympiakosz elleni találkozó volt sorozatban a hatodik, amelyen az ellenfél nem vette be a csapat kapuját. A kiváló mutató alapján úgy tűnik, a hatékony védekezés kövezheti ki a Chelsea útját a BL-győzelemig, hiszen kapott gól nélkül kiesni is nehéz…
Ha ön mondja, én nem vitatkozom. Komolyra fordítva a szót: noha igen fontos a védekezés, azért nem árt, ha egy együttes gólokat is képes rúgni, márpedig mi ebben is erősek vagyunk. A Chelsea játékának egyik legfőbb erénye, hogy az ellenfelekre minden sorból gólveszély leselkedik: a csatárok, a középpályások, de még a hátvédek is képesek betalálni a kapuba.
Engedjen meg egy kissé furcsa kérdést. Az elmúlt években a magyar alsóbb osztályban, a Budatétényben szerepelt egy bizonyos Saint Severin Zere Drogba, aki a szóbeszéd szerint az ön unokatestvére. Ismeri az illetőt?
Betűzné a keresztnevét?
S-e-v-e-r-i-n.
Nem ismerős. Nálunk, Afrikában gyakoriak a kiterjedt, nagy családok, így elképzelhető, hogy ő is a rokonsághoz tartozik, én azonban nem ismerem személyesen. Mindenesetre ha találkozik vele, kérem, adja át üdvözletemet, és mondja meg, hogy minden jót kívánok neki!