Alig ért haza a pekingi versenyről, újra csomagolhat. Nem fáradt?Alig ért haza a pekingi versenyről, újra csomagolhat. Nem fáradt?
Nem vészes. Az elmúlt években hozzászokhattam a sok utazáshoz, az edzőtáborokhoz. Ami újdonság volt számomra, hogy még soha nem versenyeztem ilyen korai időpontban, nem tudtam, mire leszek képes három nehéz héttel a hátam mögött.
Az ezüstérem és a 2:13.98 perces idő azért egyáltalán nem mondható rossz évkezdetnek.
Nem számítottam rá, hogy ilyen jól sikerül a tesztverseny, hiszen nem is készültünk rá.
Hogy tetszett az olimpiai uszoda?
Csak jókat mondhatok róla, nagyon is tetszett. Ez igaz mind az uszodára, mind a rendezésre, a szervezőkre, a környezetre.
Ha már a rendezésnél tartunk, Pekingben kipróbálhatta, milyen reggel döntőt úszni. Mennyivel nehezebb a fordított lebonyolítási rendszer?
Fejben kell ráhangolódni a reggeli döntőkre, a délutánonkénti előfutamokra. Reggel az ember szervezete csak lassan kapcsol magasabb fokozatra, jobban be is kell melegíteni.
Fel lehet-e erre készülni?
Mindenképpen! Át kell állnunk, hogy reggel tudjuk a maximumot produkálni.
A/b> márciusi Európa-bajnokságon viszont még délutánonként rendezik a döntőket.
Persze, fontos a kontinensviadal, de idén az olimpia mindennél előbbre való. Ott leszek Eindhovenben, nem is mellékes, hogyan szerepelek, de a márciusi viadalt csak felkészülési állomásnak tekintjük. Még azt sem döntöttem el, milyen számokban indulok.
Tehát most csak az a biztos, hogy kedden Mexikóba utazik, magaslati edzőtáborba.
Ott az első két hét során még mindig a kilométereket gyűjtjük, a hangsúly az állóképesség fejlesztésén van. Utána jöhet a technika csiszolása, a gyorsítás, a formába hozás.
Vagyis mégis fontos az Európa-bajnokság…
Persze, hogy nem közömbös, hogyan teljesítek Eindhovenben, hiszen az visszaigazolná, hogy jól haladok a felkészülésben, önbizalmat adna, feldobna.
Az olimpia előtt sokan kihagyják a kontinensviadalt, s ez csökkentheti a siker értékét is…
Az aranyérem mindenképpen aranyérem.