Kovács Katalinról terjedelmes, féloldalas cikket közöl a legnépszerűbb helyi újság, a Westdeutsche Allgemeine Zeitung szombati száma.
„Kovács a kajak-kenu sportjára méltán büszke Magyarországon az egyik legnagyobb sztár a sportolók között, és hogy nem érdemtelenül, arról minden valószínűség szerint a német sportolók itt, Duisburgban is megbizonyosodhatnak” – vélekedik a cikkíró.
„Az otthoni válogató ugyanolyan nehéz volt, mint például egy világbajnoki döntő” – mondta a német hírlapnak Kovács Katalin, de a Janics Natasával alkotott párosukról szóló újságírói kérdést elhárította, ezúttal sem kommentálta korábbi társa és edzője szakítását. A szerző így csak azt jegyzi meg, hogy egyrészt nehéz év az idei Kovács számára, másrészt a nemzetközi mezőnyben általános döbbenetet váltott ki, hogy az egyszeres olimpiai és hatszoros világbajnok duó ebben az évben nem indul. A cikk végén a szerző kijelentette: az elő- és középfutamok után Kovács riválisai nem aludhatnak nyugodtan, mert a magyar klasszis jó formában van, de a különbségek a három évvel ezelőttihez képest – ekkor versenyzett legutóbb egyesben – csökkentek.
Az olimpiai bajnok magyar versenyző szombaton, az ezerméteres egyes döntőjében megmutatta a világnak, hogy okult a májusi, szegedi Világkupa és a júniusi, spanyolországi Európabajnokság tanulságaiból. Mindkét korábbi versenyen úgy vesztett egyesben, hogy a hajrára nagyon elfáradt, és az erejüket jobban beosztó riválisai megelőzték.
Már szombaton, a hosszabb távon is rendkívül taktikusan versenyzett, nem lépett el hamar a többiektől, hosszú ideig szinte együtt haladt a német Friedericke Leue, a svéd Sofia Paldanius és Kovács, aki körülbelül 300 méterrel a cél előtt magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, és faképnél hagyta ellenfeleit. A célvonalon áthaladva oldalra pillantott, látta, hogy magabiztosan nyert, és megkönnyebbülten, felszabadultan óriásit sikoltott bele a levegőbe.
A vasárnapi 500 méteres döntőben hasonló volt Kovács Katalin taktikája, ezúttal a finn Anne Rikala és a német Katrin Wagner-Augustin ellen kellett harcolnia. Kovács ismét tökéletesen oldotta meg a feladatot. Látszott rajta, iszonyatosan nehezen fogja vissza magát, legszívesebben már régen az élen repesztene, száguldana a cél felé két hajóhossznyi előnnyel. De uralkodni tudott magán, ezúttal is pontosan betartotta a taktikát, és csak a hajrában tett szert behozhatatlan fölényre.
Az ezüstérmekben gazdag Európa-bajnokság után tehát egyesben aranyra váltott az immár huszonháromszoros világbajnok Kovács, négyesben a vb-n is maradt az ezüst, mert a németek csapathajóban egyelőre utolérhetetlenek.