Csaknem három órán át tanács kozott kedden a Ferencváros tizenkét tagú elnöksége. Több napirendi pont is szerepelt a programban, ám először elnököt választottak az egybegyűltek. Hosszas tanácskozás és vita után végül az egyetlen jelölt, Rieb György hét igen, egy tartózkodás és négy ellenszavazat mellett az év végéig lett a Ferencváros elnöke. Rieb György neve sokak számára ismeretlen lehet, pedig az 52 éves hajdani FTC-úszó 1994 óta segíti a vízilabda-szakosztály munkáját, „civilben” az Aprilia cég magyarországi ügyvezető igazgatója.
Elnök úr, ön tagja volt a Dámosy Zsolt által vezetett elnökségnek is, így feltételezhető, hogy pontosan tudja, milyen állapotában veszi át a klub irányítását. Jelenleg mekkora a Ferencváros tartozása?
A korábbi átvilágítás következtében majdhogynem pontos adattal szolgálhatok – mondta Rieb György. – Az FTC és a labdarúgócsapatot működtető zrt. együttes tartozása eléri a kétmilliárd-kétszázmillió forintot.
Miként tudja kezelni ezt a tetemes adósságot az új elnökség?
Egyáltalán nem kezelhetetlen, hiszen három befektetőcsoporttal is közel állunk az egyezséghez. Az egyik a Scarborough Bank of Scotland, a másik egy ingatlanforgalmazással foglalkozó magyar cég, a harmadik pedig a hongkongi érdekeltségű cég. Ezeket a szerződéseket még a korábbi elnökség készítette elő, és biztos vagyok benne, már csak napok vagy hetek kérdése, hogy a megállapodásokat jóváhagyja az új testület.
Sok kritika érte Dámosy Zsoltot és az elnökséget, amelynek ön is tagja volt…
Tagadhatatlan, hogy nyolc hónappal ezelőtt szinte reménytelen helyzetben volt a klub, ám mára megteremtődtek a konszolidáció alapjai. Mivel minden a pénztelenségből fakadt, előrelépés, hogy az elmúlt időszakban javult a helyzet. A korábbi elnökség érdeme, hogy életben tartotta a Ferencvárost. Most már nagy meglepetés nem érhet bennünket, hiszen tisztán látunk, tudjuk, kinek mennyivel tartozunk, és ismerjük a kifizetésekre kötött szerződések időpontjait is.
Akkor nyilván tudja azt is, hogy rövidesen fizetniük kell Hrutka János cégének, valamint Pintér Attilának is át kell utalni a bíróság által megítélt kilencmillió forintot.
Természetesen magam is tisztában vagyok ezzel.
Nem akarunk elsumákolni semmit, felvesszük a kapcsolatot az érintettekkel, és további megértést kérünk, kinyilvánítva fizetési szándékunkat. A hátralévő hét hónap alatt végre kell hajtani a klub konszolidációját.
Megmenthető-e a labdarúgócsapat, amelynek egyre kevesebb az esélye, hogy visszakerüljön az élvonalba?
Természetesen mi is szeretnénk újra NB I-es meccsekre járni az Üllői útra. Ha mégsem válnak valóra álmaink, nem lesz itt világvége, a befektetőjelöltek ugyanis nem kötötték a csapat szerepléséhez vételi szándékukat.
Korábban széthúzásról, az elnökségen belüli ellenségeskedésekről szóltak a hírek, s a megosztottságról írtunk mi is. Most, amikor már ismert a szavazási arány, mit gondol, mi jellemzi majd az új elnökséget?
Tévesen engem is különböző szekértáborokba soroltak. Ám én sohasem tartoztam egyik vonulathoz sem, a Ferencvárosért dolgoztam, s azt teszem ezután is.
Az újjáválasztott elnökség ülésének egyik témája volt az egységes szemlélet és a korábban jellemző családias légkör helyreállítása is. Bár négyen valóban ellenem szavaztak, kijelenthetem, hogy nincs széthúzás az elnökségben.
A vízilabda-szakosztály első embere, de klubelnökként maradhat-e a vízilabdacsapat élén?
-e mindkét tisztség betöltését