Ritka az, amikor egy tudósító nak a mérkőzés előtt azért kell rohangálnia, hogy kiderítse, ki a vendégcsapat vezetőedzője. Ezt is megéltük: a váciakat eddig irányító Gergely Károly pénteken benyújtotta lemondását, helyét pedig szombatra az eddigi pályaedző, Nagy Tibor foglalta el, mégpedig megbízott edzőként.
Kispesten azonban a legkevésbé a zűrzavaros váci helyzetre figyeltek, a Honvéd ugyanis szombaton avatta az újjáépített Bozsik-stadiont. A díszpáholy színültig megtelt: ott ült Puskás Ferenc özvegye, Erzsébet aszszony, Szekeres Imre honvédelmi miniszter, Kisteleki István MLSZ-elnök, a kerület vezetői, na és a korábbi futballsztár, Grosics Gyula, valamint a közelmúlt egyik híres Honvéd-játékosa, Pisont István. S amikor a kezdés előtt néhány perccel a kispadok mögött végigsétált a tulajdonos, George F. Hemingway – akinek a Bp. Honvéd a megújulást, egyáltalán az életben maradását köszönheti –, a publikum felállva tapsolta őt. Felesleges ragozni: gyönyörű lett a Bozsik-stadion, ma már csak csúf emlék a gazos pálya, az omladozó lelátó, a bűzös öltözőépület.
A mérkőzésen aztán a Honvéd meglehetősen visszafogottan kezdett, a szervezetten védekező Vác futballjának az első félidőben nemigen találta ellenszerét, a passzokba sok hiba csúszott, a támadások pedig körülményesen fejlődtek. Egy megpattanó labdát követően aztán a szünet előtt mégis vezetést szerzett a hazai gárda, a Vácnak innentől változtatnia kellett taktikáján.
A szünetet követően a Vác megpróbált néhány percig támadó szellemben futballozni, ráijesztve kicsit a hazaiakra, de az ünneprontás végül elmaradt. Sőt a Honvéd az idő előrehaladtával egyre agresszívebben és célra törőbben kezdett támadni, a vendégek pedig a második bekapott gól után teljesen megzavarodtak. Hiába próbálták meg a játékot tördelni, a kispestiek sorozatban vezették a támadásokat, és szinte akkor lőttek gólt, amikor csak akartak.