Mozgalmas volt a Bajnokok Ligája tavaszi első játéknapja, és nem csupán a keddi négy meccs miatt. Kérdés volt, hogy valósággá válhat-e az edzőváltás a Fabio Capello irányításával egyre jobban széteső Real Madridnál, illetve, hogy az elszürkülő Bayern Münchennél képes-e csodát tenni Ottmar Hitzfeld. Nos, a Real feltámadt!
Getty Images
A második Real-gól, és ezt bizony Raúl szerezte! Ezen a felvételen jól látható, hogy a madridi csatár bólintja a labdát Oliver Kahn kapujába
Getty Images
A második Real-gól, és ezt bizony Raúl szerezte! Ezen a felvételen jól látható, hogy a madridi csatár bólintja a labdát Oliver Kahn kapujába
Real Madrid (spanyol) - B. München (német) 3–2 (3–1) Madrid, 80 000 néző V: De Bleeckere (belga) REAL: Casillas – Miguel Torres, F. Cannavaro, Helguera, Roberto Carlos (Raúl Bravo, 59.) – Beckham, Gago, Guti, Raúl – Higuaín (Robinho, 53.), Van Nistelrooy BAYERN: Kahn – Sagnol, Lúcio, Van Buyten, Lahm – Van Bommel, Hargreaves, Demichelis (Salihamidzic, a szünetben), Schweinsteiger (Scholl, 79.) – Makaay, Podolski (C. Pizarro, 61.) G: Raúl (10., 28.), Van Nistelrooy (34.), ill. Lúcio (23.), Van Bommel (88.)
Madrid megmozdult. Még azok is együtt lélegeztek a csapattal, akik nem jutottak be a Santiago Bernabéu Stadionba, hiszen történelmi volt a Bayern München elleni BL-meccs, mert vagy temetés, vagy újjászületés tanúi lehettek a spanyol focifanatikusok.
Egy félidőn át kegyetlen harc zajlott: a szívek, a lelkek, s az izmok, az agyak csatája.
A szív és a lélek volt a Real: a futballisták mozgása legalábbis azt „rajzolta” a pályára, hogy a madridiaknak megalkuvás nélkül kell játszaniuk. A letámadás, a területszűkítés (a védekezőharmadban piramis alakban három realos rontott rá az összekötők helyén labdát kapó németekre), a támadásban az élesen megküldött passzok, s a labdáért való tüdőszaggató hajtás élesen mutatta, hogy a madridiak mindent megtesznek a győzelemért. A negyvenöt percnyi jó futballal elért győzelem pedig azt bizonyította: ha minden játékos egységesen hajt, akkor nagy csapat a Real.
Az izom és az agy csapata lehetett volna a Bayern München. Kegyetlen szerep volt a németeké: őket nem vihette el a hév, s minden energiájukat a védekezés mellett a szélsőjátékba kellett öljék. Azonban Willy Sagnol akaratos játéka a jobb oldali vonal mellett, valamint a középről balra kivont Bastian Schweinsteiger zakatolása sem segített: a védelem bizonytalankodása, a kapitális helyezkedési hibák megpecsételték a Bayern sorsát ezen a meccsen. S ez még akkor is igaz, ha a második félidőben jobban játszottak a müncheniek, és újabb gólt lőve szorossá tették a végeredményt.
Visszavágó két hét múlva – már előre élvezhetjük az újabb csodafutballt!
Percről percre
10. perc: Van Nistelrooy ugratta ki a rosszul helyezkedő védők között kilépő Raúlt, aki ballal próbált a kapuba gurítani. A kapus hárított, ám a felpördülő labdát Raúl másodszorra bal belsővel a bal sarkoba helyezte. 1–0 23. perc: Sagnol szabadrúgása után Lúcio a jócskán lemaradó aranylabdás, Cannavaro mellett Casillas kapujának bal oldalába fejelt. 1–1 28. perc: Beckham végzett el jobb oldalról szögletet: Helguer fejese után a labda a bal saroka felé hullott, és az ott felugró Raúl az alacsonyabb Lahm szorításában a hálóba csúsztatott. 2–1 34. perc: Beckham végezhetett el szabadrúgást középről, és a kapu elé egyedül érkező Van Nistelrooy közelről az elvetődő Kahn mellett a kapu közepébe lőtt. 3–1 88. perc: Scholl ívelt be a bal oldalról,a labda a holland Van Bommel elé került, aki tizennyolc méterről, jobbal, laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 3–2
Feszültség a kispadon
Fabio Capello (Real Madrid) A szoborarcú olasz edző, a Real Madridot irányító Fabio Capello stratégiája borzalmas volt: kidobott, majd visszavett a csapathoz (sztár)játékosokat, ezért csak magának köszönheti, hogy a Bayern-meccs előtt a kirúgásáról cikkeztek Spanyolországban. A smirglis stílus nem kifizetődő, s a szakvezető a Bayern München ellen már leginkább a kispad árnyékából figyelte a találkozót – a feszültségéről, a zavaráról eleinte az árulkodott, hogy néha még akkor is tapsolt, ha a németek lőttek a madridi kapura... A második Real- (illetve Raúl-)gól után már ő is felugrott: hajtotta, űzte csapatát. A tréner a drámai helyzetét jó érzékkel arra használta fel, hogy feltüzelje a játékosait. Ottmar Hitzfeld (Bayern München) A nagy öreg, a Bayern Münchent gardírozó Ottmar Hitzfeld olyan volt, mint együttese: már-már erőltetetten visszafogott. Raúl gólja után magában mormogott, mintha imát kántálna, persze ismerve az edzők lélektanát, ő inkább a dühét, a csalódottságát leplezte, és minden bizonnyal a csapnivaló helyezkedést kritizálta. S hogy milyen indulatok feszültek benne, arra példa volt, hogy Lúcio egyenlítése után az oldalvonalig rohanva kezdett magyarázni a visszafelé szállingózó játékosainak. Nem akarta, hogy futballistái túlzottan megnyugodjanak, lehiggadjanak – de nem járt sikerrel, mert a müncheniek öt perccel később újabb gólt kaptak. A második félidőre rendet rakott a fejekben.