A Tatabánya elleni, szerdai edzőmeccset egyvalaki játszotta végig a magyar válogatottban: Bozsik Péter szövetségi kapitány úgy gondolta, nem árt, ha a sérüléséből nemrég felépülő Juhász Roland az első perctől az utolsóig pályán van. Az első félidei együttes 0–0-ra végzett, míg a második játékrészben szereplő csapat két gólt rúgott, miközben egyet sem kapott – a 20. válogatottságára készülő hátvéd így lett győztes csapat tagja.
Németh Ferenc
Juhász Roland reméli, hogy Belgiumba visszatérve kicsit odapiszkálhat török csapattársának
Németh Ferenc
Juhász Roland reméli, hogy Belgiumba visszatérve kicsit odapiszkálhat török csapattársának
– Szerdát megelőzően mikor töltött legutóbb kilencven percet a gyepen? – Megmondom pontosan: három és fél hete, a Mouscron ellen – vágta rá az Anderlecht védője, Juhász Roland. – Azt a meccset vasárnap rendezték, majd szerdán a Lille-t fogadtuk a Bajnokok Ligájában. Aznap csak csereként jutottam szóhoz, ami nem is lett volna gond, inkább az jelentett problémát, hogy a franciák egyenlítő gólja előtt én is hibáztam, s meglehet, ez is közrejátszott abban, hogy a hétvégi bajnokin nem jutottam szóhoz. De még ennél rosszabb is történt velem: a következő edzésen akkora rúgást kaptam a térdemre, hogy azt hittem, elszakadt a szalag. Másnapra szerencsére kiderült, nincs akkora baj, ám két hetet így is ki kellett hagynom. Múlt szombaton a Genk ellen már beszálltam, a szerdai edzőmeccsen pedig végig a pályán voltam, de az igazat megvallva kicsit még most is érzem a lábam. Habár ez nem meglepő, a szakértők figyelmeztettek: az egyenes irányú mozgás egy darabig nem lesz fájdalommentes.
– Még jó, hogy középhátvédként sokszor kell kereszteznie. – Majd cikcakkban közlekedem… Játék közben azért nem zavar, csak utána szokott kicsit sajogni a térdem.
– Mit gondol, szombat este védőként vagy támadóként vetik be? – Ha játszom, minden bizonnyal a hátvédsorba állítanak. Tudom, persze, mire célzott: szombaton csatárként küldtek be az utolsó öt percre, s úgy éreztem magam, mint a régi szép időkben. Pályafutásomat ugyanis támadóként kezdtem, azonban három és fél éve már bekket játszom. Most a Genk három egyes vezetésénél álltam be, másodpercekkel azután, hogy az ellenfél gólt szerzett. Akkor már öt csatárral rohamoztunk, úgy voltunk vele, vagy egyenlítünk, vagy kitömnek minket. Nos, kitömtek: négy egy lett a vége.
– Nem unja még az egy négyeket? – De, nagyon. Az egygólos vereségek is rettentően bántanak, nemhogy a súlyos kudarcok. Az Anderlechttel nem is vagyunk hozzászokva az ilyesmihez, s ahogy hallom, Brüszszelben komoly visszhangja volt a vereségnek, a szurkolók és az újságírók nem kímélték a csapatot az elmúlt napokban.
– Még jó, hogy hazarepült. – A válogatott miatt örömmel jöttem. Ami pedig az Anderlechtet illeti, mivel jóban-rosszban szeretnék kitartani a klub mellett, a kritikákat természetesen magamra veszem.
– A legutóbbi hazai mérkőzésen… – Ha kérhetem, ne folytassa. A múlttal nem szabad foglalkozni, azzal csak újra hibáznék, ha a norvégok elleni vereségen rágódnék. Ugyanez vonatkozik a boszniai meccsre is. Hiába nyertünk, azt is el kell felejtenünk. Illetve, tanulni minden mérkőzésből lehet és kell. A saját példámmal tudom ezt alátámasztani: mivel nemrég lettem hátvéd, érzem, hogy még van hová fejlődnöm. Ahhoz, hogy igazán jó védő váljon belőlem, napról napra dolgoznom kell. Amit jól csináltam, át kell mentenem a következő meccsre, amit viszont rosszul, azon valahogy javítanom kell.
– Ha arra kérem, hogy említse meg a három legjobb támadót, akit eddig őriznie kellett, hogyan festene a rangsor? – Didier Drogba, Zlatan Ibrahimovic és Craig Bellamy. Előbbi kettőt aligha kell indokolni, míg a walesi csatár a kellemetlen stílusa miatt került fel a dobogóra. Igaz, nem- csak nekünk, bekkeknek lehet kellemetlen, hanem saját társainak is: úgy beszélt velük, hogy azt még ellenfélként is rossz volt hallgatni.
– Hakan Sükür vagy Nihat Kahveci neve hallattán megijed? – Nem vagyok ijedős fajta. Tisztában vagyok vele, hogy ismert, sőt elismert futballistákról van szó, de engem csak motivál, ha klasszisok ellen játszhatok.
– Mit remél a szombati meccstől? – Egyfelől azt, hogy sokan szurkolnak majd nekünk, másfelől meg azt, hogy higgadtan futballozunk, ahogy azt Ausztriában és Boszniában tettük, és akkor lehet esélyünk a győzelemre. Az Anderlechtben van egy kedves török társam, Serhat Akin, ő sérülése miatt nem jöhetett Pestre, de mielőtt útra keltem volna, azzal zrikált, hogy simán megvernek minket. Nem szép dolog a káröröm, de Brüsszelbe visszatérve szívesen az orra alá dörgölném, hogy legközelebb kicsit szerényebben, Akin…