Tóth Tímea nemcsak a Budapest Bank-FTC húzóembere, hanem a magyar válogatotté is. Legalábbis, ha nem sérült, ha nem frissen operált a válla. Kereken két hónapja műtötték meg az évek óta rakoncátlankodó ízületet, s azóta lábadozik az átlövő. Illetve most már játszik is, igaz, csak perceket.
Azért az a két hónapos kényszerpihenő nem olyan hosszú, hogy Tímea kiesett volna a köztudatból. Mégis a múlt heti közgyűlés előtt a jelölőbizottság nevében belépett egy úr a szakosztályirodába, és megkérdezte, ki az a Tóth Tímea, vajon felnőttkorú játékos-e...
Néhány perccel később Németh András, a csapat vezetőedzője kesernyés mosoly kíséretében mesélte el Tímeának a fura históriát, mire a sokszoros válogatott átlövő, úgy, ahogy volt, edzőszerelésben, bekopogott a szakosztályirodába, kezet nyújtott az úrnak – a későbbi elnökségi tag dr. Balogh Ákosnak –, és bemutatkozott: „Tóth Tímea vagyok...”
A biztonság kedvéért...
A Ferencvárosi Torna Club tizenkét szakosztályt működtet, pontosabban a szakosztályok jobbára saját magukat tartják el, s csak névlegesen kapcsolódnak a központhoz, egy önmagát túlélő, posztkommunista klubmodell haláltusájaként. Azt, hogy ez a szerkezet meddig maradhat fenn, senki sem tudja.

Czagány Balázs
Tóth Tímeát (fehérben) mindenkinek illik ismernie, akinek köze van a Fradihoz

Czagány Balázs
Tóth Tímeát (fehérben) mindenkinek illik ismernie, akinek köze van a Fradihoz
„Tizenkettőt” – hangzott a felelet. Senor Mendozának leesett az álla, majd hosszas hallgatás után – némi bizonytalansággal a hangjában – megszólalt: „Hűha, akkor önök nagyon gazdagok lehetnek, mert nekünk csak a futballra és a kosárlabdára futja...”
Manapság alighanem a női kézilabdázóké a legsikeresebb szakosztály az Üllői úton, illetve a Népligetben. A csapat az idén megnyerte az EHF-kupát, ezüstérmes lett a bajnokságban, s jelenleg is remekül szerepel. És mégis…
Hiába a sikerek, a korábbi elnökség oszlopos tagja, Maglódi Lajos nemhogy nem került be az újonnan megválasztott grémiumba, még csak nem is jelöltette magát.
Vajon miért nem?
Netán ellentét feszül a központ és a periféria, a klub és a kézilabda-szakosztály között?
„Dehogy feszül. Nincs itt semmi gond. Dámosy Zsolt elnök úr vasárnap kijött a Debrecen elleni rangadónkra a Népligetbe, utána kedélyesen elbeszélgettünk, az egyetértés nem is lehetne tökéletesebb” – értetlenkedik Németh András vezetőedző.
Kínos bemutatkozás
Maglódi Lajos (55) még tovább megy. Egyenesen kizárja annak a lehetőségét, hogy bármiféle konfliktus támadhatna köztük és a klub között.
„Nincs súrlódási felület, nem is lehet. Kétezer-egy szeptembere óta gyakorlatilag függetlenek vagyunk a Ferencvárosi Torna Clubtól. Némi túlzással maga a név az egyetlen kapocs, amely összeköt bennünket” – állítja Maglódi.
Az NSO ajánlja:
Azaz Maglódinak egymagának ellenőrző pakettje van.
„Továbbra is FTC néven működtetjük a csapatot, hiszen bármi más megoldás abszurd lenne. Hozzáteszem, ma már – sajnos – inkább hátrány az FTC név a szponzorokkal folytatott tárgyalásainknál, mint előny. Az utóbbi években annyi negatív élmény kötődött ehhez a három betűhöz... Vagyis a valaha oly becses márkanév már csak teher” – állítja Maglódi.
Persze az azért túlzás, hogy semmi sem köti már a szakosztályt a klubhoz. Például még kilenc évig érvényes az az 1990-ben kötött, 25 évre szóló megállapodás, amelynek értelmében a szakosztályok – így a kézilabda is – ingyen használhatják a népligeti létesítményeket. (Amelyek egyébként nem a klub, hanem a Sportfólió Kht. tulajdonában vannak...) Azaz mégsem teljesen ingyen, ugyanis a bruttó bevétel (döntően a jegyárusítás) 25 százalékát be kell fizetni a klub kasszájába.
„Összesen két szakosztálynak kell fizetnie a létesítmény használatáért, a másik a labdarúgás” – jegyzi meg rezignáltan Maglódi. ---- T ---- &
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







