Női Eb 2007, a selejtező eredményei, menetrendje
A női kosárlabda Európa-bajnokságok érmesei
Bajnokság, kupa, nemzetközi kupák, Eb
Női Eb 2005
Női Eb 2003
Kosárlabda-lexikon
Még sincs elég kurázsi...
Lehet, hogy a magyar női válogatott lerombolta, amit két idegenbeli győzelmével a múlt héten felépített: ugyanis sajnos nem a kellő különbséggel győzte le Fehéroroszországot. Így pedig hiába van három mecs-cses nyerőszériában, árgus szemekkel lesheti a szombati, minszki mérkőzés eredményét, amely akár barátságos találkozóvá is válhat a két legnagyobb rivális között.

Meggyesi Bálint
Iványi Dalma és a többiek küzdöttek, csak közben görcsösekké váltak

Meggyesi Bálint
Iványi Dalma és a többiek küzdöttek, csak közben görcsösekké váltak
Nehéz szavakat találni egy ilyen összecsapás után... Ismét egy magyar válogatott, amely nem tudott élni a lehetőséggel – amely ráadásul nem is magától hullott az ölébe, hanem kőkeményen megdolgozott érte, visszahozva a már veszni látszó reményt. Bulgáriában a szinte feneketlen kút mélyéről önmagát feltornázva, Görögországban pedig a legerősebb ellenfelet megverve, hogy aztán itthon, Körmenden már szinte minden mellette szóljon. Hazai környezet, lelkes, sőt már-már vérmes közönség, tartalékos vendégek, nem éppen ellenséges játékvezetők, akik már a 16. percben befújták a negyedik személyi hibát az ellenfél legjobbja, Szviatlana Volnaja ellen – mi kell még...? Csak egy 13 pontos győzelem kellett volna. Egy alig több, mint hat duplányi, vagy négy triplányi siker...
És amely a kezünkben volt. Többször is. Először a 15. percben, 23–11-nél, majd a 29. percben, 43–31-nél már nagyon közel álltunk hozzá, aztán a 37. percben, 54–39-nél egy pillanatra be is léptünk a továbbjutás kapuján. Ahonnan gyakorlatilag önként visszakoztunk azáltal, hogy a mérkőzés, a számunkra sorsdöntő csata utolsó három és fél percében képtelenek voltunk a gyűrűbe találni. Sőt pontosítsunk: Englert Orsolya éppencsak beeső ziccere, amely, mint később kiderült, az utolsó kosarunk volt, három perccel és 38 másodperccel a befejezés előtt esett. Innentől kezdve már csak a rivális tudott eredményes lenni. A színtelen-szagtalan fehérorosz válogatott, amely a találkozó utolsó nyolc pontját dobta. Adódik a kérdés: akkor vajon mi is színtelenek és szagtalanok lennénk?
Az NSO ajánlja:
És hogy végül miért nem sikerült a kellő különbséggel nyernünk? Nos, a katasztrofális dobóteljesítmény mellett meg kell említeni azt is, hogy az egész támadójátékunk csődöt mondott, mert nemcsak a befejezéseknél voltak gondok, hanem már az előkészítéseknél is. Ahogy arra a szakvezetők is panaszkodtak, nagyon kevés igazi helyzetet sikerült kialakítanunk, ezáltal pedig nagyon kevés, mindössze 17 mezőnykosarat szereztünk. Borzasztóan alacsony szám, különösen ezen a szinten, különösen egy ennyire fontos meccsen... Nem ment a labda, nem sikerültek a labda nélküli mozgások, ritmustalan volt az egész játék, amit csak tetézett a kettes poszt gyengesége, ahonnan, írd és mondd, mindössze három pont érkezett.
Nézzük a másik aspektust: induljunk ki abból, hogy a 47 kapott pont miatt a védekezés legalább jó volt, bár ez sem teljesen igaz, mert jó néhány védőlepattanó elúszott, 11 alkalommal szedték vissza a labdát a vendégek rossz kísérletüket követően. És most már nincs több lehetőség a javításra. Most már ugyanis ott tartunk, hogy hiába verjük meg szombaton akármennyivel a bolgárokat, ha a fehéroroszok hazai pályán kettő és 19 pont közötti különbséggel győzik le a nyilvánvalóan Minszkben minden földi jóban részesülő, és szinte biztos továbbjutóként odautazó görögöket. Az esetleges idegenbeli diadalukkal ugyan nekünk kaparnák ki a gesztenyét a hellének, na de miért törnék magukat, ha egy kényelmes vereség nekik bőven belefér...?
Sajnos helyesbítenünk kell saját magunkat, egészen pontosan a múlt szombati, voloszi mérkőzés után tett kijelentésünket: mert most azt bizonyították be kosarashölgyeink, hogy még sincs bennük elég kurázsi. ---- F ---- A
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







