Ami nem sikerült a 2006-os vb-selejtezőkön Spanyolországnak és Belgiumnak, az összejött a magyar válogatottnak: győzött Zenicán. A találkozó után lemondott Blaz Sliskovic bosnyák szövetségi kapitány és Ahmet Pasalic, a nemzeti csapat általános igazgatója. Blaz Sliskovic borostásan, csillogó szemekkel foglalt helyet a „vallatószékben” az Eb-selejtezőt követő sajtótájékoztatón.
Három pontot ígért Blaz Sliskovic a magyarok ellen, de csak három kapott gól lett belôle
Három pontot ígért Blaz Sliskovic a magyarok ellen, de csak három kapott gól lett belôle
„A jogtalan büntetővel minden eldőlt – dörmögte a Baka becenévre hallgató szakember. – Úgy tűnik, »máshol, mások« eldöntötték, hogy Bosznia-Hercegovina nem juthat ki az Európa-Bajnokság. Tudom, az UEFA megbüntethet a szavaim miatt, de tény: a játékvezető részrehajlóan vezette a találkozót. Alapvetően mégis én vagyok a felelős az események ilyetén alakulásáért, agresszívebb játékot vártam a középpályásoktól. Hat pontot kalkuláltam az első két összecsapásra, s mivel csak a fele valósult meg a tervnek, lemondok. Ne gondolják azonban, hogy ez a vereség az egyetlen érvem. Ha győz a csapat, a mennyekbe emelnek bennünket, ha veszít, a pokolba taszítanak: abnormális mértékű a nyomás a futballistákon és rajtam is. Megfenyegettek, pocskondiáztak a lelátóról – elég volt.”
A bosnyák lapok a ciprusi játékvezető, Kosztasz Kapitanisz nyakába varrták a vereséget. A kritikusok szerint az ajándékba adott büntetővel Kapitanisz maga írta át a találkozó forgatókönyvét, amely a házigazda számára Emir Spahic második (de nem vitatott!) sárga lapjával, illetőleg kiállításával fordult a tragikus végkifejletbe. „A bíró apáskodott a magyarok győzelme felett” – írta a legtekintélyesebb bosnyák nyomtatott orgánum, az Oslobodjenje. A boszniai szerbek lapja, a Nezaviszne novine korántsem adott akkora hangsúlyt a mérkőzésnek, mint a szarajevói (értsd: bosnyák elkötelezettségű) sajtó, ám a cikkszerző ezzel együtt vitriolosan fogalmazott – szintén a ciprusi bíró ténykedésére utalva. Az utca embere politikai, vallási konspirációt sejt a háttérben, mondván: miként bíráskodhat ciprióta egy muszlim csapat meccsén egy olyan csoportban, amelyben a görög válogatott is szerepel. (A csoport további mérkőzéseiről a 7. oldalon olvashatnak)