Rendkívüli történet

Vágólapra másolva!
2006.09.08. 01:15
Címkék
A Magyar Olimpia Bizottság pénteken rendkívüli közgyűlést tart. A napirend: Schmitt Pál elnök visszahívása. A bizalmi szavazásnak természetesen vannak előzményei, alább a legfontosabb történéseket idézzük fel.
Lenni vagy nem lenni?
Lenni vagy nem lenni?
Lenni vagy nem lenni?
Lenni vagy nem lenni?
Lenni vagy nem lenni?
Lenni vagy nem lenni?


VISSZATEKINTÉS

2005. január 1.
Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke bejelenti: bízik benne, hogy az ötödik ciklusra is bizalmat kap a tisztújító közgyűlésen. Jelzi még: európai uniós képviselői tagságát össze tudja egyeztetni társadalmi feladataival.

2005. április 29.
A MOB-elnöki tisztségre Schmitt Pál az egyedüli pályázó.

2005. május 7.
Schmitt Pál: „Ötödször választottak meg a MOB elnökének, köszönöm mindenkinek a támogatást.”

2005. december 15.
Gallov Rezső volt sportállamtitkár: „A mi sajátos és botladozó demokráciánkban – ebben a sajnos végletekig megosztott országban – a legnagyobb ellenzéki párt, a Fidesz alelnöke nem lehet egyben áldásos elnöke a MOB-nak is… A kettős funkció ellátása kikerülhetetlen ellentmondásokhoz vezet… Ugyanez vonatkozik az alelnökök közül a gödöllői MDF-es polgármester Gémesi Györgyre és az MSZP-s főpolgármester-helyettes Bakonyi Tiborra, továbbá több más politikai, egyben sportvezetőre is…”

2005. december 18.
Tudósítás: „A politika úgy öntötte el a Magyar Olimpiai Bizottságot, mint a jeges víz a Titanic utasait…”

2006. július 12.
A Magyar Rádió Krónika című műsorában Vass Károly, a távirati irodának adott nyilatkozatában pedig Gyenesei István támadja Schmitt Pált, akit azért kívánnak eltávolítani a MOB éléről, mert a Fidesz–Magyar Polgári Szövetség alelnöke.

2006. július 21.
Hír: „A MOB 165 tagja közül eddig 102-en írták alá azt a módosító indítványt, amely szerint párt országos elnöke, főtitkára, alelnöke meghatározott időn belül ne tölthesse be a MOB elnöki vagy főtitkári posztját… Az elnökség tíz tagja úgy véli, a MOB jelenlegi elnöke sokirányú kötelezettségvállalása következtében nem tudja a MOB érdekeit a korábbiakhoz hasonló hatékonysággal képviselni.”

2006. augusztus 7.
Schmitt Pál lemond a lemondatására gyűjtött aláírások megtekintéséről, cserébe ő sem tárja az elnökség elé az őt támogató olimpiai bajnokok névsorát. Bejelenti: december 9-ig, a MOB rendes közgyűléséig megfontolja, hogy elnök maradjon-e, vagy sem.

2006. augusztus 14.
Az Index internetes újság úgy értesül, hogy néhány MOB-tag Gyárfás Tamás ellen is aláírásgyűjtésbe akar kezdeni, mert szerintük súlyos etikai vétséget követett el azzal, hogy megbeszélést szervezett, és rendkívüli közgyűlés összehívására buzdította tagtársait.

2006. augusztus 22.
Gyárfás Tamás közleménye: „...Az elmúlt napokban történtek arra utalnak, hogy a kialakult vita mindinkább a MOB egységének megbomlásához vezet (…) Úgy gondoltam, hogy a 17 éve elnök Schmitt Pál örökös tiszteletbeli elnökként (...) változatlanul nagyon sokat tehet. Ám szembesülnöm kellett azzal, hogy a magyar sport számos nagy egyénisége nem akarja a változást. Ha a MOB (...) érdekeit az szolgálja, hogy a jelen állapotokat konzerváljuk, tudomásul veszem.”
Schmitt Pál körlevele a MOB-tagokhoz: „Néhányan (...) újult aláírásgyűjtésbe kezdtek olyan tartalommal, amelyben (...) már a társadalmi munkában végzett MOB-vezetői munkám mennyisége és minősége lett megkérdőjelezve. (...) Most én vagyok az, (...) aki kezdeményezi, öntsünk tiszta vizet a pohárba. A megméretést (...) magamon kívánom kezdeni, de elvárom, hogy azok, akik ezt a káoszt (...) előidézték, szintén méressék meg magukat. (...) Kellő támogatás esetén a soron kívüli közgyűlést október 14-re tervezem.”

2006. augusztus 27.
Négy órán át ülésezik a MOB elnöksége. A tanácskozásról kiadott közlemény szerint a rendkívüli közgyűlésre szeptember 2-át javasló 58 MOB-tag közül négynek az aláírásával kapcsolatban „technikai kérdések” vetődtek fel – a felügyelőbizottság dolga lesz, hogy három napon belül hivatalosan határozzon az ügyben.

2006. augusztus 30.
A szakvéleményeket is meghallgatva a felügyelőbizottság egyhangúlag úgy dönt, hogy a két, eredeti aláírást tartalmazó beadvány jogszerű és hiteles, így megvan a közgyűlés összehívásához szükséges 55 aláírás – azaz a MOB-tagság egyharmada. ---- C ---- L
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik