Vörös Zsuzsanna immár kétszeres egyéni Európa-bajnok! A székesfehérvári versenyző hozta a tőle megszokott, kiegyensúlyozott teljesítményt, és a váratlanul öldöklő csatává alakuló záró számban taktikusan futva nyert. Máthé Vivien és Füri Csilla hullámzó teljesítményt produkált, Máthé a 20., Füri a 28. helyen zárt.
Mirkó István
A lovaspálya emlékezetes marad az indulóknak, nekünk különösen, elvégre Vörös Zsuzsanna a negyedik számot követôen állt az élre
Mirkó István
A lovaspálya emlékezetes marad az indulóknak, nekünk különösen, elvégre Vörös Zsuzsanna a negyedik számot követôen állt az élre
A vasárnapi program
Férfi döntő 7.30 – Lövészet 9.30 – Vívás 13.00 – Úszás 15.30 – Lovaglás 18.30 – Futás 18.45 – Eredményhirdetés
Szombat reggel harminckét öttusázónő elmélyülten figyelte a céltáblát, és próbált beletalálni a közepébe. A magyarok közül ez Vörös Zsuzsannának sikerült a legjobban, hetedik lett a kezdő számban. Füri Csilla jól lőtt, Máthé Vivien kezdeti baljós értékei is feljavultak a végére.
A délelőtti víváson Vörös bőkezűen osztogatta a találatokat, többször is az ellenfél cipőjét csipkézte ki párbajtőre hegyével, de volt, amikor trükkös csellel készítette elő a találatot. Ugyanakkor kapott néhány olyan tust, amelyet kis szerencsével akár ő is adhatott volna. Az egyik legnagyobb rivális, az orosz Tatjana Muratova remekelt, összetettben az élre is állt, míg Vörös az ötödik volt két szám után. Máthé Vivien ígéretesen mozgott a páston, ő is előszeretettel szúrta meg az ellenfelek lábfejét, bár begyűjtött fájó vereségeket is. Füri Csillának jó lövészete után a fegyverforgatás már nem ment olyan eredményesen, a két magyar a mezőny kellős közepén várta az úszást.
A Római-strandon az úszás előtti bemelegítést a mieink végezték a legalaposabban, Füri rajtfejest is gyakorolt, Vörös utolsóként jött ki a medencéből. A lányok hozták magukat a vízben, három szám után Vörös már a harmadik helyen állt, és a többiek is javítottak helyezésükön.
És akkor jött a meghökkentő fordulatoktól hemzsegő lovaglás az eléggé laza talajú pályán.
Első lovasunk, Máthé jól ment, de Orkán egy verőhiba mellett egyszer ellenszegült, amit a célban lovasa mérges arccal honorált. Az utána következő német Eva Trautmann lova, Tornádó lába az egyik éles kanyarban kicsúszott, az oldalára eső ló maga alá temette a versenyzőt! A tömött lelátóról halk sikoly hallatszott, de a porfelhőből felbukkant a meglepett ábrázattal lábra kapó ló és a hátára kapaszkodó Trautman, aki végül vastapsot aratva teljesítette a pályát. Sajnos Füri Csilla Táncosa többször ellenszegült, így az egyéni Európa-bajnoki címmel már rendelkező Füri visszaesett. Vörös Zsuzsanna Henry nyergében mindössze egy rudat vert. Az előtte álló brit Mhairi Spence többet, a három szám után vezető orosz Muratova pedig még többet hibázott.
Vörös Zsuzsa tehát az élre állt a zárófelvonás előtt.
A 3000 méteres futás előtt talányos volt a helyzet. Vörös öt másodperccel rajtolt a brit Spence és tizenöttel Muratova előtt. Vörös a rajt után magára engedte Spence-et, és energiáját spórolva mögötte haladt 2000 méterig. A stadionba érve mintha magába szívta volna a közönség hangorkánját, ellépett, és simán nyert – volna, ha a 38 másodperccel utána, hatodikként induló fehérorosz Anasztaszja Szamuszevics nem jön, mint a veszedelem. Jött, jött, de hiába, mert a nagy hajrát kivágó Vörös tíz centivel ugyan, de megelőzte, egyéni olimpiai bajnoki, háromszoros világ- és eddigi egy Európa-bajnoki címe mellé begyűjtve az újabb sikert.
Kulcsár Antal szövetségi kapitány a verseny után elmondta, hogy Vörös Zsuzsa maga találta ki, milyen taktikával versenyezzen a futásban, a klasszisát dicséri, hogy jó tervet ötlött ki az eredmény ugyanis – hangsúlyozta – önmagáért beszél.
A 13. helyről rajtoló Máthé Vivien végül 20. lett, a 28. pozícióból induló Füri Csilla pedig megtartotta helyezését.