A női európai kupák elődöntőjében a még álló három magyar csapatnak az első találkozókon voltak ragyogó pillanatai, de akadtak a hét végi visszavágók szempontjából tanulságos mélypontjai is.
A KEK-elődöntőben a Győr a félidőben vesztésre állt a norvég Larvík ellen, végül mégis öt góllal diadalmaskodott. Az EHF-kupában az FTC szintén betlizett a szünetig, ám a csata hajrájában egygólos előnyt szerzett az ukrán Zaporizzsja otthonában vívandó visszavágóra. A DVSC viszont vezetett Kaproncán az első harminc perc után, s neki a hajrája volt szerényebb, ezért meg kell izzadnia a debreceni visszavágón. A három magyar együttes egy-egy kitűnőségétől ugyanarra a három kérdésre kértünk választ.1. Mi volt csapata titka, amellyel meglepte ellenfelét?
2. Miért akadt több gyenge időszak együttese teljesítményében?
3. Mit kell változtatni a visszavágóra csapata és saját játékában?
Herr Orsolya, a Győr kapusa:
1. A második félidőben kimásztunk a gödörből, mert megfogadtuk edzőnk tanácsát, igyekeztünk elfelejteni a szünetig történteket. Védekezési taktikát változtattunk, megnyitottuk az addig zárt védőfalunkat. A hajrát mentálisan is jobban bírtuk.
2. Olyan nagyon szerettünk volna győzni, hogy emiatt görcsössé vált a játékunk. Védekezésben rendkívül sok hibát követtünk el, még azokat a taktikai elemeket sem tudtuk megvalósítani, amelyeket pedig külön gyakoroltunk.
3. Csak akkor lehetünk sikeresek Larvíkban, ha nem az ötgólos előnyünk megtartására törekszünk, hanem ott is győzni akarunk. Ez a különbség igen szerény a mai gyors kézilabdában. Alkalmazkodnunk kell a norvégok gyors váltásaihoz, és nekem is figyelnem kell, mert átlövőiknek nagyon színes a repertoárjuk.
Szamoránsky Piroska, az FTC beállósa:
1. Végig igyekeztünk felzárkózni a nagyon erős ukránokhoz, egy percig sem adtuk fel a reményt. Csapatunknak ez a rendkívül pozitív hozzáállása meghozta gyümölcsét, az utolsó tíz percben ledolgoztuk tetemes hátrányunkat, majd fordítottunk. Főleg az indításaink voltak sikeresek.
2. Az elején sok helyzetet hagytunk ki, a pontatlan lövéseinkkel pedig naggyá tettük az ukrán kapust. A védekezésünk nehezen állt össze, főleg az erőszakos beállóssal szemben voltak gondjaink.
3. A védekezésünket kell jobban megszerveznünk, valamint a helyzeteinket nem szabad kihagynunk. Nekem is keményebben, erőszakosabban kell védekeznem, hogy a Zaporizzsja belső játékosai ne kerülhessenek könnyen gólhelyzetbe.
Szűcs Gabriella, a DVSC átlövője:
1. Kaproncán az első félidőben szinte minden taktikai elképzelésünket megvalósítottuk, pontosan és eredményesen támadtunk, a védekezésünkkel szemben pedig nem talált ellenszert a Podravka. Akkor a szurkolóink olyan fantasztikusan buzdítottak bennünket, hogy szinte otthon éreztük magunkat.
2. A gondok akkor jelentkeztek, amikor fáradni kezdtünk, a kaproncaiak pedig megkeményítették a védekezésüket. Ennek ellenére gyorsan akartunk gólokat lőni, mert azt éreztük, idegenben is nyerhetünk. Csakhogy a támadásainkat már nem tudtuk pontosan befejezni, és ellenfelünk rutinosan kihasználta a hibáinkat.
3. Nagyon oda kell figyelnünk az akcióink befejezésére. Ha pontosabban fejezzük be a támadásokat, ledolgozhatjuk a hátrányunkat. A Loki-játékosok nagyon tudnak küzdeni egymásért, mentálisan is jól felkészültek. Nekem pontosabban kell lőnöm, a kiharcolt helyzeteimet nem szabad kihagynom. Ráadásul védekezésben is sokkal határozottabbnak kell lennem, mint Kaproncán voltam.
EMLÉKEZTETŐ
Női európai kupák, elődöntő, 1. mérkőzés. KEK: Győri Graboplast–Larvík (norvég) 33–28. EHF-kupa: FTC–Motor Zaporizzsja (ukrán) 24–23, Podravka Koprivnica (horvát)–DVSC 26–21
A HÉT VÉGI KUPAPROGRAM
Visszavágók. Szombat. BL: Viborg–Sagunto Valencia (spanyol), 19. KEK: Larvík (norvég)–Győr, 18.20, Podgorica (szerb-montenegrói)–Gjerpen Skien (norvég), 20. EHF-kupa: Zaporizzsja (ukrán)–FTC, 18.
Vasárnap. BL: Krim Ljubljana (szlovén)–Aalborg (dán), 16.30. EHF-kupa: DVSC–Koprivnica (horvát), 18 (tv: Sport1)