Angyal Zoltán szövetségi kapitány nem titkolja: nagy reményeket táplál férfi kajakválogatottunkkal kapcsolatban. A magyar csapat a tavalyi, poznani kontinensviadalon kilenc számban négy aranyat és egy bronzérmet szerzett, s a sokat látott kapitány szerint ez a mérleg akár meg is ismételhető, sőt túlszárnyalható&
Hogy mire alapozza meglátásait Angyal Zoltán?Elsősorban arra, hogy roppant rutinos versenyzők szállnak majd vízre a poznani Malta tavon: a tavalyi csapatból mindössze két versenyző, Bauer Márton és Siebel Lajos került ki, és bár az új szabályoknak köszönhetően az idén négy újoncot (az U23-as Európa-bajnok Sík Márton és Csamangó Attila, valamint Bethlenfalvi István és Bozsik Gábor) avatnak, így sem gyengébb, sőt talán ígéretesebb is a magyar válogatott összeállítása."Ahogyan a kenusok esetében is említettem, reális esélyt látok arra, hogy minden egységünk a dobogón zárjon - mondta Angyal Zoltán. - Alapvetően a dobogóra várom olimpiai bajnok négyesünket ezer méteren, ötszázon a címvédő Vereckei Ákos szerepléséhez fűzök nagy reményeket, hiszen az idén is céltudatosan és hihetetlen elszántsággal abszolválta a felkészülési időszakot. Ugyanakkor kíváncsi vagyok arra is, hogy mire lesz elegendő az általam zseninek tartott Kammerer Zoltán és a nagy tehetség, Kucsera Gábor összeülése, mert úgy látom, ők ketten nagy eredmények elérésére hivatottak. Noha a kétszáz méter minden világversenyen lutri szám, úgy érzem, a címvédő négyeshajónak, azaz Kadler Viktornak, Beé Istvánnak, Babella Balázsnak és az egyesben rajtoló Boros Gergely helyére beülő Gyertyános Gergelynek az idén is nagy esélye van a győzelemre. A többi egységről azt tudom mondani, hogy a döntőbe kerülés kötelező a számukra, sőt a fináléban azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy dobogós helyet harcolnak ki maguknak. Mivel az olimpia utáni évet sok nemzet kísérletező időszaknak szánja, így igazából nem tudjuk, hogy mely országok milyen egységekkel érkeznek majd az Európa-bajnokságra. Bízom benne, hogy a mi fiaink nem sok esélyt adnak nekik…" ----
"Azt hiszem, teljesen elégedett lehetek az elmúlt hónapok történéseivel, hiszen a felkészülésem zavartalanul zajlott, egyetlen napot sem kellett kihagynom sérülés vagy betegség miatt, és így sikerült két számban is kivívnom az indulási jogot az Európa-bajnokságra, valamint a világbajnokságra. A poznani szereplésemmel kapcsolatban nagyon bizakodó vagyok, hiszen jó formában tudok elutazni a kontinensviadalra. Párosban Kucsera Gáborral lassan, de biztosan lépegetünk előre, a formánk valóban napról napra javul, és bár még van mit csiszolnunk a stílusunkon, azt hiszem, nem okozunk csalódást Poznanban. Gáborral két különböző típus vagyunk, ám remekül kiegészítjük egymást, és ha idén minden jól alakul, akkor akár együtt is maradunk a pekingi olimpiáig. A négyessel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy az idén jóval kevesebbet készültünk együtt, mint az athéni olimpia előtt, ám ha mindannyian tudásunk legjavát adjuk, akkor nem lesz akadálya annak, hogy megvédjük Európa-bajnoki címünket."
VERSENYSZÁMAI: K-2 500 m, K-4 1000 m
LEGEMLÉKEZETESEBB VERSENYE
"Egyértelműen a sydneyi olimpia, amelyen párosban és négyesben is a dobogó legfelső fokára állhattam fel."
LEGJOBB IDEJE
"Csak a négyesről beszélnék: tavaly Szegeden az egyik edzésen 2:47-et mentünk. Azóta se tudtunk ilyen jó időt."
HÁNY ARANYÉRMET NYER A MAGYAR VÁLOGATOTT?
"Szerintem úgy tíz-tizenegy arannyal mindenki kiegyezne."
MIT VÁR MAGÁTÓL POZNANBAN?
"Ha az Európa-bajnokságon és a világbajnokságon összesen két-három érmet szereznék, akkor már elégedett lennék ezzel az esztendővel."
LEGNAGYOBB RIVÁLISAI?
"Négyesben továbbra is a szlovák és a német egység. Párosban a fehéroroszok, a németek, a lengyelek és a litvánok." ---- "Egyáltalán nem szeretem a poznani verseny helyszínét. Nincs felevező pálya, a versenypálya vizét hullámozzuk majd minden egyes alkalommal fel a rajt felé evezve, a rajtgépek is rosszak, szóval gyakorlatilag semmi jót nem mondhatok a Malta-tóról. Ennek ellenére nyertem már ott két Eb-t, egy vébét. Egyesben a célom, hogy megnyerjem zsinórban ötödik aranyérmemet. Négyesben a válogatási elvek miatt kevesebbet edzhettünk együtt, de szerintem így is nyernünk kell, ha minden összejön.
Idén már versenyeztem Poznanban, a Világkupa-versenyen, egyedüli magyarként, akkor ötszázon második lettem, de az még a felkészülés legelején volt. A hazai válogatókon kifejezetten jól ment, ezren is nyertem és kétszázon is második lettem, pedig az tényleg nem az én számom. Az edző- és csapatváltás, úgy érzem, nagyon jót tett nekem, felfrissültem, úgyhogy - a pálya iránti ellenérzéseim ellenére - optimistán utazok Lengyelországba."
VERSENYSZÁMAI: K-1 500 m, K-4 1000 m
LEGEMLÉKEZETESEBB VERSENYE
"Az athéni olimpia, amelyen megvédtük a címünket a négyessel."
LEGJOBB IDEJE
"Edzésen tudtam két éve 1:35.9-et is, versenyen 1:36.7 a legjobb időm a három évvel ezelőtti szegedi Világkupáról."
HÁNY ARANYÉRMET NYER A MAGYAR VÁLOGATOTT?
"Nyolc-tíz elsőség tűnik reálisnak."
MIT VÁR MAGÁTÓL POZNANBAN?
"A cél nem lehet kevesebb, mint két számban két aranyérem."
LEGNAGYOBB RIVÁLISAI?
"Így látatlanban az angol, spanyol, norvég srácra kell odafigyelnem egyesben, négyesben pedig a németek, szlovákok és lengyelek tűnnek veszélyesnek."