Nemcsak a magyar válogatott, hanem a 4. számú Európa-bajnoki selejtezőcsoport többi résztvevője is pályára lépett szerda este. Játszottak tehát a svédek is, akikkel kapcsolatban ezekben a napokban röppent fel a hír: Tommy Söderberg szövetségi kapitány legkésőbb a jövő évi Európa-bajnokság után távozik posztjáról.
A világos mezes Anders Svensson góljával a svédek vezettek, mégis kikaptak
A világos mezes Anders Svensson góljával a svédek vezettek, mégis kikaptak
"El akarunk jutni Portugáliába, s a csoportgyőzelem a kezünkben van. Az Európa-bajnoki döntőben akarom feltenni a koronát eddigi munkámra – idézte az MTI a szakvezetőt, aki 1998. január 1. óta vezeti az együttest Lars Lagerbäckkel közösen. – Szerintem mindenki érzi, hogy vérfrissítésre van szükség. Az új edzők mindig változást hoznak, de az is lehet, hogy Lars egyedül folytatja.” Svéd források két egykori szövetségi kapitányt, Jonas Thernt és Torbjörn Nilssont emlegetik lehetséges utódként. A szerda esti természetesen még bőven Söderberg feladata volt, így nem éppen őt dicsérte, hogy a görögök léptek fel támadólag, például Jannakopulosz beadásáról Nikolaidisz alig maradt le a 9. percben (a görögök büntetőt reklamáltak, mert a labda Lucic kezét érintve hagyta el a pályát, ám hasztalan tették). Ám hiába kezdeményeztek többet a vendégek, a svédek az első igazi akciójukból megszerezték a vezetést: a 15. percben Allbäck remekül vette át a labdát két védő között, betört a 16-oson belülre, majd sarokkal visszatette a labdát, és az érkező Anders Svensson hatalmas lövést küldött a jobb alsó sarokba (a gólt előkészítő Allbäcket sérülés miatt hamarosan le kellett cserélni). Továbbra is a görögök maradtak támadásban, és a 30. percben Hariszteasz kis híján egyenlített is, 14 méterről leadátt
Bunyó és hazai vereség Lettországban
Nehezen viselték el a lett válogatott futballistái, hogy az üzbég válogatott lefocizza ôket a pályáról. Már régen eldôlt a találkozó, amikor a harmadik gólt szerzô üzbég cserejátékos, Alekszandr Geinrih elhúzott a jobb oldalon, majd szóváltásba keveredett az ôt támadó védôvel. Szót szó, majd ütés követett – többen ütötték-vágták egymást a pályán, minek következtében az ukrán játékvezetô Mihails Zemlinskist, a lett csapatkapitányt, valamint az üzbég Bahtir Asurmatovot kiállította. Másik csoportellenfelünk, San Marino is megfogyatkozott, ám a lengyelek teljes létszámban – és Jerzy Dudek második félidôbeli bravúrjainak köszönhetôen gyôztesen – fejezték be tallinni kirándulásukat. Riga: Lettország–Üzbegisztán 0–3 (0–1). G: Akopjan (41.), Szolijev (80.), Geinrih (86.) Tallinn: Észtország–Lengyelország 1–2 (0–0). G: Lemsaul (93.), ill. Sobolewski (50.), Wichniarek (90.) Vaduz: Liechtenstein–San Marino 2–2 (2–2). G: M. Frick (16.), Burgmeier (23.), ill. B. Gasperoni (39.), Ciacci (45.). K: Marani (San Marino, 78.)
bombáját Isaksson robinzonáddal hárította. A görögök sok adogatással hozták fel a labdát, ezt pedig a tapasztalt svéd védelem hamar kiismerte – más kérdés, hogy Linderoth fegyelmezetlensége miatt (a korábban reklamálásért egy sárgát már begyűjtő középpályás visszahúzásért megkapta a másodikat is) új helyzet állt elő. A görögök hamarosan éltek is az emberelőny nyújtotta lehetőséggel. Otto Rehhagel szövetségi kapitány hosszú keresztlabdákra biztatta játékosait, akiknek ily módon sikerült is megzavarniuk az ellenfelet. A 63. percben meg is született az egyenlítő gól: jobb oldali akció végén a védőkről lepattant a labda, és a szemfüles Jannakopulosznak nem okozott gondot közelről mattolni Hedmant. A svéd cserekapus Baszinasz távoli lövésénél megmutatta, mit tud, ám hamarosan ismét a kapujába került a labda: megint jobbról jött a beadás, és Kafesz közelről a hálóba fejelt. A hajrában a svédeknek volt két nagy lehetőségük, de nem tudtak élni velük, így a portugálok után újabb látogatótól szenvedtek kínos hazai vereséget – igaz, tét nélküli mérkőzésen.
Svédország–Görögország 1–2 (1–0) Norrköping, 15 000 néző V: Hyytiä (finn). G: A. Svensson (15.), ill. Jannakopulosz (63.), Kafesz (65.). K: Linderoth (44.) SVÉDORSZÁG: Isaksson (Hedman, 46.) – Lucic, Mellberg, Mi. Svensson, Dorsin (Edman, 46.) – Linderoth, M. Nilsson (P. Farnerud, 46.), A. Svensson (Källström, 46.) An. Johansson (An. Andersson, 65.)– Allbäck (Prica, 20.), Skoog (An. Jakobsson, 71.) GÖRÖGORSZÁG: A. Nikopolidisz – Ancasz, Szeitaridisz (Kacuranisz, 58.), Dellasz, Kapszisz (Dabizasz, 79.)– Fisszasz (Kafesz, 46.), Jannakopulosz (Koatosz, 77.), Karagunisz (Vrizasz, 46.), Zagorakisz – Hariszteasz, T. Nikolaidisz (Baszinasz, 46.)