Nem bírt a „kis Loki” a Szparival, könnyed győri siker

2011.09.11. 20:10
Eugene Salamira (középen) egyszer nem figyeltek a debreceniek (Fotó: dvsc.hu/Nyitrai Daniella)
A labdarúgó NB II Keleti csoportja negyedik fordulójának rangadóján a DVSC-DEAC 1–1-re végzett hazai pályán a Nyíregyháza Spartacusszal. A Békéscsaba 3–0-ra nyert Mezőkövesden, a Budapest Honvéd második csapata gól nélküli döntetlent játszott a Szolnokkal.

A Nyugati csoport negyedik fordulójában a Győri ETO II hazai pályán 4–1-re legyőzte a Sopront. A Kozármisleny a 3–1-es sikert aratott a Veszprém fölött, míg a Paks II 3–2-re kikapott a BKV otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT
DVSC-DEAC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (0–0)
Debrecen, 400 néző. Vezette: Radványi Kelemen, Pápai)
DVSC-DEAC: Verpecz – Bényei, Ludánszki B., Szilágyi G., Burics (Al-Mohamed – 75.) – Csorba, Sigér, Illés Gy. (Albert I. – 85.), Vinicius – Mokánszki, Nikolic. Edző: Fórián Zsolt
NYIREGYHÁZA: Vojinovics – Miskolczi, Vukadinovics, Radványi D., Mészáros M. – Kovács Á., Borsi M., Davidov, Farkas M., Haburcsák (Orosz M. – 67.) – Salami (Popa – 90.). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Salami (0–1) az 57., Vinicius (1–1) a 85. percben
Kiállítva: Miskolczi (Burics megrúgásáért) a 26. percben
Fórián Zsolt: Majd’ hetven percet emberelőnyben játszottunk, mégsem győztünk, ezért csalódott vagyok. A Nyíregyháza a kiállítást követően taktikusan játszott, s rászolgált a döntetlenre.
Gálhidi György: Heroikus küzdelemben szereztünk egy pontot, de bosszús vagyok, mert egy buta szituációt követően egyenlített a hazai csapat. Remélem most már elindulunk felfelé a tabellán.
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–BÉKÉSCSABA ELŐRE SE 0–3 (0–1)
Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Farkas Á. (Tóth I., Bozó)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Ur, Vámosi, Elek N., Sivák – Bagi, Zováth – Hamar Á. (Lakatos B. – 61.), Irhás, Jeremiás (Lipusz – 12., Bogdány – 57.) – Olasz D. Vezetőedző: Huszák Géza
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Kerekes I., Kállai, Makra, Horváth T. – Szélpál T. (Ferenczi M. – 64.), Balog M. (Balázs J. – a szünetben), Fülöp T. (Sztrunga – 88.), Pozsár– Tchana, Leucuta. Vezetőedző: Pásztor József
Gólszerző: Leucuta (0–1) a 30., Leucuta (0–2) a 78., Tchana (0–3) a 84. percben
Kiállítva: Irhás (második sárga lap után) a 45. percben
Huszák Géza: A kiállítás vitatható volt, ráadásul a játékvezető egy büntetőt nem adott meg a javunkra. Emberhátrányban sem játszottunk rosszul, de a vendégek remekül kontráztak.
Pásztor József: Sikerült átvészelni a kezdeti nehéz időszakot, a kiállítás után pedig már éreztem, hogy képesek lehetünk a győzelemre. A második gól döntőnek bizonyult, igaz, ellenfelünk nem adta olcsón a bőrét.
BP. HONVÉD-MFA–SZOLNOKI-MÁV 0–0
Bozsik-stadion, műfüves pálya, 200 néző. Vezette: Böcskei (Péter, Hofbauer)
HONVÉD-MFA: Sánta A. – Tisza K., Kostolani, Bjelkanovic, Fejes J. – Ikande, Futó – Lengyel Gy., Nagy A. (Vécsei – 73.), Czár (Johson – 59.) – Vernes (Erdélyi – 80.). Edző: Szalai László
SZOLNOK: Tóth Z. – Urbán-Szabó, Mile, Balogh P., Pintér L. – Lengyel B., Ulviczki, Kis R., Mundi R. – Antal G. (Kalmár F. – 56.) – Szepessy R. (Szeleczki – 76.). Vezetőedző: Romanek János
Kiállítva: Kis R. (a partjelző megsértéséért) a 70. percben
Szalai László: A feljutás egyik esélyesével játszottunk, és ott folytattuk, ahol a REAC ellen abbahagytuk. Jól játszott a csapat, és végig nagy meglepetésre méltó ellenfelei voltunk a szolnokiaknak.
Romanek János: Egy rendkívül fegyelmezetten játszó, és otthon bizonyítani akaró csapattal játszottunk nehéz mérkőzést. Reális eredmény a döntetlent.
NYUGATI CSOPORT
KOZÁRMISLENY SE–VESZPRÉM FC 3–1 (1–0)
Kozármisleny, 300 néző. Vezette: Barna (Kiss I B., Kis Z.)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs. (Kovács T. – 35.), Fellai, Tasselmájer – Ato, Nagy E., Andruskó (Asztalos – 50.), Rácz F. – Godslove (Laki Z. – 65.), Koller K. Vezetőedző: Márton Gábor
VESZPRÉM: Kádár B. – Garai, Hegedűs Gy., Lang, Leitold – Gomez (Nikolin – a szünetben), Thiago, Hevesi-Tóth, Burcsik (Szöllőskei – 54.) – Novothny, Alex (Schleer – 72.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Fodor F. (1–0) a 9., Alex (1–1) a 49., Laki Z. (2–1) a 70., Laki Z. (3–1) a 79. percben
Márton Gábor: Jól kezdtünk, gyorsan gólt is szereztünk, de aztán számomra érthetetlen módon visszaestünk. Lassan megszokott, hogy jobban akarjuk a győzelmet ellenfelünknél, és most is ez döntött.
Vágó Attila: Egy-egyig sok hiba, gyenge színvonal jellemezte a mérkőzést, utána mi két nagy helyzetet hagytunk ki, a hazaiak viszont berúgták ezeket, így megérdemelt a győzelmük.
GYŐRI ETO II–SOPRONI VSE 4–1 (1–1)
Győr, ETO-park, 300 néző. Vezette: Oláh G. (Király K., Török K.)
GYŐR II: Molnár P. – Nagy Á., Paget, Zámbó B., Szabó O. – Nyitrai, Kis Sz. (Németh L. – 76.), Horváth G. – Ceolin (Molnár T. – 58.), Varga T., Strestík (Serfőző – 67.). Edző: Klement István
SOPRON: Sipos G. – Perics, Szmiljanics, Bozsoki, Horváth T. – Fazekas N., Tatai (Planéta –51.), Lazics, Szabó L. (Horváth D. – 56.) – Csordás Cs., Bausz. Vezetőedző: Végh Tibor
Gólszerző: Bausz (0–1) a 19., Varga T. (1–1) a 33., Horváth G. (2–1) az 55., Molnár T. (3–1) a 66., Nyitrai (4–1) a 75. percben
Kiállítva: Fazekas (második sárga lap után) az 54. percben
Klement István: Mindig győzelemre játszani fontosabb, mint mindig nyerni, de a kettő együtt az igazi.
Végh Tibor: A felesleges kiállítás megpecsételte sorsunkat.
BKV ELŐRE–PAKSI FC II 3–2 (2–1)
Sport utca, 150 néző. Vezette: Kulcsár K. (Butkai, Márton Zs.)
BKV ELŐRE: Vezér (Kóré – 24.) – Fazakas, Baranyai N., Miklósvári, Sebők I. – Máj, Csikós – Berki P. (Császár A. – a szünetben), Takács M., Selei (Halápi – 84.) – Szabó V. Vezetőedző: Szapor Gábor
PAKS II: Steinbach – Féhr, Berkó, Racskó, Blatt – Tamási G., Budai D. (Feil – a szünetben) – Cziráki (Pintér N. – 81.), Papp R. (Bata – 72.), Czinger – Magasföldi. Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Szabó V. (1–0) a 6., Baranyai N. (11-esből, 2–0) a 27., Cziráki (2–1) a 39., Szabó V. (3–1) a 69., Magasföldi (3–2) a 74. percben
Kiállítva: Máj (második sárga lap után) a 81. percben
Szapor Gábor: A játékot végig irányítottuk, a mérkőzés bizonyos periódusaiban okos, ötletes futballt mutattunk be, ennek eredménye a három gól és a győzelem.
Lengyel Ferenc: A helyzetek kialakításában és a kapitális hibák számában is felülmúltuk a BKV-t.