NB II: óriási cigándi zakó, ismét kikapott a Békéscsaba

2016.08.07. 17:30
A Balmazújváros Békéscsabán győzött 1–0-ra
Vasárnap kilenc mérkőzést rendeztek a labdarúgó NB II 2. fordulójában. A Békéscsaba elszenvedte második vereségét is, a lila-fehérek otthon 1–0-ra maradtak alul a Balmazújvárossal szemben. Az újonc Cigánd 7–0-ra kapott ki ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban a Szeged 2011-től, míg a Kisvárda könnyedén győzte le a Soroksárt. A ZTE hazai pályán 4–1-re megverte a Siófokot, míg a Puskás Akadémia 4–2-es sikert ért el a Szolnok ellen.

Története legnagyobb különbségű sikerét aratta a labdarúgó NB II-ben a Szeged 2011-GA. Klausz László együttese a Cigándnak – a borsodiak ideiglenes otthonában, Balmazújvárosban – hét gólt vágott! Aszegedma.hutudósítása alapján az ötödik percben a gólhelyzetben kilépő Zabari Dávidot Varga Krisztián hátulról ellökte, a játékvezető felmutatta a védőnek a piros lapot, a megítélt büntetőt pedig Germán Tamás értékesítette. A cigándiak tíz emberrel játszva nem tudták felvenni a kesztyűt, Andrei Ion Coroian, majd Zabari is hamarosan betalált a hálóba. A félidő hajrájára érkezve Király Patrik tette még hangsúlyosabbá csapata előnyét egy távoli bombával, majd Zabari futott be gyorsaságát kihasználva egy röviden hazatett labdát. A 76. percben már hat volt a két csapat között, ekkor Pászka Lóránd tüzelt a hosszú felsőbe, majd a 88. percben Zabari önzetlen átadása után a 17 éves Balogh Gusztáv szerezte meg első találatát a másodosztályban.

Az NB I-ből nyáron kieső Békéscsaba elszenvedte második vereségét is. A csabaiak szinte végig irányították a Balmazújváros elleni mérkőzést, de képtelenek voltak gólt szerezni, a hajdúságiak viszont Zsiga Ervin révén értékesítették a Kovács Ádám buktatásáért megítélt tizenegyest.

Felszabadultan játszva négy gólt vágott a ZTE a Siófoknak, igaz, a zalaiak dolgát megkönnyítette, hogy – éppen Gréczi Gábor szépítése után – Futó Zsombort kiállították a Balaton-partiaktól. Daru Bence a szünet után több gólt is szerezhetett volna, de végül Forgács András növelte háromgólosra a két csapat közötti különbséget, így a ZTE 4–1-re győzött.

Négyet vágott a Puskás Akadémia is, igaz, a felcsútiakra Kovács Olivér ráijesztett, hiszen már az 1. percben vezetéshez juttatta a Szolnokot. A 20. percben azonban már a PAFC vezetett, a szünet után Pekár László második gólja meg is nyugtatta Szíjjártó István együttesét. A szolnoki szépítés után a hajrában Sándor György is betalált büntetőből, így a felcsútiak hozták a kötelezőt.

Meggyőzően játszva verte meg a Kisvárda a Soroksárt. A hazaiak Rajczi Péter lövésével korán előnybe kerültek, a szünet után Fodor Ferenc fejjel, míg Izing Martin lábbal növelte az előnyt, így a remekül játszó szabolcsiak könnyedén nyertek.

Harcos mérkőzésen, a hajrában az izgalmakat sem nélkülözve szerezte meg első másodosztályú győzelmét a SZEOL a Cegléd ellen. A Pest megyeiek Albert István szépítése után a hajrában mindent megtettek az egyenlítés érdekében, de ez végül nem jött össze.

Nem bírt hazai pályán a Csákvár a szívósan küzdő Doroggal, az 1–1-es döntetlennel a vendégek lehetnek elégedettek. A 19 esztendős Soós Bence korai góljával a Sopron a Budaörsöt győzte le, a Kozármisleny–Mosonmagyaróvár találkozón pedig igazságos remi született.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA FC–SZOLNOKI MÁV FC 4–2 (2–1)
Felcsút, Pancho Aréna, 680 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Takács G., Mohos)
PUSKÁS AKADÉMIA: Gőcze – Heffler T., Fényes, Lipcsei Á., Forró – Zsidai, Sándor Gy., Márkvárt – Óvári (Makrai, 67.), Tischler (Gajdos, 66.), Pekár (Szabó B, 90.). Vezetőedző: Szíjjártó István
SZOLNOK: Molnár-Farkas – Hajba, Tóth P., Papp Sz., Tóth Balázs Tamás – Tóth Balázs (Tóth L., 69.) – Kovács O. (Berdó, 78.), Kenderes, Kánya (Török M., 60.), Rokszin – Olasz D. Vezetőedző: Balogh Pál
Gólszerző: Kovács O. (0–1) az 1., Márkvárt (1–1) a 3., Pekár (2–1) a 20., Pekár (11-esből, 3–1) az 50., Tóth L. (3–2) a 81., Sándor Gy. (11-esből, 4–2) a 84. percben
Szíjjártó István
: – Nem vagyok maradéktalanul elégedett, mert a védelmünk fegyelmezetlensége miatt hamar vezetéshez juttattuk az ellenfelet. Ami a csapat erőssége, az egy-két érintős játék, azt elég könnyen oldottuk meg. Kétgólos vezetésünk után azonban belesüppedtünk a meccsbe, nem azt a harcmodort, gyorsabb játékot játszotta a csapat, amit megbeszéltünk a szünetben.
Balogh Pál: – Nemcsak a jó hazai csapattal, hanem, fogalmazzunk úgy, az „elemekkel” is meg kellett küzdenünk… Ezt az átalakuló csapatunk nem nagyon bírta el.

ZTE FC–BFC SIÓFOK 4–1 (3–1)
Zalaegerszeg, 1115 néző. Vezette: Radványi Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Kovács II Gábor)
ZALAEGERSZEG: Szappanos – Villám, Króner, Forgács A., Deutsch – Patvaros, Szakály A. (Hegedűs T., 82.) – Gottfried (Fujsz, 77.), Végh G. (Bedi, 58.), Babati – Daru. Vezetőedző: Csató Sándor
SIÓFOK: Tajti N. – Czingráber, Szalai V., Berde (Nagy J., 74.), Farkas N. – Gál M., Futó, Nagy D., Petneházi (Kozma, 66.), Gréczi – Nagy R. (Tamaskó, a szünetben). Vezetőedző: Goran Kopunovics
Gólszerző: Daru (1–0) a 7., Deutsch (2–0) a 23., Gréczi (2–1) a 36., Gottfried (3–0) a 42., Forgács A. (4–1) a 67. percben
Kiállítva: Futó (könyöklésért) a 38. percben
Csató Sándor: – Nagyon motiváltan futballoztunk, az első félidőben maradéktalanul elégedett vagyok. Később tíz ember ellen érthetetlenül visszavettünk a tempóból, de pozitívum, hogy a fiataloknak játéklehetőséget tudtunk biztosítani.
Goran Kopunovics: – Durva hibákat követtünk el, egyszerű, olcsó gólokat kaptunk. Újjáalakuló csapatunk van, amelyre sok munka vár, megérdemelten kaptuk a nagy pofont, remélem, az egyéni teljesítmények már a következő meccsre jelentősen feljavulnak.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–DOROGI FC 1–1 (1–1)
Csákvár, 400 néző. Vezette: Bogár Gergő (Iványi István, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR: Kovács D. – Pintér B., Póti, Dulló, Baranyai Á. – Mészáros D., Bakos – Paudits (Kiprich D., 87.), Kocsis G., Oldal (Damásdi, 75.) – Horváth R. (Vallejos, 58.). Vezetőedző: Toldi Gábor
DOROG: Szemerédi – Fürjes, Berkó, Bora, Fekecs – Hartyán – Grabant B., Mészáros Á., Medgyes (Kovács I., 89.), Bor (Kővári, 68.) – Perovics (Vígh Á., 58.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Perovics (0–1) a 2., Oldal (1–1) a 13. percben
Toldi Gábor
: – A második percben gólt kapni nem éppen örömteli, de erőnket mutatja, hogy gyorsan sikerült talpra állnunk. Végig győzelemre játszottunk, de a szervezett Dorog végül elérte célját, ponttal távozott.
Németh Szabolcs: – Jó iramú meccsen, jó ellenféllel szemben szereztünk nagyon értékes pontot. Sőt helyzeteink alapján nyerhettünk is volna.

KOZÁRMISLENY–MOSONMAGYARÓVÁR 0–0
Pécs, 300
néző. Vezette: Barna Gábor (Kis Zoltán, Aradi József)
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Pajor, Racskó, Lantos, Kocsis A. – Nagy E., M. Dinjar (Csábi M., 66.) – Beke, Tóth M. (Kirchner, a szünetben), Szinanovics (Keglovics, 76.) – Nagy M.Vezetőedző: Kovács Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Bohner, Koszó, Deák I., Galambos – Schmatovich, Darázs (Mayer, 88.) – Bartos (Németh M., 78.), Magasföldi (Kószás, 84.), Jasarevic – Laki B. Vezetőedző: Király József
Kovács Zoltán
: – Az első félidő kiegyenlített játékot hozott a szervezett, jól védekező Mosonmagyaróvár ellen. A másodikat jól kezdtük, sok helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos ezeket sorra kihagytuk.
Király József: – Az első játékrészben a hazaiak fölé kerekedtünk, a fordulás után a mislenyiek voltak egy kicsit jobbak. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született.

SOPRONI VSE–BUDAÖRS 1–0 (1–0)
Sopron, 400 néző. Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Kulman Tamás)
SOPRON: Gelei V. – Tóth D., Sifter, Kovács G., Szabó L. – Nagy P., Deme, Soós B. (Garda, 66.), Gyürki (Horváth P., 83.) – Eszlátyi (Erdélyi, 58.), Batizi – Pócsi. Szakmai igazgató: Supka Attila
BUDAÖRS: Ordasi – Horváth L. (Lajer, a szünetben), Kinyik, Gyurácz, Ódé – Árvai (Deli, 62.), Stieber A. (Pető, 70.), Csillag, Bogáti – Sajbán Máté, Menyhárt. Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Soós B. (1–0) a 2. percben
Supka Attila
: – Az építkezés elején tartunk. Több lehetőségünk volt, sajnos, hibánk is bőven. Ezeket ki kell javítanunk, és akkor eredményes szezon elé nézünk.
Miskei Attila: – Még alakul a csapatunk. Nehezen kezdtünk, de a látottak alapján van jövője a csapatnak.

CIGÁND SE–SZEGED 2011-GA 0–7 (0–5)
Balmazújváros, 300 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Májer Gábor, Kulcsár Judit)
CIGÁND: Vereckei (Egyed, a szünetben) – Varga K., Raducu, Sipos T., Szilágyi L. – Kis Sz. (Angyal, a szünetben) – Csicsvári – Nagy R. (Balogh A., a szünetben), Baksa, Roszel – Jóni. Vezetőedző: Fogarasi Zoltán
SZEGED: Szántai – Achim (Geiger, 64.), Farkas M., Tóth G., Mészáros M. – Coroian, Horváth A., Király P. (Pászka, a szünetben), Zádori (Balogh G., 54.) – Zabari, Germán. Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Germán (11-esből, 0–1) a 3., Coroian (0–2) a 8., Zabari (0–3) a 12., Király P. (0–4) a 37., Zabari (0–5) a 44., Pászka (0–6) a 78., Balogh G. (0–7) a 89. percben
Kiállítva: Varga K. (Zabari fellökéséért) a 3. percben
Fogarasi Zoltán
: – Véleményes kiállítás és az ezzel járó tizenegyes megpecsételte a sorsunkat. Az összeszedettebben játszó Szeged megérdemelt nyert, így, kiütéssel is.
Klausz László: – Már a felkészülés során láttam biztató jeleket, remélem, hogy a mutatott játékunkat és formánkat minél hosszabb időre tudjuk átmenteni.

BÉKÉSCSABA ELŐRE SE–BALMAZÚJVÁROS 0–1 (0–1)
Békéscsaba, Kórház utca, 800 néző. Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
BÉKÉSCSABA: Ribánszky – Bényei, Fehér Zs., Szélpál N., Fabio – Szalai D., Bagi, Spitzmüller (Gránicz, 75.), Juhász Gy. – Nagy I. (Ihrig-Farkas, 62.), Urbin (Birtalan, 69.). Vezetőedző: Zorán Szpisljak
BALMAZÚJVÁROS: Horváth L. – Vachtler, Rus, Tamás L., Németh Á. – Kapacina, Hadházi (Papp F., 90.), Sigér, Zsiga (Vólent, 84.) – Belényesi, Kovács Á. (Farkas B., 50.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Zsiga (11-esből, 0–1) a 14. percben
Zorán Szpisljak
: – Végig mi irányítottunk, sok helyzetet alakított ki. A Balmazújváros gólja előtt Fabio túl könnyen megadta magát, a játékvezető pedig túl könnyen befújta a tizenegyest.
Feczkó Tamás: – A fél csapat betegen játszott, a másik fele el sem jött Békéscsabára. Ezért célfutballt kellett játszanunk, amit a játékosok maradéktalanul megoldottak.

SZEOL SC–CEGLÉDI VSE 2–1 (1–0)
Szeged, 1500 néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Szvetnyik Bence, Bornemissza Norbert)
SZEGED: Leindler – Rácz L., Forró, Ikonomu – Kéri, Lévai, Puskás (Fülöp T., 89.), Grünvald – Harsányi I. (Makszimovics, 73.), Péter A. (Mendebaba, 90.), Buzási. Vezetőedző: Tóth Ákos
CEGLÉD: Horváth G. – Albert I., Makrai, Farkas A. – Csordás (Szabó V., 63.) – Wild, Albert Á., Markó, Babolek (Kozák, 80.) – Peres, Horváth B. (Szkunc, a szünetben). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerző: Buzási (1–0) a 3., Buzási (2–0) az 57., Albert I. (2–1) a 81. percben
Tóth Ákos
: – A fiúknak és a közönségnek is élmény volt ez a mérkőzés. Még ismerkedünk az NB II-vel.
Varga Attila: – Végigtámadtuk a találkozót. A Szeged két pontrúgásból nyerte meg a meccset.

KISVÁRDA MASTER GOOD–SOROKSÁR SC 3–0 (1–0)
Kisvárda, 1320 néző. Vezette: Lovas László (Galán Roland, Csatári Tibor)
KISVÁRDA: Ivancsics A. – Izing, Vermes, Papucsek, Vári B. – Fodor F. (Minczér, 81.), Lucas – Talabér (Lukács R., 61.), Erős G. (Grumics, 65.), Cseri T. – Rajczi. Szakmai igazgató: Révész Attila
SOROKSÁR: Holczer – Fülöp N., Gyepes, Gengeliczki, Valencsik – Haris, Csilus T. (Bajzát, 67.) – Csilus Á. (Gárdos, 54.), Sándor I., Pál A. – Lovrencsics B. (Koós G., 67.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Rajczi (1–0) a 16., Fodor F. (2–0) az 52., Izing (3–0) az 55. percben
Révész Attila
: – Mindkét csapat kicsit visszafogottan kezdett, de szerencsére nekünk sikerült gólt szereznünk. Ezúttal nem aludtunk bele a második félidő elejébe, mint legutóbb, és a mezőny egyik legjobb csapatát sikerült magabiztosan legyőznünk.
Lucsánszky Tamás: – A Kisvárda minden tekintetben fölénk kerekedett, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Ha ellenfelünk így folytatja, a bajnoki cím egyik legfőbb várományosa lesz, nekünk pedig elsősorban a védekezésünkön van mit javítanunk.