Örülhet a Vasas: Nagy-bravúrokkal fontos győzelem

2017.04.22. 20:20
Ez a gól döntötte el a rangadót (Fotó: Török Attila)
Felix Burmeister góljával a Vasas megverte az éllovas Budapest Honvédot újpesti albérletében a labdarúgó NB I 28. fordulójának záró mérkőzésén. A vendégektől Davide Lanzafame büntetőt rúghatott, de Nagy Gergely védte az olasz lövését, majd a kapus az utolsó percben kivédte a csereember Koszta Márk ziccerét is.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Vasas FC–Bp. Honvéd 1–0 (Burmeister 41.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Maradjunk annyiban, hogy a Vasas és a Budapest Honvéd ezúttal Újpesten rendezett rangadójának első félideje nem sikerült olyan magas színvonalúra, mint amilyenre számítottunk, de legalább egy szép gólt láthattunk: két-két helyzet után egy remek vasasos variáció végén Felix Burmeister közelről mattolta a kispestieket. 1–0!

Jobban hajtott a második félidőben a Honvéd, Davide Lanzafame kiharcolt Korcsmár Zsolt mellett egy büntetőt, de lövését kikapta a bal alsó elől Nagy Gergely.

A vendégmester Marco Rossi mérgében gyorsan hármat cserélt, Villám Balázst, a lesérült Ivan Lovric helyére Bobál Dávidot, valamint Koszta Márkot is a pályára vezényelte, és volt is esélye csapatának megszerezni az egy pontot, de Eppel Márton célt tévesztett, Koszta közeli lövésénél pedig óriásit védett Nagy.

Megnyerte a Vasas a rangadót, nagy lehetőséget szalasztott el a vártnál kevesebb lelkesedéssel és kreativitással futballozó Honvéd.

1. Budapest Honvéd 28 15 5 8 41–26 +15 50
2. Videoton FC 28 14 8 6 53–24 +29 50
3. Vasas FC 28 14 5 9 44–31 +13 47
4. Ferencvárosi TC 28 11 9 8 45–38 +7 42
5. Szombathelyi Haladás 28 11 6 11 36–38 –2 39
6. Újpest FC 28 9 12 7 44–42 +2 39
7. Paksi FC 28 9 11 8 32–31 +1 38
8. Mezőkövesd Zsóry FC 28 9 8 11 31–41 –10 35