Most sem nyert a Kisvárda, most sem kapott ki a Mol Fehérvár

A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Kisvárda 0–0-t játszott odahaza a Mol Fehérvárral.

27. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Mol Fehérvár FC 0–0
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2010 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Milos Kruscsics tudhatja, mi a siker receptje a Mol Fehérvár FC ellen. A szerb edző ugyanis korábbi csapatával, az Újpesttel kétszer is legyőzte a piros-kékeket a 2022–2023-as idényben (idegenben 1–0-ra, hazai pályán 2–1-re), ám a harmadik körben már a Kisvárda kispadján találta őt a székesfehérváriak elleni meccs. Ami azt illeti, új csapatának már nagyon elkélne a győzelem, hiszen legutóbb akkor nyert (2–1-re) a tavalyi ezüstérmes, amikor február 17-én a tréner még az Újpesttel járt a Várkerti Stadionban. A hazaiak edzője nem számíthatott a sérült belső védőre, Dominik Kovacicra, míg Ötvös Bence öt sárga lap miatt esett ki, miként a másik oldalon Csongvai Áron. Ahogy a szabolcsiaknál két döntetlennel kezdő Milos Kruscsics, úgy kollégája, Bartosz Grzelak is veretlen mérleggel várta a vasárnapi mérkőzést, a lengyel szakvezetővel az élen a Fehérvár egy győzelmet és két döntetlent tudott felmutatni.

A kisvárdaiak első sarokrúgása után Jaroslav Navrátil kirúgta a stadionból a kipattanó labdát, a másik oldalon viszont Lirim Kastrati eltalálta a kaput, így Hindrich Ottónak nagyot kellett nyújtóznia, hogy ne szülessen gól. Az első félidő második felében a Fehérvár játszott mezőnyfölényben, ám a legközelebb akkor került a gólhoz a vendégcsapat, amikor a lecsorgó labdára lecsapó Jevhen Makarenko került lövőhelyzetbe, de 17 méterről nem találta el a kaput. Ugyanakkor a Kisvárda mehetett volna előnnyel szünetre, hiszen Deybi Flores a tizenhatoson belül felperdülő labdát nem találta el, az ellenfél játékosát, Matheus Leonit viszont arcon fejelte, így jöhetett a tizenegyes. Előtte Farkas Ádám játékvezető – mintha csak serdülőmeccsen lennénk – egyesével tartott szabálymagyarázatot a kipattanó labdára várakozóknak, így jó két perc telt el, mire Jasmin Mesanovic elvégezhette a büntetőt, és bár Kovács Dániel felkínálta a kapu bal oldalát, jobbra vetődött, éppen oda, ahova a bosnyák csatár igen gyatrán lőtte a labdát.

Nyolcperces késéssel indult a második félidő, mert a játékvezető és a VAR-busz között megszűnt a kapcsolat, amelyet nehézkesen sikerült helyreállítani. A (kényszer)szünet után sem változott a játék képe, továbbra is a biztonságot tartották a szem előtt a csapatok. A vendégek ifjabb Dárdai Pál megugrásaira és pontrúgásaira alapoztak, hazai oldalon pedig a Kruscsics-korszak mindkét kisvárdai gólját szerző Milos Szpaszics beállítása után élénkült meg némileg a támadójáték – az ő átadása után lőtt fölé a büntetőt hibázó Mesanovic.

Az utolsó tíz percben – az addig látottakhoz képest legalábbis – nagyobb elánnal küzdöttek a csapatok a győztes gólért, Lucas lövése után Kovács Dániel fölé tenyerelte a labdát, Kenan Kodro próbálkozását a védők blokkolták. A hosszabbítás utolsó percében Mario Ilievszki lőtt fölé ígéretes helyzetben, maradt a gól nélküli döntetlen, ami a látottaknak megfelelt, és a csapat helyzetéből adódóan a Kisvárda lehet vele egy fokkal elégedettebb (de hát ugye az a kihagyott büntető...). A Fehérvár viszont nem tudott ellépni a Honvédtól. 0–0