MLSZ: jön a VAR a tévés MK-meccseken; hosszabb nyári átigazolási időszak

Vágólapra másolva!
2023.06.06. 22:53
null
Jövőre a tévés meccseken alkalmazzák a VAR-t (Fotó: Árvai Károly, archív)
A következő idénytől a labdarúgó MOL Magyar Kupa tévés mérkőzésein is alkalmazzák a játékvezetők munkáját segítő VAR-t – döntött keddi ülésén a magyar szövetség (MLSZ) elnöksége.

 

A 2023–2024-es MK-kiírásában két újdonság jelent meg: egyrészt azokon a mérkőzéseken, amelyeket a televízió (M4 Sport) élőben közvetít, és a stadion alkalmas arra, a jövőben VAR-rendszer is segíti a játékvezetők munkáját. Másrészt – a kedden elfogadott szabálymódosítás értelmében – a döntő előtt törlődnek a sárga lapok, azaz a nemzetközi gyakorlatnak megfelelően, az elődöntőben begyűjtött esetleges harmadik figyelmeztetés után – mely nem vezet kiállításhoz – az érintett játékos is szerepelhet majd a fináléban.

A hivatásos labdarúgók esetében a június 15-én kezdődő átigazolási időszakot az MLSZ elnöksége meghosszabbította, így az átigazolási szezon augusztus 31. helyett szeptember 6-ig tart.

Legfrissebb hírek

Kisvárdai érkező, újpesti távozó – indulnak a téli átigazolások az NB I-ben

Labdarúgó NB I
Tegnap, 14:10

Katona Levente kétmeccses eltiltást kapott, 8 klubot is megbüntettek a szurkolóik miatt

Labdarúgó NB I
2025.12.11. 15:00

Megjelent a Professzionális futballkörkép legújabb kiadása

Labdarúgó NB I
2025.12.09. 20:29

Ahogy azt Révész Attila előre jelezte, máris megvan a Kisvárda első téli érkezője

Labdarúgó NB I
2025.12.09. 16:55

Az MLSZ megbüntette az FTC-t, a ZTE-t és a Kisvárdát

Labdarúgó NB I
2025.12.05. 14:43

Varga Barnabás téli szerződtetése még az arab világban is kuriózumnak számítana

Labdarúgó NB I
2025.12.02. 16:51

Az Újpest védője megérkezett Bukarestbe – fotó, videó!

Labdarúgó NB I
2025.12.01. 11:25

Az Újpest légiósát botrányhősként mutatják be Romániában

Labdarúgó NB I
2025.11.29. 12:29
Ezek is érdekelhetik