A labdarúgó NB I huszonhatodik fordulójában a Ferencváros Busai Attila találatával legyőzte a sereghajtó Kaposvárt a Puskás Ferenc Stadionban.

Ferencváros–Kaposvári Rákóczi 1–0 (Busai 12.)NB I
26. FORDULÓ

Ferencváros–Kaposvári Rákóczi 1–0 (Busai 12.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Ferencváros megnyerte legutóbbi négy bajnokiját, így aztán a szokásosnál nyugodtabban készülődhetett következő élvonalbeli mérkőzésére, már csak azért is, mert a sereghajtó Kaposvári Rákóczi látogatott el a Puskás Ferenc Stadionba. A kezdő sípszó előtt nem is az okozott meglepetést, hogy három-három magyar játékost találhattunk a kezdőcsapatokban, hanem az, hogy Thomas Doll csak a kispadra nevezte Böde Dánielt. Busai Attila helyettesítette a házi gólkirályt, és nem is akárhogyan, hiszen már a mérkőzés elején kilőtte a bal felső sarkot Leonardo csodálatos passzából. 1–0!

Igazán nem a brazil-hollandon múlt, hogy nem négy asszisztot jegyzett az első félidőben, de remek indításait később sem Somália, sem Busai, sem Gyömbér Gábor nem tudta gólra váltani. A Rákóczi főleg a védekezésre koncentrált, de ez nem azt jelenti, hogy ne próbálkozott volna kontrák vezetésével, amelyek azonban egyetlen gólhelyzetet sem eredményeztek az első játékrészben.

Busai könnyedén négy gólt szerezhetett volna, de a fordulást követően is kihagyott két helyzetet, majd egy kontra során megszületett az első vendéghelyzet, ám Landry Mulemo a kapust találta el tíz méterről. A 65. percben Tarmo Kink lőtt kapásból a kapu mellé egy szögletet követően, és bizony joggal kezdett füttykoncertbe a Fradi-szurkolók egy része, mert csapatuk egyre öregurasabban futballozott.

Doll Andrei Ionescu és Böde beküldésével próbálta meg felrázni övéit, Selymes Tibor Murai Márkot vezényelte pályára, de Kink lehetett volna a mérkőzés hőse, ám hajrábeli ziccerét védte hatalmas bravúrral Dibusz Dénes – kis híján ráfaragott kihagyott helyzeteire a Ferencváros!

Mindezzel együtt igen fontos három pontot szerzett a fővárosi zöld-fehér csapat, egyre kilátástalanabb helyzetbe sodródik a Rákóczi.

EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK A SPORT TELEVÍZIÓ KAMERÁJA ELŐTT
Thomas Doll (a Ferencváros vezetőedzője):
– Az első húsz percben jól játszottunk, utána nem, további gólokat kellett volna szereznünk és akkor a játékunk teljesen másképp nézett volna ki. Úgy érzem, a játékosok egy kicsit a közönségnek szerettek volna játszani, trükköztek, de ez ezen a szinten nem fér bele. Szeretném, ha elérnénk arra a szintre, hogy az első találatunk után megszerezzük a másodikat és a harmadikat is, és akkor megnyugodna a csapat. Nagyon örülök a három pontnak, sorozatban ötödször nyertünk, amire tíz éve nem volt példa, de még nagyon sokat kell dolgoznunk. Érzelmekkel túlfűtött ember vagyok, ezért mérgelődtem, amikor kimaradtak a helyzeteink. Mérkőzésről mérkőzésre javulunk, mi elvégeztük a házi feladatot, most riválisainkon a sor.

Selymes Tibor (a Kaposvár vezetőedzője): – Az első félidő első húsz percét átaludtuk, nagyon bátortalanul futballoztunk. A második játékrészre felébredtünk, elvihettünk volna egy pontot a Ferencváros otthonából. Ha mindig azt játszanánk, amit a szünet után, akkor sikerülne a bennmaradás. Amíg van matematikai esélyünk, addig harcolni fogunk.