A Siófok három gólt lőve nyerte meg Mosonmagyaróváron a kiesők csatáját

Vörös SándorVörös Sándor
2024.05.26. 18:50
Lezárult egy korszak Siófokon: a kék mezesek háromgólos győzelemmel búcsúztak az NB II-es mezőnytől (Fotó: Németh András – archív)
Egygólos hátrányból kétgólos előnyt alakított ki az utolsó előtti helyezett BFC Siófok a sereghajtó Credobus Mosonmagyaróvár otthonában: a labdarúgó NB II utolsó, 34. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még a kék-fehérek vezettek, majd a balatoniak a második félidőben 18 perc alatt háromszor is betaláltak, és magabiztosan győztek (1–3).

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ
CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BFC SIÓFOK 1–3 (1–0)
Mosonmagyaróvár, MTE Sporttelep, 250 néző. Vezette: Berényi Tamás (Szalai Balázs, Vad Anita)
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Radics, Czingráber, Tullner (Deák I., 65.), Bekker – Végső (Illés D., 57.), Kapornai (Gáncs, 78.) – Máris (Simita, 57.), Szabó B., Horváth K. (Szendeff, 78.) – Csóka D. Vezetőedző: Nagy Ádám
SIÓFOK: Winter – Major G., Varjas Z., Vékony V., Varga B. – Gyurkits, Tóth B. (Balogh B., a szünetben) – László D. (Szedlár, 75.), Nemes (Svedjuk, a szünetben), Dénes (Németh Barna, 89.) – Németh Barnabás (Varga M., 90.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Csóka D. (13.), ill. Varjas Z. (53.), László D. (58.), Németh Barnabás (71.)
Nagy Ádám: – Az első félidő még vállalható volt, a szünet után azonban Németh Barnabás vezérletével zsebre tették csapatunkat, aminek ez lett az eredménye.
Jeney Gyula: – Mondhatnám azt is, minden jó, ha a vége jó, csak ezzel a győzelemmel nem mentünk semmire.

Az talán már az idényzáró előtt kijelenthető volt, hogy a 2023–2024-es bajnoki évadra Mosonmagyaróváron és Siófokon egyaránt keserű szájízzel emlékeznek majd vissza. A csapatok sorsa már korábban megpecsételődött, a Lajta-partiak két szezon után kényszerülnek ismét búcsúzni a másodosztálytól, míg a 2014 nyarán az élvonalból kieső balatoniak tíz idényt követően köszönnek el az NB II-től, és ősztől legjobb esetben a harmadosztályban léphetnek pályára, ahol legutóbb az 1977–1978-as kiírásban szerepeltek.

A borítékolhatóan a tabella utolsó két helyezettje egymás ellen zárta a borzasztóan félresikerült idényt, melynek hajrája kétségkívül a mosonmagyaróváriaknak sikerült jobban: Nagy Ádám együttese a legutóbbi hét mérkőzésén tíz pontot szerzett, míg az azt megelőző 26 fordulóban összesen tizenegyet! A Balaton-partiakról hasonló széria nem mondható el, hiszen az előző tíz fellépésükön csupán egy győzelmet és két döntetlent számlálva öt pontot gyűjtöttek, s az idényzáró esélyei sem mellettük szóltak.

A tabellán elfoglalt helyezésektől függetlenül jó iramú első félidőt hoztak össze a csapatok, a vezetést a 13. percben egy vendéghibából fakadóan Csóka Dominik szerezte meg. A folytatásban kis túlzással egymást érték a siófoki lehetőségek, Jeney Gyula együttese akár fordíthatott volna, de a befejezéseknél hiányzott a koncentráció, illetve Slakta Balázs több esetben is nagy védését mutatott be.

A második játékrészben a cseréknek is köszönhetően nagyobb fölénybe kerültek a balatoniak, akik stabilabbá váltak, és jelentősen javítottak a helyzetkihasználásukon: 18 perc leforgása alatt Varjas Zoltán, László Dávid, valamint Németh Barnabás is betalált. A látottak alapján nem fért kétség a Siófok-győzelem jogosságához, a tópartiak sorozatban négy nyeretlen bajnoki után örülhettek ismét három pontnak. 1–3