Magabiztos győzelmet aratott a Vasas a sereghajtó otthonában

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.02.11. 13:50
Három gólt szerezve nyert a Vasas a Mosonmagyaróvár ellen (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a sereghajtó Mosonmagyaróvár vendégeként Holender Filip duplájának is köszönhetően 3–1-re nyert a Vasas.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–VASAS 1–3 (0–1)
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep, 200 néző. Vezette: Pillók Ádám (Kulman Tamás, Szabó Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita, Czingráber, Papp Sz., Horváth K. – Radics (Végső, 60.), Vukaszovics – Szabó Bence (Puhtyejev, 76.), Illés D., Bekker (Csóka D., 60.) – Szendeff. Vezetőedző: Nagy Ádám
VASAS: Jova L. – Girsik A. (Rab, 76.), Ódor, Baráth B., Otigba, Doktorics (Deutsch L., 62.) – Vida M. (Sztojka, 89.), Hidi M. S. – Hinora (Szalay Sz., 76.), Holender (Zimonyi, 62.), Radó. Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Csóka D. (65.), ill. Holender (25., 55.), Baráth B. (50.)
Nagy Ádám: – Az egyéni villanások döntöttek a Vasas javára, könnyű gólokat engedtünk lőni. Ugyanakkor volt tartása a csapatnak, ezt bizonyította nulla három után.
Desits Szilárd: – Jó szemlélettel játszott a csapat, bár van némi hiányérzetem, háromgólos vezetésünk után néhányan kiengedtek…

A tabellán elfoglalt helyezések alapján egyértelműen a Vasas volt a mérkőzés esélyese, ráadásul az angyalföldiek hét meccse veretlenek voltak a fordulót megelőzően, míg a Mosonmagyaróvár elvesztette az előző két összecsapását. Ennek megfelelően a fővárosiak irányították a találkozót, és akadtak is helyzeteik, főleg Hinora Kristóf volt veszélyes. Azért Szabó Bence révén a sereghajtónak is voltak kisebb lehetőségei, de a labdát nem igazán tudták megtartani a hazaiak.

Egyre veszélyesebbé kezdett válni a Vasas, de a félidő felénél Auerbach Martin még bravúrral védte Ódor Máté fejesét, viszont pár perccel később Holender Filip ziccerénél már tehetetlen volt. A gól után láthatóan visszavettek a tempóból a vendégek, több területet engedtek ellenfelüknek, ám ezzel az Óvár nem tudott mit kezdeni, sőt, még Radó András révén a második találatukat is megszerezhették volna az ezúttal fehérben játszó piros-kékek.

A második félidő elején hamar növelte előnyét a budapesti csapat, Baráth Botond fejelt kapufás gólt, majd öt percre rá Doktorics Áron remek szólója után Holender Filip passzolt az üres kapuba, eldöntve a mérkőzést. A hazaiak lelkesedése azonban nem hagyott alább, mentek előre a szépítésért, ami össze is jött nekik: a frissen beálló Csóka Dominik talált be, Jova Levente nem tudott hárítani, és csak a gólvonal mögött érte utol a labdát. A folytatásban is próbálkozott a Mosonmagyaróvár, Marko Vukaszovics csúsztatása nem is volt veszélytelen a hajrában, ám reális esélye nem volt a sereghajtónak a pontszerzésre. Összességében magabiztosan nyert a Vasas. 1–3