NB II, Kelet: a Szolnok hátrányból nyert a Vasas ellen

2013.03.30. 17:19
Hiába vezetett a Vasas, a hazai pályán futballozó Szolnoki MÁV FC fordított, és 2–1-re nyert a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 20. fordulójában lejátszott mérkőzésén. A játéknap másik rangadóján a Nyíregyháza 2–1-re győzött a sorozatban második mérkőzését is elveszítő listavezető Békéscsaba ellen. A Vác–DVSC-DEAC mérkőzést nem tudták megrendezni, mivel az önkormányzat sem a csapatokat, sem a játékvezetőket nem engedte be a stadionba...

Bár a 24. percben Thiago tizenegyesével vezetéshez jutott a Vasas, a hazaiak kilenc percre rá egyenlítettek – Szepessy Róbert használta ki a védők és a kapus bizonytalanságát.

A második félidőben egy kavarodást követően a Szolnok is büntetőhöz jutott, a labda mögé álló Nagy István pedig megszerezte a vezetést és egyben a győzelmet is csapatának.

A DVSC-DEAC potyára utazott el Vácra, miután a helyi stadiont a városi önkormányzat lezárta, és sem a két csapatot, sem a játékvezetőket nem engedte be. A kötelező félórás várakozási idő letelte után a játékvezetői egység jelezte: a szabályoknak megfelelően nem lesz meccs. A teljes káoszba süllyedt Vácnak meg alighanem csak a licencadó bizottság másodfokú ítélete van már hátra az NB II-es szereplésből...

A nap rangadóján a Nyíregyháza 2–1-re legyőzte az éllovas Békéscsabát, mely csak a hajrában tudott szépíteni. A hazai közönség előtt futballozó Nyíregyháza Bajzát Péter góljával szerzett vezetést az első félidő 39. percében, majd a folytatásban sokáig kiegyenlített erők küzdelme jellemezte a találkozót, – mígnem a 82. percben Csorba Szabolcs találata eldöntötte a mérkőzést. Öt perccel a vége előtt Alekszandar Randjelovics még szépített, de több gól már nem esett, így a listavezető Békéscsaba sorozatban második rangadóját is elveszítette. A Vasas és a Békéscsaba is rossz szériában van, így a 20. forduló őrségváltást hozhat: a Mezőkövesd a Kazincbarcika elleni győzelmével élre állhat a tabellán.

NB II, Keleti csoport
20. FORDULÓ
SZOLNOKI MÁV–VASAS 2–1 (1–1)

Szolnok, 1000 néző. Vezette: Oláh G. (Hofbauer, Hima)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Gyagya (Tamási G., a szünetben), Grúz, Fritz – Sipeki, Mile – Nagy I. (Lengyel B., 90.), Busai, Mundi R. (B. Tóth, 58.), – Szepessy R.Vezetőedző: Kis Károly
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas, Mehmedagic, Kovács D. – Thiago – Cseke, Pisanjuk, Venczel (Szilágyi P., 68.) – Ádám (Kárpáti, 74.), WilsonVezetőedző: Dirk Berger
Gólszerző: Thiago (11-esből, 0–1) a 25., Szepessy (1–1) a 33., Nagy I. (11-esből, 2–1) a 65. percben
Kiállítva: Lucas (második sárga lap után) a 72. percben
Kis Károly: – Nagyszerű csapatot győztünk le, nem véletlenül tartják a Vasast a bajnokság egyik nagy esélyesének. A második félidőben küzdőszellemben és játékban is felülmúltuk ellenfelünket, és megérdemelten nyertünk.
Dirk Berger: – Ahogy számítottunk rá, nehéz mérkőzés volt. Vesztettünk, de nincs okunk a szégyenkezésre. Döntőnek bizonyult a tizenegyes, majd a kiállítás.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BÉKÉSCSABA ELŐRE 2–1 (1–0)

Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Szőts (Bozó, Kelemen A.)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Bodnár, Dajka L., Djurovics, Varga K. – Minczér – Csorba (Germán T. –, 82.), Bárányos (Farkas A., 91.), Davidov (Reznek, 76.), Pákolicz – BajzátVezetőedző: Lucsánszky Tamás
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Raducu (Obot, a szünetben), Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Varga N. – Tolmbaye, Randjelovics, Leucuta (Sipos K., 79.) – Mosquera (Méndez, 69.), HadarVezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Bajzát (1–0) a 39., Csorba (2–0) a 81., Randjelovics (2–1) a 85. percben
Lucsánszky Tamás: – Az első félidei nagyszerű játékunk alapján gólokkal kellett volna vezetnünk. A szünet után magunkra engedtük a Békéscsabát, de így is megérdemelten nyertünk.
Dajka László: – Mindkét félidőben többet birtokoltuk a labdát, de furcsa gólokat kaptunk. Nem érdemeltünk vereséget.

A Ceglédtől két pontot levontak

Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba.