Bp. Honvéd: megszületett az elvi megállapodás a klub eladásáról – Bozó Zoltán az NS-nek

2024.04.27. 07:27
Új tulajdonos veheti át a Honvéd irányítását (Fotó: Dömötör Csaba)
A Nemzeti Sport már a hónap elején arról számolt be, hogy előrehaladott tárgyalások folynak az NB II-es Budapest Honvéd labdarúgócsapatának eladásáról, s értesüléseink szerint most pénteken az elvi megállapodás is megszületett a vevőjelölttel. A klub jelenlegi tulajdonosa ezt érdeklődésünkre megerősítette.

A Honvéd tulajdonosa, Bozó Zoltán először április 3-án nyilatkozott arról a Nemzeti Sportnak, hogy magyar és külföldi befektetővel is tárgyal a klub eladásáról. Neveket nem említett, de már akkor úgy értesültünk, hogy a korábban tíz évig a DVTK működtetésében is szerepet vállaló Leisztinger Tamás lehet a magyar érdeklődő. Később arról is beszámoltunk, hogy a magyar befektetőjelölt részéről a klub átvilágítása is megtörtént. Azt azonban akkor még nem lehetett látni, mikorra születhet meg a végleges egyezség a felek között a tulajdonosváltásról.

Pénteken késő este úgy értesültünk, hogy ez a megállapodás megszületett a felek között. 

„Igen, meg tudom erősíteni, hogy előrelépés történt a tárgyalásokban és megszületett az elvi megállapodás – nyilatkozta a Nemzeti Sport érdeklődésére szombat reggel Bozó Zoltán, a Honvéd jelenlegi tulajdonosa. – A részletek tisztázására, a szerződés aláírására néhány héten belül kerülhet sor.”

Mindez azt jelenti, hogy a Honvéd a 2024–2025-ös idényt már új tulajdonossal kezdheti meg. Bozó Zoltán nevet továbbra sem említett, ám úgy tudjuk, hogy Leisztinger Tamás cégcsoportja vásárolja meg a klubot.

 

 

Legfrissebb hírek

PSK: ötgólos meccsen kapott ki a Honvéd, iksz a Panathinaikosz–Juventus találkozón

Minden más foci
57 perce

Puskás Akadémia–Real Madrid: fiúk és lányok is pályán

Minden más foci
9 órája

A kiesés elől menekülő Soroksár pontot szerzett az élvonalba igyekvő Honvéd otthonában

Labdarúgó NB II
2026.04.27. 21:55

Magyar Kupa: nyilvánosságra hozták a döntő pontos időpontját

Labdarúgó NB I
2026.04.27. 14:35

NB I: Csank János szerint az ETO játssza a legjobb futballt

Labdarúgó NB I
2026.04.25. 12:55

Nem hozott gólt a tét nélküli meccs a Barcika és az MTK között

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 21:55

Női labdarúgó NB I: sima Honvéd-győzelem Szekszárdon

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 19:17

A Debrecen meghosszabbította 20 éves kapusa szerződését – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.04.24. 14:56
Ezek is érdekelhetik