Böde lett a mérkőzés hőse (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában az MTK 2–0-ra kikapott odahaza a Pakstól, a listavezető mindkét találatát a csereként beálló Böde Dániel szerezte.

23. FORDULÓ
MTK Budapest–Paksi FC 0–2 (Böde 72., 87.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2483 néző. Vezette: Káprály

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Egyetlen csapat mondhatta el magáról a bajnokság első két köre után, hogy veretlen a Paksi FC-vel szemben – az MTK Budapest. Az idénynek újoncként nekifutó fővárosi együttes a bajnoki rajton 1–1-et játszott riválisával (a gólokat Németh Krisztián és Böde Dániel szerezte), novemberben pedig annak ellenére pontot szerzett idegenben (0–0), hogy az azt megelőző négy bajnokiját kivétel nélkül elvesztette, ellenfele pedig addig hibátlan hazai mérleggel (ötből öt győzelem) büszkélkedett.

Olyan tekintetben hasonló volt a helyzet mindkét oldalon, hogy a legutóbbi fordulóban az MTK és a Paks is kiesés elől menekülő csapatot győzött le (előbbi a Mezőkövesd Zsóryt 3–1-re, a listavezető a Kisvárdát 1–0-ra), és a hétközi Magyar Kupa-fordulót is sikerrel vette, azonban míg a kék-fehérek simán nyertek 3–0-ra az NB II-es Kozármisleny ellen, addig a Paks csak hosszabbításban kerekedett felül 2–1-re az Újpesten. A hosszabbításos továbbjutás nagy áldozattal is járt: Vass Gábornak eltört az orrcsontja, így Bognár György vezetőedzőnek az egyik legjobb formában lévő labdarúgóját kellett nélkülöznie.

Fotó: Koncz Márton

A vasárnapi mérkőzésre nyilván nem volt hatással, mégis érdekességet jelentett, hogy az MTK legutóbb több mint három esztendeje, 2020. december 19-én tudta legyőzni a Paksot, méghozzá 3–1-re: a kék-fehérek akkori meccskeretéből Kata Mihály (aki kezdett), valamint Kovács Mátyás és Horváth Artúr (a kispadon ültek) maradt meg hírmondónak, ugyanakkor a csereként beálló Mezei Szabolcs azóta éppen a riválist erősíti, a vasárnapi meccset a Paks színeiben végigjátszó Bognár István meg már a fővárosiak labdarúgója…

A Paks idegenben is azonnal támadólag lépett fel, hogy aztán kevés híján az első hazai támadás góllal záruljon: Németh Krisztián megpróbálta átemelni a kapujából kifutó Simon Barnabást, aki belekapott a labdába, és az a lécet találta telibe. Nem lélegezhettek fel a paksiak, hiszen a szögletet követően Hei Viktor fejesénél Szabó Jánosnak a gólvonal előtt kellett mentenie. Átvette a kezdeményezést a házigazda, a Paks az első negyvenöt percben egyetlen valamirevaló helyzetet sem tudott kialakítani, ráadásul a hajrában sérülés miatt Windecker Józsefet és Mezei Szabolcsot is elvesztette.

A hétközi százhúsz perc jól érezhetően ott volt a paksi lábakban (arról nem is beszélve, hogy egy hét alatt a harmadik idegenbeli meccsét játszotta a csapat), és az 53. percben csakis Németh Krisztiánon múlt, hogy az MTK nem került előnybe. Levegőben lógott a hazai gól, a vendégegyüttes csak rövid ideig tudta birtokolni a labdát, aztán villámgyors kontratámadás végén mégis Könyves Norbert került helyzetbe. Nyomott az MTK, mígnem a 72. percben Kovács Krisztián beadásából Böde Dániel remek fejessel megszerezte a 146. NB I-es találatát. És még nem volt vége. Papp Kristóf labdakihozatala után Szabó Bálint futott el a jobb szélen, remek csellel került be a büntetőterületen belülre, és a beadását ki más, mint Böde Dániel értékesítette. Annyit talán megjegyezhetünk, le a kalappal a harmincnyolcadik évében járó, huszonötszörös válogatott paksi ikon előtt. 0–2