FTC: a Chelsea alapcsapatának 85 százaléka játszik az avatón

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.07.29. 11:58
A Chelsea első csapatának 85 százaléka pályára lép a Ferencváros augusztus 10-i stadionavatóján – ezt Orosz Pál a londoni klubbal kötött szerződésre hivatkozva állította.

A klubvezető a Sport1 Mai helyzet műsorában elmondta, több klubbal tárgyaltak, többek között spanyol alakulatokkal is, mielőtt a Chelsea-vel sikerült megállapodni.

„Ez azért fontos, mert mindenképpen BL-győztes csapatot akartunk ellenfélként Budapestre csábítani – mondta Orosz Pál. – Benne van a szerződésben, hogy a játékoskeretnek erősnek kell lennie. Az első csapat nyolcvanöt százalékának pályára kell lépnie.”

A klubvezető arról is beszélt, hogy Ricardo Moniz esetéből tanulva megfontoltabb a Ferencváros a játékospiacon, és működik a rendszer, amelyben az edzői stábbal egyeztetnek.

„Van szerepünk a keret összeállításában. Már elmondtuk a múltkor is, hogy az edzők nem kapnak teljesen szabad kezet, közös döntésnek kell lennie – mondta a sportvezető, majd elárulta, miképp erősítenek a klubnál. – Bizonyos posztokra keresünk játékosokat, megnézzük, hogy az adott posztra milyen lehetőségeink vannak Magyarországról vagy külföldről, milyen anyagi feltételeket tudunk mi teljesíteni, és ennek függvényében választjuk ki azt, aki ár-érték arányban a legmegfelelőbb, illetve annak tükrében, hogy mit szeretne játszani a csapat. Minden esetben közös döntés születik.”

Legfrissebb hírek

Hajnal Tamás: A Ferencvárosnak győztes DNS-e van

Labdarúgó NB I
17 órája

Robbie Keane a Ferencváros második félidei teljesítményéről: „pocsékul játszottunk”

Labdarúgó NB I
2025.04.27. 20:43

Bödéék több mint 10 év után győznék le újra a tavasszal még szintén veretlen ETO-t

Labdarúgó NB I
2025.04.25. 13:47

Egyszer sem kapott még ki 2025-ben a Paks – megint a Puskás Akadémia veri meg?

Labdarúgó NB I
2025.04.19. 12:15

NB I: 32 éve nem látott nyeretlenségi széria küszöbén a Lokit fogadó Újpest

Labdarúgó NB I
2025.04.11. 14:45

NB I: a Ferencváros és a Puskás Akadémia is a kedvenc ellenfelét fogadja

Labdarúgó NB I
2025.04.05. 10:08

Ferencváros–Újpest rangadó: begyógyulhatnak a tavaszi sebek

Labdarúgó NB I
2025.04.02. 06:38

Különmetró szállítja az Újpest-szurkolókat a Ferencváros elleni MK-meccsre

Labdarúgó NB I
2025.03.31. 14:46
Ezek is érdekelhetik