Az MLSZ vezetői nem számítanak a későbbiekben kártalanítási perekre a szigorúbb fegyelmi szabályozás miatt. „Ez a nemzetközi elvek érvényesülése miatt sem várható, védhető lesz az álláspontunk, sok jogász látta így az MLSZ-ben” – fogalmazott a fegyelmi bizottság vezetője. Borbély Zoltán hozzátette: „millió példa van a jogerős ítéletet megelőző felfüggesztésre az élet más területein. Úgy gondoljuk, hogy kártalanítási perek esetén egyébként sem az MLSZ-nek vagy a sportemberek klubjainak, hanem az őket esetleg megalapozatlanul meggyanúsító hatóságoknak kell majd jótállniuk”.
Retteghy István rámutatott: a magyar szabályozás szerint nem csupán a csalás, hanem a bundázás bejelentésének elmulasztása is fegyelmi vétség. „Tehát fel is menthet a bíróság egy futballistát a csalás vádja alól, attól mi még folytathatunk ellene fegyelmi eljárást a bejelentési kötelezettsége megszegése miatt”.
Borbély Zoltán kilátásba helyezte a felülvizsgálat lehetőségét is: „A mostani szabályok szerint az igazságszolgáltatás sebességét nézve előfordulhat, hogy egy meggyanúsított focista öt-hat évig nem rúghat labdába. Pontosan ezért, az idő hosszúsága miatt nem zárom ki, hogy lesz javaslatunk arra, hogy ezeket az eltiltásokat időről időre felül lehessen vizsgálni.”
Borbély Zoltán felhívta a figyelmet arra, hogy több nagy uniós ország büntető törvénykönyvében az UEFA útmutatása alapján külön bűncselekmény a fogadási csalás. „Sőt az olaszoknál van olyan alkotmánybírósági ítélet, amely szerint felmentő bírósági ítélet esetén, annak ellenére is hatályos marad a sportfegyelmi eljárás. Nálunk ebből nyilvánvalóan hatalmas botrány lenne, pedig a fegyelmi jogkört a nemzetközi labdarúgó szervezetek meghagyják a nemzeti szövetségek égisze alatt” – hívta fel a figyelmet arra, hogy a FIFA jogalkotási privilégiumát egyes országok bíróságai is elismerik.
Kérdésre, hogy a rasszista megjegyzések kapcsán várhatóak-e szigorítások, Borbély Zoltán úgy válaszolt: nálunk mást jelent a néger szó használata például, mint Amerikában, de a kisebbségeket sértő megjegyzések ellen fel fognak lépni, követve az európai trendet. Retteghy István annyit tett hozzá: nálunk a jelenség inkább a szurkolók egy részénél jellemző, mintsem a médiában, a játékosoknál vagy a sportvezetők esetében. „Elenyésző az ilyen ügyeink száma”.
Paulo Sousa viselkedése Egervári Sándor szövetségi kapitánnyal szemben nem fegyelmi, hanem etikai kérdés – jelentette ki az MLSZ jogi irodavezetője. „Úgy is mondhatnánk, ez európai norma kérdése. Azaz a magyar futball egyik legprofesszionálisabb klubjánál dolgozó vezetőedző és a kapitány közötti együttműködés harmonikus kell legyen a magyar futball érdekében. Még sajnos nem olyan erős a focink, hogy ilyen diszharmónia megengedhető lenne. És a kinyújtott kezet el kell fogadni” – utalt Sousa visszautasítására Borbély Zoltán.