Az FTC kézilabdacsarnokában tartott közgyűlésen – amelyen 256-an szavaztak – tízen pályáztak az elnökségi helyekért. Közülük kilencen kerültek be a testületbe, és a legtöbb voksot, szám szerint 225-öt Springer Miklós, a klub alapítójának unokája kapta. Ezt követően a már újonnan megválasztott elnökségi tagok titkos szavazással választották meg Kovács Miklóst elnöknek.
Az alelnök Kocsis Máté VIII. kerületi polgármester lett, aki terveiben beszámolt arról, hogy az Orczy-kertben szeretne létrehozni egy könnyűszerkezetű jégkorongcsarnokot.
Kovács Miklóst először augusztus 17-én választották elnöknek, azt követően, hogy Rieb György megnövekedett üzleti elfoglaltságaira hivatkozva lemondott a posztjáról. Kovács szeptember 24-én maga is lemondott, mivel fontosnak tartotta, hogy ne egy másfél éves időszakkal gazdálkodó, hanem egy négy esztendőre szóló mandátummal rendelkező vezető testület irányítsa a klubot.
Rieb 2007. június 5-én lett a sportegyesület elnöke, korábban az Aprilia cég vezetőjeként tevékenykedett a ferencvárosiak vízilabda-szakosztályánál. Elnöksége alatt angol befektető érkezett az FTC labdarúgóklubhoz: Kevin McCabe, az angol Sheffield United tulajdonosának cége, az Esplanade Real Estate Ingatlanforgalmazó Kft. 2008 februárjában megnyerte a Ferencváros Üllői úti ingatlanjára kiírt hatodik pályázatot.
Az Üllői útra tervezett új stadion bontási és építési munkálatainak – a tulajdonos előzetes tervei szerint – idén nyár elején kellett volna elkezdődniük, az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) azonban kifogásokat emelt az engedélyekkel kapcsolatban, így azok nem emelkedtek jogerőre. Az egészségügyi szervezet szerint az új komplexum veszélyeztetheti a közegészségügyi feladatok ellátását, mert túl közel kerülne a szolgálat épületeihez.
Az FTC Zrt. vezetésében több változás történt a közelmúltban: Berki Krisztián vezérigazgató június 4-én lemondott, a helyére június 23-án Berkes Zoltánt nevezték ki, ő pedig alig másfél hónap után, augusztus 5-én távozott a posztjáról.