A BL sem hozta meg a támogatók kedvét

Vágólapra másolva!
2009.11.18. 09:44
Címkék
Folyamatosan büszke a csapatára, függetlenül győzelmektől, vereségektől. Szima Gábor, a Bajnokok Ligája-résztvevő DVSC-TEVA elnöke szerint az együttes az utóbbi években többször bizonyította, hogy az üldözői szerep nem roppantja össze. A Loki az évtized magyar klubcsapata, de a BL-főtábla dacára sem rúghat labdába a nagyok mellett az európai átigazolási piacon, sőt itthon sem a debreceni a legtehetősebb futballcég.
Szima Gábor (jobbra) mindig büszke csapatára (Fotó: Németh Ferenc - archív)
Szima Gábor (jobbra) mindig büszke csapatára (Fotó: Németh Ferenc - archív)

– Lényeges, hogy az előző években a jelenleginél nagyobb hátrányból kapaszkodtak vissza és zártak az élen, vagy a múlt – ebből a szempontból – érdektelen?
– Azok a játékosok, akik akkoriban már a DVSC futballistái voltak, erőt meríthetnek a példából.

– Melyik összecsapásukra a legbüszkébb a szezonból? Vagy reményei szerint a „leg" csak most jön?
– Én erre a csapatra folyamatosan büszke vagyok, akkor is, ha öt kettes vereséget szenved, és akkor is, ha három nullás győzelemmel hagyja el a pályát. A DVSC–TEVA az évtized legjobb magyar klubcsapata – ezt a címet senki sem veheti el tőlünk.

– A Bajnokok Ligája csoportmérkőzésein a lelátókon menedzserek, megfigyelők tülekednek: nőtt az érdeklődés a debreceni játékosok iránt?
– Ilyesmit egyelőre nem érzékelünk, később persze változhat a helyzet. Pillanatnyilag nem folytatunk tárgyalásokat egyetlen labdarúgónk eladásáról sem.

– Ellenben hétfőn nyolcukkal szerződést hosszabbítottak. A Bajnokok Ligája ezen a téren sem befolyásol semmit? Nem komplikáltabb a megegyezés? Egy embert kiragadva a nyolcak közül: az előző idény felfedezettje, Varga József öt évre szóló szerződést írt alá.
– Miért lenne nehezebb a tárgyalás? A magyar bajnok keretéhez tartozni, úgy vélem, megtisztelő lehetőség. Varga József szerződésében néhány számot megváltoztattunk, ellentételezésként módosítottunk az időtartamon, így papíron már nem négy, hanem öt évig maradhat a DVSC-TEVA játékosa. Rá, a hazahívott válogatott futballistákra, és mindenkire érvényes: ha jelentős klubtól komoly ajánlat érkezik, nem tudjuk megtartani a játékost. A tehetős kelet- és nyugat-európai kérőkkel nem tudunk és nem is akarunk versenyezni. Nem vagyunk rá képesek, a BL-szereplés dacára sem. Mindamellett Magyarországon sem a DVSC-TEVA gazdálkodik a legnagyobb költségvetéssel.

– Megérte a klubnak a magyar válogatottak „felvétele", Bodnár László, Szélesi Zoltán, Feczesin Róbert igazolása, kölcsönvétele?
– Abszolút! Tartom korábbi álláspontomat: esetükben is jó döntést hoztunk. Sokat segítettek a csapatnak – ki-ki a lehetősége szerint. Sajnos gyakran hátráltatta sérülés a munkát.

– A Bajnokok Ligája-szereplés a klubszimpátiák bizonyos mérvű elmosódása, a szurkolói érdeklődés növekedése mellett másban nem kamatozott? Van, lesz egyéb hozadéka az európai reflektorfénynek?
– Ha a támogatóink, szponzoraink számának szaporodására céloz, nemmel kell felelnem. Nem tolonganak az újabb mecénások. Lehet, hogy valamit mi rontunk el píár- és marketingvonalon, nem jutunk el felderítetlen területekre, azokhoz a társaságokhoz, cégekhez, amelyek egyébként lehetőséget látnának bennünk és a csapat mögé állnának. A télen erre is nagyobb figyelmet kell fordítanunk, ezen a téren is előre kell lépnünk.

A TELJES INTERJÚT A NEMZETI SPORT SZERDAI SZÁMÁBAN OLVASHATJÁK.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik